Задайте питання юристу

882 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 06 вересня 2023, питання №91924 350₴

Військовий облік жінок

Добрий день. Хочу запитатися на рахунок законопроєкту про поставлення жінок на облік.

Моя дівчина має фарм освіту, та працює за нею, чи повинна вона в обовязковому порядку зявитися до воїнкомату для постановки на облік?

Якщо можливо зателефонуйте (viber; whatsapp; telegram)

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович
    100%
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Дмитре!

    Військовий облік для жінок в Україні наразі є добровільним. Однак уже від 1 жовтня 2023 року жінки, які здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, будуть зобов'язані реєструватися в Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

    Військовому обліку підлягають жінки, які відповідають наступним вимогам:

    вік від 18 до 60 років;

    відсутність протипоказань за станом здоров’я;

    є відповідна спеціальність або професія, споріднена з відповідною військово-обліковою спеціальністю — усі вони визначені наказом Міноборони №313.

    Йдеться, переважно, про такі спеціальності:

    хімія, хімічні технології та інженерія, біологія;

    телекомунікації та радіотехніка;

    інженерія програмного забезпечення, комп’ютерні науки, інформаційні системи та технології, комп’ютерна інженерія, системний аналіз, кібербезпека, мікро- та наносистемна техніка, автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології;

    метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка;

    науки про Землю, географія, фізика та астрономія;

    харчові технології, технологія виробництва і переробки продукції тваринництва;

    забезпечення військ, озброєння та військова техніка, технології легкої промисловості;

    фізична терапія, ерготерапія, медична та психологічна реабілітація, громадське здоров’я, фізична реабілітація, промислова фармація, санітарія і експертиза;

    стоматологія, медицина, медсестринство, фармація, технології медичної діагностики та лікування;

    біомедична інженерія, біотехнології та біоінженерія;

    ветеринарна медицина, ветеринарна гігієна;

    облік і оподаткування, маркетинг, менеджмент, підприємництво, економіка, фінанси, банківська справа та страхування;

    видавництво та поліграфія;

    психологія, соціальна робота, соціальне забезпечення.

    13 липня до вищезазначених спеціальностей також додали авіаційний транспорт, авіаційну та ракетно-космічну техніку, залізничний транспорт та пожежну безпеку.

    До переліку саме медичних спеціальностей або професій, за яких жінки мають стати на військовий облік та можуть бути мобілізовані, входять такі:

    біомедична інженерія, біотехнології та біоінженерія;

    фізична терапія, ерготерапія, медична та психологічна реабілітація, громадське здоров'я, фізична реабілітація, промислова фармація, санітарія та експертиза;

    оператори медичного обладнання, робітники, які обслуговують обладнання з виробництва фармацевтичних продуктів та косметичних засобів, керівники підрозділів у охороні здоров'я;

    професіонали в галузі наук про життя та медичні науки, а також медицини (крім медичних сестер);

    професіонали медико-профілактичної справи, науковці;

    допоміжний персонал у галузі сучасної медицини, фізіотерапії, фармації (крім медичних сестер);

    професіонали патології, токсикології, фармакології, фізіології та епідеміології;

    патологи, токсикологи, фармакологи, фізіологи та епідеміологи, наукові співробітники (лікувальна справа), лікарі, спеціалісти в галузі медико-профілактичної справи, професійні медичні сестри та акушерки, професіонали у галузі сестринської справи та акушерства;

    інші професіонали в галузі медицини (крім сестринської справи та акушерства);

    стоматологія, медицина, медсестринство, фармація, технології медичної діагностики та лікування;

    медичні сестри та акушерки, гігієністи, окулісти та оптики, медичні сестри та акушерки, які асистують професіоналам, асистенти професіоналів-акушерів;

    професіонали у галузі лікувальної справи, стоматології, наукові співробітники (стоматологія), стоматологи, фармації, провізори.

    Чітких правил щодо того, як буде визначатися спеціальність — за дипломом чи трудовою книжкою, немає. Тому, скоріше за все, визначення будуть спиратися на обидва документи.

    Обов’язковому військовому обліку НЕ підлягають жінки інших спеціальностей. Вони не зобов’язані ставати на військовий облік, але можуть це робити за власним бажанням, як і раніше.

    Аби стати на військовий облік, жінки мають прийти в територіальний центр комплектування та соціальної підтримки за місцем реєстрації та надати відповідні документи, а згодом пройти медкомісію, яка зробить висновок про придатність до військової служби.

    Що стосується обов’язків, то на військовозобов’язаних жінок поширюються ті самі норми, що й на військовозобов’язаних чоловіків. Зокрема, вони мають бути на військовому обліку за місцем проживання; проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов’язок у запасі; не змінювати місце фактичного проживання (перебування) з моменту оголошення мобілізації та ін.

    Штрафувати жінок, що зобов’язані стати на військовий облік, але не зроблять цього, можуть почати з 2023 року. За порушення правил військового обліку призовниками, військовозобов’язаними та резервістами передбачена адміністративна відповідальність і штраф від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів.

    Виникне потреба у персональній консультації, я завжди готовий це зробити!

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024