Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 29 серпня 2023, питання №91060

Призупинення трудових відносин

Доброго вечора, якщо директор школи потребує з мене заяви за власним бажанням, але я зараз знаходжусь за наказом на призупиненні трудових відносин до листопада.
Мотивує це тим , що треба бути у місті або щоб я звільнила місце для людини, яка в місті (а в місті зараз небезпечно, Донецька область).
Чи законні її дії?
Коли я сказала , що не має власного бажання писати заяву за власним бажанням, вона відповіла, що ще є заява за статею. Та потребує, щоб я була у місті або звільнилась, як з цим бути? Це ж не по закону, принципово вже не хочу писати заяву , як потім це може мені відгукнутися у трудовій ? Дякую

Відповіді юристів (9)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, ви маэте право не писати заяву на звільнення . Також ви маєте право написати заяву про відставку без збереження заробітної плати на період військового стану.

    Вас не мають право звернути у період військового стану.

    Для обміну контактів Звертайтесь

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Просіть оформлення Вам відпуски або дійсно погоджуйтесь на призупинення трудового договору. В якому форматі працює школа (очна, онлайн)?

    Всього доброго. Успіхів! З повагою!

    • Oksana Kononova Клієнт рік тому

      Школа працює , як і прпцювала в онлайн режимі, тому деякі працівники на призупиненні трудових відносин з вересня 2022 року. Такий наказ оновлюється через 3 місяці. Зараз знову за наказом я на призупиненні до листопаду.

      Я так зрозуміла, що там знайшли людину , яка може працювати у місті і потребують, щоб я звільнилась, бо не можу приїхати.

      У цій ситуації більше роздратовує беззаконня.

      • Кирда Вячеслав Володимирович

        Оксано!

        Ви маєте право на організацію роботи в дистанційній формі, оскільки заклад працює онлайн. Посилайтесь на статтю 57-1 Закону України "Про освіту".

        Стаття 57-1. Державні гарантії в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану

        1. Здобувачам освіти, працівникам закладів освіти, установ освіти, наукових установ, у тому числі тим, які в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану в Україні чи окремих її місцевостях, оголошених у встановленому порядку (особливий період) були вимушені змінити місце проживання (перебування), залишити робоче місце, місце навчання, незалежно від місця їх проживання (перебування) на час особливого періоду гарантується:

        організація освітнього процесу в дистанційній формі або в будь-якій іншій формі, що є найбільш безпечною для його учасників;

        збереження місця роботи, середнього заробітку, здійснення виплати стипендії та інших виплат, передбачених законом;

        місце проживання (пансіон, гуртожиток тощо) та забезпечення харчуванням (у разі потреби).

        2. Забезпечення державних гарантій, визначених частиною першою цієї статті, створення безпечного освітнього середовища, організацію здобуття освіти, освітнього процесу в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану (особливого періоду) у межах своєї компетенції здійснюють:

        органи виконавчої влади, органи військового командування, військові, військово-цивільні адміністрації та органи місцевого самоврядування, їх представники, посадові особи (керівники, голови, начальники), органи управління (структурні підрозділи) у сфері освіти;

        заклади освіти, установи освіти, наукові установи, їх засновники;

        громадські об’єднання, благодійні організації та фізичні особи, які здійснюють благодійну (волонтерську) діяльність.

        3. Органи, зазначені в абзаці другому частини другої цієї статті, приймають у межах своєї компетенції рішення, обов’язкові до виконання на відповідній території, для реалізації державних гарантій, визначених частиною першою цієї статті, в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану (особливого періоду).

        Центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки здійснює нормативно-правове забезпечення функціонування системи освіти і науки та видає накази з питань створення безпечного освітнього середовища, організації здобуття освіти, освітнього процесу та з інших питань у сфері освіти і науки, не врегульованих законом в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану (особливого періоду). Строк дії таких наказів не може перевищувати строк особливого періоду. Такі накази не є регуляторними актами та підлягають державній реєстрації лише у разі, якщо стосуються прав, свобод, законних інтересів та обов’язків громадян і юридичних осіб.

        Всього доброго! З повагою.

        • Oksana Kononova Клієнт рік тому

          дуже дякую , а якщо мене зараз влаштовує призупинення, це також право співробітника законне

          • Кирда Вячеслав Володимирович

            Призупинення - це ініціатива роботодавця і працівника.

            • Oksana Kononova Клієнт рік тому

              а якщо це не влаштовує лише роботодавця у даний час, які можуть бути наслідки

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Оксано!

    Наслідки можуть бути різними, у тому числі жо прийняття наказу про звільнення працівника.

    • Oksana Kononova Клієнт рік тому

      а за якими статтями, якщо так?


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України