Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
883 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Я офіцер запасу, не служив, у батька друга група інвалідності, на основі цього у мене вже оформлена відстрочка у військкоматі на 3 місяці (за ст. 23, абзацу 11 частини 1), чи можу я виїхати на цей термін з батьком та які для цього потрібні документи? Чи буде достатньо його пенсійного, свідоцтва про народження, оригіналу відстрочки та копій усіх документів, що я подавав на відстрочку, чи обов'язкова потрібна ще й спільна прописка?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (16)
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіОсоби, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, здійснють за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд. Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю I чи II групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням.
Адвокат, 24 роки досвіду
Доброго дня.
ТАК, ВИ МОЖЕТЕ ВИЇХАТИ ЗА КОРДОН РАЗОМ З БАТЬКОМ.
Доброго дня.
Відповідно до п. 2-1 Правил перетинання державного кордону Ви можете виїхати за кордон супроводжуючи батька.
Особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка) або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд. Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю I чи II групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи.
Якщо батько інвалід І чи ІІ групи, Вам необхідно буде надати на кордоні свідоцтво про народження, пенсійне посвідчення або посвідчення інваліду батька, загальнодержавні паспорти з реєстрацією за однією адресою або якщо паспорт у вигляді картки - Витяг з міграційного реєстру про реєстрацію місця мешкання,
ЯКЩО НІ - Акт встановлення факту здійснення догляду
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Сергію!
Так, можете виїхати..
Згідно Правил перетинання державного кордону громадянами України Ви можете виїхати за кордон за підстав зазначених у п.2-1:
У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України,
за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.
Для перетину кордону необхідно підготувати такі документи:
1) Закордонні паспорти Ваш та батька;
2) Пенсійне посвідчення
3) Ваше свідоцтво про народження;
4) документ, що підтверджує спільне проживання (витяги з реєстру територіальної громади зі спільною пропискою)
АБО
Акт встановлення факту здійснення догляду
АБО
документіи (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.
Якщо буде спільне місце проживання (однакове місце реєстрації) , то документ про здійснення догляду не потрібен, перетнути кордон зможете лише супроводжуючи батька.
Якщо у Вас не буде з батьком спільного місця реєстрації – Вам необхідно буде оформити Акт встановлення факту здійснення догляду або документ про отримання компенсації на догляд
Підставою для складання Акту є письмове звернення у довільній формі до виконавчих органів (управління соціальної політики) міської ради від особи з інвалідністю II групи або особи, яка здійснює догляд, з наданням наступних документів:
Акт складається на протязі 5 днів.
Як отримати компенсацію фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі ознайомтесь за посиланням https://guide.diia.gov.ua/view/pryznachennia-kompe...
Документи про відстрочку не є обов'язковими , проте зайвими не будуть.
---
Якщо Вам не дозволяють перетнути кордон Ви повинні вимагати письмову відмову у праві на перетин кордону, що оформляється у вигляді рішення.
Відмовити Вам можуть лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови.
Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення.
Рішення про відмову у перетині кордону може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним у судовому порядку.
У разі виникнення додаткових питань, звертайтесь. Всього доброго!
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, ви маэте право на виїзд, одна прописка бажано у разі різної прописки треба мати акт про встановлення факту догляду, його можно отримати звернувшись до виконкому міської ради за місцем реєстрації батька.
Для перетину кордону вам потрібно мати такі документи
Свідоцтво про народження
Пенсійне посвідчення або посвідчення інваліда або довідка про надання допогти у зв'язку з інвалідністю
Одне місце реєстрації аба акт про встановлення факту догляду.
особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд. Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю I чи II групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...
Пункт 2.1
Для обміну контактів та детальної консультації - Звертайтесь!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Сергію!
Так, Ви можете виїхати за кордон, якщо Ваш батько є інвалідом ІІ групи.
Згідно Постанови КМУ "Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України":
"особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд. Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю I чи II групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;"
Для виїзду із батьком Вам знадобляться закардонні паспорти, Ваше свідоцтво про народження, документ, що підтверджує інвалідність Вашого батька та документ про спільне місце проживання, якщо спільної прописки немає, то прийдеться оформлювати акт встановлення факту здійснення догляду.
Документи з ТЦК про надання відстрочки на кордоні пред'являти не потрібно.
З повагою, адвокат Айвазян.
Замість акта здійснення догляду або совмсетной пропивки підійде відстрочка отримана у військкоматі з догляду за батьком (за ст. 23, абзацу 11 частини 1) чи недостатньо того, що я вже довів військкомату те, що я здійснюю догляд?
Адвокат, 24 роки досвіду
Ні, правилами визначено певний перелік документів, який обов'язковий
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіНедостатньо. Потрібен АКТ здійснення догляду або спільне проживання. Перелік документів чітко зафіксований у пункті 2-1 Правил перетину державного кордону.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіВ правилах чітко зазначено перелік документів. Відстрочка не підійде, треба мати акт.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіНі, документ ТЦК, який підтверджує відстрочку в даному випадку не підійде.
Питання не зовсім по темі, у мене була приватна консултація з одним з юристів, який говорив, що спільна прописка необов'язкова і відстрочки має бути достатньо, який міг бути сенс йому мене так підставляти? ;)
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіМожливо, ваш юрист не зовсім компитентний у даному питанні.
Впевніться в цьому зателефонувавши на гарячу лінію прикордонної служби України +38 (044) 527-63-63
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЦе вже питання до юриста. Скоріше всього він керувався пунктом 2-6 Правил перетину кордону.
У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім осіб, зазначених у пунктах 2-1 та 2-2 цих Правил, також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.
А Вас в першу чергу будуть перевіряти за пунктом 2-1 Правил. Тому наявність відстрочки у Вашому випадку ключової ролі не грає.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЮрист помиляється. Для виїзду не потрібні документи щодо відстрочки. А ось документ, який підтверджує спільну реєстрацію (довідка ЦНАП) або спільне проживання (акт про фактичне проживання, який видається виконавчим органом місцевої Ради) обов'язковий. І те, і друге може бути замінене актом встановлення факту здійснення догляду, на який я посилаюсь у своїй першій відповіді.
Вказані документи відповідають вимогам Постанови КМУ Про перетинання кордону громадянами України.
Юрист, м. Суми, 5 років досвіду
Доброго дня!
Супровід осіб з інвалідністю 1 або 2 групи можуть здійснювати:
Чоловік.
Документи: документ про інвалідність та свідоцтво про шлюб
Батько, на утриманні якого перебуває повнолітня дитина з інвалідністю
Документи: документ про інвалідність та свідоцтво про народження особи з інвалідністю
Син або зять
Документи: документ про інвалідність, свідоцтво про народження (для сина) або свідоцтво про народження доньки особи з інвалідністю та свідоцтва про її шлюб (для зятя) та ОДИН з таких документів:
Довідка про реєстрацію місця проживання за однією адресою (на гарячій лінії ДПСУ кажуть, що довідка ВПО також підходить, але ця інформація ще не перевірена на практиці)
Або
Особа, яка здійснює постійний догляд за особою з інвалідністю 1 чи 2 групи
Документи: документ про інвалідність та один з таких документів:
Довідка про отримання компенсації за здійснення догляду (департамент соц захисту місцевої ради/аадміністрації)
Або
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Сергію!
Я офіцер запасу, не служив, у батька друга група інвалідності, на основі цього у мене вже оформлена відстрочка у військкоматі на 3 місяці (за ст. 23, абзацу 11 частини 1), чи можу я виїхати на цей термін з батьком та які для цього потрібні документи?
ТАК, МАЄТЕ ПРАВО НА СУПРОВІД БАТЬКА ЗА МЕЖІ УКРАЇНИ. ПРИ ЧОМУ ВИ МОЖЕТЕ ЦЕ ЗРОБИТИ І НА ДОВШИЙ СТРОК, АНІЖ 3 МІСЯЦІ.
НАПЕРЕД ЗАЗНАЧУ, ЩО ПИТАННЯ ВІДСТРОЧКИ І ВИЇЗДУ ЗА КОРДОН У ДАНОМУ ВИПАДКУ ЖОДНИМ ЧИНОМ НЕ ПОВ'ЯЗАНІ.
ПО ДОКУМЕНТАМ ВСЕ МАКСИМАЛЬНО ПРОСТО:
1. ЗАКОРДОННІ ПАСПОРТИ.
2. СВІДОЦТВО ПРО НАРОДЖЕННЯ.
3. ПЕНСІЙНЕ ПОСВІДЧЕННЯ АБО ІНШЕ ПОСВІДЧЕННЯ, ЩО ПІДТВЕРДЖУЄ ІНВАЛІДНІСТЬ БАТЬКА. ДОВІДКА МСЕК НІЯКИМ ЧИНОМ НЕ ПІДХОДИТЬ.
4. ДОКУМЕНТИ, ЩО ПІДТВЕРДЖУЮТЬ РЕЄСТРАЦІЮ РАЗОМ З БАТЬКОМ (ДОВІДКА ПРО ЗАРЕЄСТРОВАНИХ У ЖИТЛОВОМУ БУДИНКУ) АБО ВИТЯГИ З РЕЄСТРУ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ.
ЗАГАЛОМ ЦЕ ВСЕ, БІЛЬШЕ НІЧОГО НЕ ПОТРІБНО. ПЕРЕВІРЯТИ ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК ВОНИ НЕ МАЮТЬ ЖОДНОГО ПРАВА. МЕТА ДЛЯ ВИЇЗДУ ТАКОЖ НЕ ПОВИННА ЦІКАВИТИ ПРИКОРДОННИКІВ.
ВАЖЛИВИЙ МОМЕНТ - ВИЇЗД МОЖЛИВИЙ ЛИШЕ ВДВОХ.
У ПИТАННІ ВИЇЗДІ КЕРУЙТЕСЬ НАСТУПНИМ:
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИПОСТАНОВА
від 27 січня 1995 р. № 57Київ
Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України
2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
...
особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.
Чи буде достатньо його пенсійного, свідоцтва про народження, оригіналу відстрочки та копій усіх документів, що я подавав на відстрочку, чи обов'язкова потрібна ще й спільна прописка?
ОБОВ'ЯЗКОВО МАТИ СПІЛЬНЕ МІСЦЕ РЕЄСТРАЦІЇ АБО АКТ ВСТАНОВЛЕННЯ ФАКТУ ЗДІЙСНЕННЯ ДОГЛЯДУ.
ВІДСТРОЧКА, ПОВТОРЮСЬ, ЖОДНИМ ЧИНОМ ДО ЦІЄЇ СПРАВИ НЕ ДОТИЧНА. ТОМУ ЦІ ДОКУМЕНТИ НА КОРДОНІ НАВІТЬ НЕ БУДУТЬ ДИВИТИСЬ.
Всього доброго. Успіхів!