Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Права людини, 30 серпня 2023, питання №91196

Виїзд закордон із України - супровід особи з інвалідністю

Можливо підкажете. Цікавить тема виїзду закордон із України - супровід особи з інвалідністю. Чи можу я супроводити вітчима, чи підходить він під категорію "одного із своїх батьків" у ПОСТАНОВІ Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України (у нього інвалідність 2група)?

Відповіді юристів (3)

    Олександр Клієнт рік тому

    Спробую розширити запитання.

    1. Чи повинен мене вітчим із 2групою інвалідності всиновити, якщо я й так повнолітній, для того щоб міг із ним проїхати кордон, як супроводжуючий?

    2. Чи підходить вітчим із 2групою інвалідності під категорію "одного із своїх батьків із числа осіб з інвалідністю 1 чи 2 групи" котрого я можу супроводжувати для виїзду за межі України?

    3. Якщо держава дозволяє супровід вітчима тоді одразу наступне питання. При перетині кордону у мене має бути паспорт України із пропискою як у вітчима, закордонний паспорт і моє свідоцтво про народження де вказано хто моя мати. У вітчима має бути закордонний паспорт, документ що підтверджує інвалідність 2групи і у паспорті має бути ідентична з моєю прописка та свідоцтво про шлюб із моєю матірю яке співпадає із моїм сводоцтвом про народження. Які ще потрібні документи?

    4. Я так розумію не треба ніякого "опікунства", довідок з "соцбезу", "актів про утримання", вірно?

    5. Відстрочка від мобілізації, дозвіл на виїзд за кордон від ТЦК та СП ("військомату") також не вимагаються?6. Можливо є якісь нюанси?

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Олександре!

    Все набагато простіше.

    Згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, Ваша підстава для виїзду та перелік документів, необхідних для того, зазначені наступним чином:

    21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    особи, які потребують постійного догляду, — у супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення (у значенні, наведеному у підпункті 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України) за наявності документів, що підтверджують

    родинні зв’язки, та висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді

    або у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд за зазначеними особами, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд

    або висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді та акта встановлення факту здійснення догляду.

    Акт встановлення факту здійснення догляду за іншою особою, яка потребує постійного догляду, складається на підставі звернення особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа, яка потребує постійного догляду, є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;"

    У зборі документів, необхідних для виїзду, я можу Вам допомогти.

    Виникне потреба у отриманні роз'яснень з радістю готовий їх надати!

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Вітчим не належить до категорії одного із своїх батьків. Готовий Вас проконсультувати з даного питання на вихідних для Вас умовах.

    Всього доброго. Успіхів! З повагою!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA