Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 08 вересня 2023, питання №92145

Заява про спадкування частини будинку

Доброго вечора.Хочу уточнити таке питання, бабуся померла більше року тому, зараз мій батько (рідний син бабусі) буде подавати документи на спадщину.В будинку приписані і я і він,то чи можу я також подати заяву на отримання частини будинку?

Відповіді юристів (3)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Наскільки можливо зрозуміти, заповіту бабуся не залишила. В цьому випадку настає спадкування за законом, за яким спадкування отримують рідні по черзі.

    Син померлої відноситься до першої черги спадкоємців, онуки до п'ятої. Спадкоємці наступної черги можуть отримати спадщину при відсутності спадкоємців більш ранньої черги, або якщо вони не подали заяву про вступ до спадщини.

    Тому, у Вашому випадку, якщо батько подає заяву про отримання спадщини, Ви отримати спадщину не можете.

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Олена!

    Не бачу в тому сенсу. Спадщину повинен отримати батько, тому що він спадкоємець першої черги.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович рік тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. При житті Вашого батька Ви не зможете отримати його частку в спадщину після бабусі. Сама Ви не належите до спадкоємців першої черги після Вашої бабусі. Після смерті Вашого батька, якщо він не залишить заповіту, Ви зможете успадкувати спадщину після нього нарівні з іншими спадкоємцями першої черги.

    Ви можете звертатись до мене з цим чи іншими запитаннями для надання різних додаткових правничих послуг з даного питання чи інших запитань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію, написати тексти правових документів, попрацювати по Ваших відносинах з органами місцевого самоврядування і державної влади, в тому числі судово-правоохоронними органами тощо.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України