Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
912 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня. Я ВПО з Харкова, зараз живу та працюю в Полтаві. Вирішила змінити місце роботи, ближче до теперішнього місця проживання. Директор школи не хоче мене звільняти день в день,а вимагає відпрацювати 2тижні. Мотивує тим,що бухгалтерія нарахувала мені зарплату. Тобто звільнять мене 7 вересня,коли вже учбовий рік почнеться. Але в школі,куди я збираюся перейти мені сказали,що можна звільнитися і раніше, якщо зарплату нарахували,але не 7 вересня,а 31 серпня. Тому,що табель закривається до кінця місяця. Мені вже юрист розповідав, якщо я не місцева,то мене зобов'язані звільнити в той же день. Роз'ясніть мені, будь ласка,чи можу я звільнитися раніше? 31 серпня? Дякую!
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, так ви маєте право звільнитися в день, який заззначете в заяві про звільнення.
Ст. 4
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2136-20#n15
Щоб вирішити питання, поверніть надмірно виплачені кошти.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Наталля!
Звільнитись день в день можна лише за певних умов.
Статтею 38 КЗпП передбачено звільнення працівників за власним бажанням. За загальним правилом працівник має попередити роботодавця про розірвання трудового договору за два тижні. Таке попередження має бути у вигляді письмової заяви. Якщо «терміновість» звільнення не має значення, то вказувати в заяві причину не обов’язково.
Проте, якщо працівник шукає варіанти, як звільнитися з роботи за один день, у нього мають бути вагомі причини. Законодавчий перелік таких причин визначено частиною першою статті 38 КЗпП. До них належать:
переїзд на нове місце проживання;
переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість;
вступ до навчального закладу;
неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком;
вагітність;
догляд за дитиною до досягнення нею 14-річного віку або дитиною-інвалідом;
догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи;
вихід на пенсію;
прийняття на роботу за конкурсом,
а також з інших поважних причин.
Якщо у заяві про звільнення працівник вказав хоч одну із зазначених причин, роботодавець має звільнити працівника у строк, про який він просить, тобто без відпрацювання двох тижнів.
За потреби отримання детальних роз'яснень можете використати функціонал, який надає сайт біля моєї відповіді. З радістю доможу!
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю.
Так, маєте право просити звільнення в будь-який день у зв'язку із зміною місця проживання відповідно до статті 38 КЗпП України.
Всього доброго! З повагою.