Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
883 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Потрібно завірити свідоцтво про смерть громадянки України, яке було видано в РФ. Так щоб документ був чинним в Україні.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (16)
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіНаразі діє Конвенція про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах.
Її підписантами є Україна та рф.
Згідно з нею документи, що видані на території країн підписантів приймаються сторонами беззастережно.
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю.
В цілому свідоцтво про смерть, видане на території рф, має прийматись в Україні без будь-яких умов. Його додаткова легалізація не вимагається.
Але, наприклад, якщо певний орган влади відмовляється його приймати, можна визнати смерть особи в судовому порядку. Хоча, повторюсь, документ мають приймати безумовно.
Всього доброго. Успіхів! За наявності додаткових питань з радістю готовий допомогти. З повагою!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Святославе!
З усією повагою до Вас, але легалізувати російське свідоцтво про смерть в Україні, на жаль, ніяк не вийде. У зв'язку з розірванням дипломатичних стосунків між Україною та РФ, правочини утворені в будь якій із зазначених країн, іншою стороною не визнаються.
У Вас є лише один спосіб підтвердити смерть згаданої Вами громадянки - в судовому порядку.
У разі відсутності медичного висновку щодо причини смерті чи відсутності медичної довідки, в якій констатується факт смерті та неможливості надання даних документів до відділу державної реєстрації актів цивільного стану для проведення державної реєстрації смерті, справа про встановлення юридичного факту смерті особи відповідно до пункту 8 частини першої статті 315 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) вирішується в судовому порядку.
Заява подається родичами померлого або їх законними представниками, і в ній відповідно до статті 318 ЦПК України повинно бути зазначено:
У рішенні суду повинно бути зазначено: відомості про факт, встановлений судом, мету його встановлення, а також докази, на підставі яких суд установив цей факт.
Рішення суду про встановлення факту, який підлягає реєстрації в органах державної реєстрації актів цивільного стану або нотаріальному посвідченню, не замінює собою документів, що видаються цими органами, а є тільки підставою для одержання зазначених документів.
Ухвалене судом рішення у справах про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, підлягає негайному виконанню і негайно видається учасникам справи після проголошення такого рішення або невідкладно надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації смерті особи.
За потреби отримання детальних роз'яснень можете використати функціонал, який надає сайт біля моєї відповіді. З радістю доможу!
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
СВІДОЦТВО ПРО СМЕРТЬ ВИДАНЕ В РФ Є ДІЙСНИМ В УКРАЇНІ.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/997_009#Text
Конвенція про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах
{ Конвенцію ратифіковано із застереженнями Законом N 240/94-ВР ( 240/94-ВР )від 10.11.94 }
Стаття 13 Дійсність документів
1. Документи, що на території однієї з Договірних Сторін виготовлені або засвідчені установою або спеціально на те уповноваженою особою в межах їх компетенції і за установленою формою і скріплені гербовою печаткою, приймаються на територіях інших Договірних Сторін без якого-небудь спеціального посвідчення.
2. Документи, що на території однієї з Договірних Сторін розглядаються як офіційні документи, користуються на територіях інших Договірних Сторін доказовою силою офіційних документів. Стаття 17
Мова
У відношеннях один з одним при виконанні цієї Конвенції установи юстиції Договірних Сторін користуються державними мовами Договірних Сторін або російською мовою.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіЗупинення дії Конвенції, відбудеться 29.12.2023.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/card/997_009
Юрист, м. Суми, 5 років досвіду
Доброго дня!
Свідоцтво дійсне, але враховуючи ситуацію в Україні з вторгненням рф та припиненням майже всіх угод з нею та дипломатичних відносин.
Якщо державний орган не прийме цей документ, то ви завжди можете у судовому порядку встановити юридичний факт,що має істотне значення за цим документом.
Треба встигнути до 29.12.23 поки діє Конвенція ще.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіЗАКОН УКРАЇНИ
Про зупинення дії та вихід з Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах та Протоколу до Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 22 січня 1993 року
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2783-20#Text
м. Київ1 грудня 2022 року№ 2783-IX
Стаття 84 КОНВЕНЦІЇ
Термін дії Конвенції
1. Ця Конвенція діє протягом п'яти років із дня набрання чинності. Після закінчення цього терміну Конвенція автоматично продовжується щоразу на новий п'ятирічний період.
2. Кожна Договірна Сторона може вийти з цієї Конвенції, направивши письмове повідомлення про це депозитарію за 12 місяців до закінчення поточного п'ятирічного терміну її дії.
Чи можливо завірити це свідоцтво через третю країну? Щоб уникнути судового процесу та можливих нюансів?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіТак спробувати можна, але що це Вам дасть? Російське свідоцтво про смерть повинна визнати Україна. Аое наразі таке неможливо.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіДо 29.12.2023 року нічого завіряти не потрібно.
Конвенція ще діє.
Не потрібно навіть переклад документу на українську?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіПослухайте, Святославе! Ще раз хочу наголосити: будь які правочини та державні свідоцтва РФ на території України не визнаються! Ви тільки витратите час та свої нерви, доводячи зворотнє.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіНе потрібно навіть переклад документу на українську?
ххх
Конвенція цього не вимагає. Але як поведуть себе державні органи України спрогнозувати важко.
Але треба доводити своє право, спираючись на Законодавство України.
Картка Закону ЗАКОН УКРАЇНИ
Про зупинення дії та вихід з Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах та Протоколу до Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 22 січня 1993 року
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2783-20#Text
м. Київ1 грудня 2022 року№ 2783-IX
вказує що Конвенція діє до 29.12.2023 року.
Картка Закону:
Зупинення дії Конвенції, відбудеться 29.12.2023.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/card/997_009
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіАЛЕ, СМЕРТЬ ПОВИННА СТАТИСЯ НА ТЕРИТОРІЇ РФ, А НЕ НА ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ.
В ОСТАНЬОМУ ВИПАДКУ ФАКТ СМЕРТІ ТРЕБА БУДЕ ДОВОДИТИ В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ.
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас!
Свідоцтва, видані до 22.02.2022 р. - дійсні і беззастережно мають чинність в Україні в рамках існуючих угод.
Свідоцтва, видані з 23.02.2022 р. слід аналізувати. Має важливе значення, який конкретно територіальний орган видавав...
У спірних ситуаціх на підставі документів таких - суд визнає факт, що має юридичне значення.
Наразі дійсно діє Конвенція СНД про правову допомогу і правові відносини у цивільних,сімейних і кримінальних справах (1993), але вона припинить дію з 23.12.2023 року на підставі Закону України "Про зупинення дії та вихід з Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах та Протоколу до Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 22 січня 1993 року".
Припинення дипломатичних відносин - стосується лише консульських установ та консульського обслуговування та подальших дипломатичних зносин, в т.ч. правового захисту консулом на території країн для громадян цих країн. Існуючі угоди припиняють свою чинність виключно шляхом видання відповідного акту МЗС / Верховної Ради України.
P.S. Тож не слухайте нісенітниці від експертів з радянськими дипломами, бо ж за їх логікою можна визнати і радянські дипломи не чинними, бо Україна визнала СРСР - окупаційним тоталітарним режимом і в чинному законі немає вже жодного слова про дипломи СРСР чи УРСР ) Міжнародне право - окрема серйозна спеціальність, яку вивчають окремо від загальної спеціальності "Правознавство / Право".
P.P.S. Щоб зняти питання раз і назавжди наводжу відповідну судову практику судів України за 2023 рік.
Ось наприклад
Рішення від 4 серпня 2023 року Хортицького районного суду міста Запоріжжя по справі № 337/4582/23
https://reyestr.court.gov.ua/Review/113011206
Рішення від 23 серпня 2023 року Старосинявського районного суду Хмельницької області по справі № 684/413/23
https://reyestr.court.gov.ua/Review/112987207
Постанова від 15 серпня 2023 року Одеського апеляційного суду по справі № 521/14170/23
https://reyestr.court.gov.ua/Review/112917231
Шановні колеги! Перш ніж писати про безперспективності, хоча б вивчіть актуальну судову практику. Чесно кажучи, по окремим дописам інколи здається, що або взломали акаунти, або вони фейкові. Хоча у вітчизняній правничій галузі вже складно чимось здивувати мене. Але радянські дипломи юристів я б, чесно кажучи, скасував і відправив таких експертів на повторне навчання та Єдині фахові вступні та випускні іспити, як відправляють військовозобов"язаних на переобстеження в ВЛК. Всім гарного дня! З повагою та надією на дружню атмосферу!
Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду
Закон України " Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1207-18#Text):
" Стаття 9. Незаконні органи, їх посадові та службові особи...
2. Будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом.
3. Будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків, крім документів, що підтверджують факт народження, смерті, реєстрації (розірвання) шлюбу особи на тимчасово окупованій території, які додаються до заяви про державну реєстрацію відповідного акта цивільного стану...".
---
Доброго дня, пане Святославе! Свідоцтво про смерть особи як на території рф (з підстав Конвенції), так і на тимчасово окупорваній території України (з підстав наведеного Закону) є чинним і підлягає до застосування в Україні, з нотаріально посвідченим перекладом на українську мову.