Задайте питання юристу

887 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Адміністративне право, 24 січня 2020, питання №9114

Чи може суд без обвинуваченого в ДТП й відсутність розписки в отриманні повістки, розглянути справу з першого засідання?

Суддя розглянула справу без обвинуваченого й без повістки про вручення. Визнала винним. Також суддя приєднала до справи й використала в постанові, наданий в суд.засідання диск, ніби з копією запису, відеореєстратора, при цьому сам реєстратор ні поліції ні суду не надався. Чи може це бути підставою для скасування постанови про винність в ДТП в апеляції?

Відповіді юристів (8)

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго вечора.

    Відповідно до ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

    При розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172-4 - 172-9, 173, 173-2, частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, статтями 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов’язковою. У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.

    Стаття 205. Наслідки неявки в судове засідання учасника справи (Кодекс адміністративного судочинства України - далі КАС УКраїни)

    1. Неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

    2. Суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав:

    1) неявка в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про вручення йому повідомлення про дату, час і місце судового засідання.

    Таким чином, у випадку неповідомлення Вам дати, часу і місця судового засідання - суд зобов'язаний відкласти розгляд справи.

    Якщо суд проведе розгляд справи без Вас, а при цьому не матиме відомостей про вручення Вам повістки, то незважаючи на вашу вину Ви легко зможете оскаржити постанову суду про притягнення Вас до адміністративної відповідальності в суді апеляційної інстанції.

    Якщо необхідна допомога, звертайтесь

    Всього доброго.

    • Олександр Клієнт 4 роки тому

      Суд розглянув. В засідання прийшов представник за дорученням- не адвокат. Суддя не допустила, надала можливість бути присутнім в засіданні і сказала, що особа не з'явилася. А потім особа прибула й виявилося, що є телефонограма секретаря с/з про те, що вона офіційно повідомила за № телефону, обвинуваченого в ДТП, що громадянин викликається до суду на таку-то дату. Це єдине що є в справі на підтвердження виклику, тобто повістки не було вручено. Чи є така телефонограма належним повідомленням? І чи це може бути підставою для скасування постанови першої інстанції, чи буде апеляційний суд розглядати справу ніби знову, але за участю винуватця ДТП, і прийме клопотання про призначення трасологічної експертизи, для встановлення швидкості руху автомобілів?

      • Савченко Олександр
        Савченко Олександр 4 роки тому

        Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

        Стаття 277-2. Повідомлення про розгляд справи (КУпАП)

        Повістка особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, вручається не пізніш як за три доби до дня розгляду справи в суді, в якій зазначаються дата і місце розгляду справи.

        Інші особи, які беруть участь у провадженні по справі про адміністративні правопорушення, повідомляються про день розгляду справи в той же строк.

        Стаття 124. Повістки (КАС України)

        1. Судові виклики і повідомлення здійснюються повістками про виклик і повістками-повідомленнями.

        3. Судовий виклик або судове повідомлення учасників справи, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів здійснюється:

        1) за наявності в особи офіційної електронної адреси - шляхом надсилання повістки на офіційну електронну адресу;

        2) за відсутності в особи офіційної електронної адреси - шляхом надсилання повістки рекомендованою кореспонденцією (листом, телеграмою), кур’єром із зворотною розпискою за адресами, вказаними цими особами, або шляхом надсилання тексту повістки в порядку, визначеному статтею 129 цього Кодексу.

        Стаття 129. Виклик (повідомлення) шляхом надсилання тексту повістки електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою (КАС України)

        1. За письмовою заявою учасника судового процесу, який не має офіційної електронної адреси, текст повістки надсилається йому судом електронною поштою, факсимільним повідомленням, телефонограмою, текстовим повідомленням з використанням мобільного зв’язку на відповідну адресу електронної пошти, номер факсу, телефаксу, телефону, зазначені у відповідній письмовій заяві.

        Таким чином, за номером телефону Вас мали право повідомити лише за вашою письмовою заявою про це. Чи подавали Ви таку до суду?

        Якщо Ви подали заяву, щоб Вам надіслали повістку у вигляді електронного повідомлення на ваш телефон, то надіслати Вам його повинні були не пізніш як за три доби до дня розгляду справи в суді, в якій зазначаються дата і місце розгляду справи.

    Олександр Клієнт 4 роки тому

    Ні заяви такої не подавали в суд. Тому розумію, що це порушення. Але далі як буде, чи має апеляційний суд лише встановити порушення процесу й на цій формальній підставі скасувати постанову, чи має бути дослідження всіх обставин по справі заново? І чим може винуватець в ДТП заявляти клопотання про призначення трасологічної експертизи (чи вірно я вибрав вид експертизи?), щоб з'ясувати швидкість автомобіля потерпілого? При цьому потерпілий вже заручився експертним висновком про вартість пошкоджень й ремонту авто. Автомобіль винуватця стоїть без ремонту, чи є в цьому сенс (потерпілий- юрист з ДТП і повідомив, що вже ніби внесено відомості до ЄРДР)?

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Для початку необхідно ознайомитися з рішенням суду першої інстанції.

    Олександр Клієнт 4 роки тому

    ОСОБА_1 22.11.2019 року о 10 год. 45 хв. в м. Києві вул. Каземіра Малевича, 83, керуючи автомобілем «Шкода» д.н.з. НОМЕР_1 , на регульованому перехресті з вул. Ямська при повороті ліворуч, не надав перевагу в русі автомобілю «Тойота» д.н.з. НОМЕР_2 , який рухався в зустрічному напрямку, внаслідок чого відбулося зіткнення з автомобілем «Тойота» д.н.з. НОМЕР_2 , що призвело до отримання автомобілем механічних пошкоджень, чим порушив п. 16.6 ПДР України.

    ОСОБА_1 в судове засідання не з"явився. В судовому засіданні був присутній ОСОБА_2 , якого суддя не допустила до участі у справі, у зв"язку з відсутністю повноважень адвоката.

    Згідно письмових поясненень ОСОБА_1 вину не визнав, вважає винним іншого водія.

    ОСОБА_3 в суді пояснив, що рухався у крайній праві смузі на зелений сигнал світлофора, зліва автомобіль повертав на ліво, перед ним із зустрічної смуги в його смугу влетів автомобіль Шкода, який хотів повернути на ліво, але повинен був надати йому перевагу в русі.

    Захисник Горбоноса О.С. просив визнати винним ОСОБА_1 .

    Заслухавши поетрпілого та його представника, дослідивши матеріали справи, переглянувши відео з реєстратора автомобіля Тойота, вважаю, що ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, оскільки його вина у вчиненні дорожньо-транспортної пригоди підтверджується зібраними у справі доказами, а саме протоколом про адміністративне правопорушення, схемою місця ДТП, поясненнями обох учасників пригди та даними з відеореєстратора, згідно яких автомобіль Шкода, здійснючи поворот на перехресті на ліво, не надав перевагу в русі автомобілю Тойота, що рухався по своїй смузі прямо на зелений сигнал світлофора.

    Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції, передбаченої ст. 124 КУпАП.

    Відповідно ст. 40-1 КУпАП, у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення в справі про адміністративне правопорушення, судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

    Керуючись ст. 40-1, ст.ст. 283, 284 КУпАП, суддя

    п о с т а н о в и в:

    визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 (триста сорок) гривень в дохід держави.

    Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 420 грн. 40 коп.

    Постанова судді може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

    -А хіба через районний суд подається ап.скарга а не безпосередньо до апеляційного суду?

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Звичайно є сенс оскаржувати рішення, якщо потім не хочете відшкодувати другій стороні збитки, завдані врезультаті ДТП.

    Відповів Вам на пошту.

    • Олександр Клієнт 4 роки тому

      Питання не в сенсі оскарження а в тому, що автомобіль стоїть без ремонту й втрачається його вартість ще більше.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA