Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 23 серпня 2023, питання №90683

Оплата пенсіі через банк

Я пенсіонер з 2011 року, оформила виплату пенсіі на банк. В мене закінчився термін дії картки і я не можу получити нову, так як знаходжусь за межами України в звязку з війною.
Мене не попередили і виключили з оплати моєї пенсіі на картку банку і відправили документи в пенсійний фонд. Тільки після цього менеджер повідомив мене, що можливо мені припинять виплату пенсіі. Я не розумію, як в такий дуже тяжкий час можна людину лишити виплати пенсіі. Поясніть мені, чи мав банк таке право лишити мене пенсіі. Що мені тепер робити і як відновити виплату пенсіі через мій банк.
Я являюсь клієнтом банку понад 20 років.
Дуже буду вдячна за відповідь.

Відповіді юристів (9)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, зверніться до адміністрації банку, можливо вони вам її поновлять онлайн.

    • Татьяна Клієнт рік тому

      дуже вдячна за Вашу відповідь. Я дзвонила декілька разів менеджеру банка і він не хоче відповідати.

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Тетяна!

    Як раз з цього приводу по питанню дуже схожему на Ваше я звертався із адвокатським запитом до Пенсійного Фонду України. Хочу Вам навести відповідь на мій запит повністю й, можливо, це надасть Вам шанс вирішити Вашу проблему позитивно:

    "Відповідно до ст. 49 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі - Закон №1058-IV) поновлення виплати пенсії здійснюється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з'ясування обставин та наявності умов для відновлення її виплати.

    Для поновлення виплати пенсії особі необхідно звернутись до органів Пенсійного фонду України з заявою про поновлення виплати пенсії та документами, що посвідчує особу та місце проживання.

    Відповідно до п. 1.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 № 22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 27.12.2005 за № 1566/11846 (далі - Порядок № 22-1), заява про поновлення пенсії (Заява про призначення/перерахунок пенсії - додаток 1) подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України.

    Відповідно до абз. 4 п. 1.1 Порядку № 22-1, зазначено, що у період дії воєнного стану в Україні та протягом трьох наступних місяців після місяця, в якому його буде припинено чи скасовано, заява на поновлення пенсії та документи, необхідні для поновлення пенсії, особами, які у зв'язку з агресією російської федерації тимчасово проживають за кордоном та отримують тимчасовий захист або статус біженця, можуть надсилатися поштою.

    Згідно п. 2.9 Порядку № 22-1, під час подання заяви на поновлення пенсії, особою пред’являється паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (для іноземців та осіб без громадянства - паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, посвідка на постійне проживання, посвідчення біженця або інший документ, що підтверджує законність перебування іноземця чи особи без громадянства на території України), свідоцтво про народження дитини (за відсутності у дитини паспорта громадянина України).

    Особи, які тимчасово проживають за кордоном, надсилають копії вищезазначених документів, засвідчені в порядку, визначеному пунктом 2.23 цього розділу, та документ про посвідчення факту, що фізична особа є живою."

    Після того, як ПФУ отримує поштою Ваші документи, відповідне територіальне управління ПФУ буде готове виплачувати Вам пенсію. Для того у своїй заяві, яку Ви направите в ПФУ разом з усіма документами, треба буде зазначити довірену особу, яка буде отримувати Вашу пенсію в Україні. Додатково на таку особу Вам треба буде оформити довіреність (вона у Вас оформлена на сина).

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Татьяна Клієнт рік тому

      дякую за відповідь

      • Айвазян Юрій Климентійович
        Айвазян Юрій Климентійович рік тому

        Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

        Спілкуватися у чаті

        Прошу! Радий був допомогти!

    Винограденко Антон Анатолійович
    Винограденко Антон Анатолійович рік тому

    Юрист, м. Харків, 14 років досвіду

    Доброго дня! Однозначно банк не має права лишати вас пенсії, у нього немає таких повноважень. Але щодо закінчення строку дії пластикової картки у період війни кожен банк самостійно приймає рішення що робити з такою карткою. Деякі банки продовжили строк дії прострочених карток на деякий період, але інші банки не зробили цього. Гроші будуть і надалі перераховуватись Пенсійним фондом на ваш рахунок в цьому банку, але у зв'язку з закінченням строку дії картки ви, напевно, не зможете розпоряджатися такими грошима. Вважаю, що вам потрібно ще раз звернутися до банку і вислухати їх пропозиції щодо вирішення вашого питання. Можливо вам вдасться випустити "віртуальну" банківську картку замість "фізичної" пластикової картки, якою ви також зможете всюди розраховуватись.

    Татьяна Клієнт рік тому

    дякую за відповідь.

    І ще намагалась зробити нову ідентифікацію для банку та вони її не прийняли, бо їх електронний підпис банку Дія не працює, а я зробила електронний підпис docusing на всіх документах і все надіслала. Чи правомірно це з боку банку.

    Богун Сергій Павлович
    Богун Сергій Павлович рік тому

    Юрист, м. Дніпро, 25 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Термін дії платіжної картки Вам буде продовжено автоматично.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України