Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 29 серпня 2023, питання №91097

ОФОРМЛЕННЯ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ. Чи може вимагати працівник копію трудового договору, що був оформлений з ФОП?

При оформленні трудового договору в письмовій формі не було видано примірника працівнику. Відповідно до ст 24 КЗпП не вказано прямого обов'язку роботодавця надати копію трудового договору працівникові на його вимогу. Як правильно вирішити питання про його отримання? Дякую за відповідь.

Проблема виникла після скасування невикористаних днів відпустки за 2022 рік і відмови виплачувати з/п за дані невикористані дні. Окрім того роботодавець коригує (змінює) форми та розмір з/п без пояснень. Після прохання повторно ознайомитись з трудовим договором та пояснити дані зміни, мені було відмовлено та вказано на необхідність написання заяви про звільнення у разі незадоволення умовами

Дякую за відповідь

Відповіді юристів (3)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    ФОП не може бути найманим працівником. ФОП може надавати послуги відповідно до умов договору, що укладається. Тому ще треба розібратись, про який трудовий договір йде мова. Зверніться до роботодавця із вимогою надати відповідний примірник.

    Всього доброго! З повагою.

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Надія!

    ФРП не може виступати у ролі сторони трудової угоди.

    Виникне потреба у отриманні роз'яснень з радістю Вам допоможу!

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    ФОП приймаючи працівника на роботу повинен був укласти з ним трудовий договір в письмовій формі, видати наказ про прийняття на роботу та повідомити податкову (ст.24 КЗпП України)

    В разі, якщо роботодавець допускає працівника до роботи без оформлення трудового договору, ці дії є порушенням законодавства про працю та є підставою для накладення на нього штрафу (стаття 265 КЗпП України).

    Щоб отримати трудові документи (персональний трудовий договір, штатний розпис, правила внутрішнього трудового розпорядку, посадові інструкції, графіки змінності, положення про оплату праці, преміювання, відрядження, відомості про зарплату, табелі) Ви повинні подати звернення до роботодавця особисто або надіслати поштовим відправленням (рекомендованим листом з описом вкладення).

    Якщо Вам відмовляють - відразу з повідомленням про порушення трудових прав звертайтесь до територіального органу Держпраці за місцезнаходженням роботодавця зі скаргою на дії, що порушують законодавство про працю. Органами, які розглядають трудові спори, відповідно до ст. 221 КЗпП України є комісії по трудових спорах та районні (міські) суди.

    Можете повідомити роботодавця, що у випадку ненадання Вам копії трудового договору - Ви звернетесь зі скаргою до Держпраці, що є підставою для позапланових перевірок з боку контролюючих органів

    У разі виникнення додаткових питань - звертайтесь. Всього доброго!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України