Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 28 серпня 2023, питання №91027

возможно ли привлечь к ответственности человека за клевету, ложь, нанесение ущерба репутации достоинства и чести, сталкинг в интернет пространстве на протяжении года

здравствуйте, скажите пожалуйста возможно ли привлечь к ответственности человека за клевету, ложь, нанесение ущерба репутации достоинства и чести, сталкинг в интернет пространстве, которые длятся на протяжении года(в доказательство есть огромное количество скринов, в том числе от знакомых, которым он писал ложь)
вероятнее всего(моё мнение 100%) у данного человек есть психическое расстройство личности и страница в интернете фейковая, но есть его паспортные данные(не полностью)
я(обвинитель) - в городе Киев, ответчик - в селе львовской области

Відповіді юристів (2)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, так це цілком можливо., треба звертатися з позовом до суду. Можу вам допомогти. Звертайтесь.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович рік тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. Ви маєте право подати до суду позов про захист честі, гідності та ділової репутації. Такий позов можна подати, якщо завідомо неправдиві негативні ганьблячі відомості було повідомлено крім потерпілого як мінімум ще одній особі. Відшкодування моральної шкоди та судових витрат в таких випадках просять позивачі.

    Відповідно до частини першої статті 27 Цивільного процесуального кодексу України "Підсудність справ за місцем проживання або місцезнаходженням відповідача", позови до фізичної особи пред’являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

    Вимоги про захист гідності, честі чи ділової репутації випливають із порушення особистих немайнових прав, тому позовна давність на них не поширюється, крім випадків, встановлених законом, зокрема пунктом 2 частини другої статті 258 ЦК України і статтею 37 Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" (цими двома правовими актами встановлено термін позовної давності щодо ЗМІ в один рік).

    Стосовно цього питання діє Постанова пленуму Верховного суду України "Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи". Посилання на неї: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v_001700-09#Te...

    За подання до суду позовної заяви про захист честі та гідності фізичної особи, ділової репутації фізичної або юридичної особи, справляється судовий збір у ставках:

    • за подання позовної заяви немайнового характеру - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
    • за подання позовної заяви про відшкодування моральної шкоди - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

    Запрошую Вас звертатись до мене з цим чи іншими запитаннями для надання різних додаткових юридичних послуг. Я можу надати Вам детальну правову консультацію, написати тексти правничих документів, попрацювати по Ваших відносинах з органами місцевого самоврядування і державної влади, в тому числі судово-правоохоронними органами тощо. Можу написати для Вас текст позовної заяви та надати правову консультацію по її поданню і просуванню. Я здобув великий та успішний досвід правничої роботи з таких питань.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України