Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
912 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте! Я в декрете по уходу за ребенком до 6 лет, временно ВПО в другой области, в связи с войной! Подрабатываю в салоне бровистом , как мне оформится чтобы работодатель не получил штраф за меня? С основного места работы увольняться не вижу смысла, что делать то?)
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Наталля!
Укладіть договір про надання послуг.
З повагою, адвокат Айвазян.
Доброго дня, без відкриття ФОП ?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіБез ФОП це буде дорого, та й для Вашої дівяльності не підходить.
Що стосується здійснення платником податку незалежної професійної діяльності повідомляємо, що відповідно до пп. 14.1.226 п. 14.1 ст. 14 Кодексу самозайнята особа - це платник податку, який є фізичною особою - підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.Незалежна професійна діяльність - участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою - підприємцем та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.
Пунктом 178.1 статті 178 Кодексу передбачено, що особи, які мають намір здійснювати незалежну професійну діяльність, зобов'язані стати на облік в органах державної податкової служби за місцем свого постійного проживання як самозайняті особи та отримати свідоцтво про таку реєстрацію згідно із статтею 65 цього Кодексу.Також, згідно із п. 178.5 ст. 178 Кодексу під час виплати суб'єктами господарювання - податковими агентами, фізичним особам, які провадять незалежну професійну діяльність, доходів, безпосередньо пов'язаних з такою діяльністю, податок на доходи у джерела виплати не утримується в разі надання такою фізичною особою копії свідоцтва про взяття її на податковий облік як фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність. Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно з цивільно-правовим договором, відносини за яким встановлено трудовими відносинами, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до пунктів 14.1.195 та 14.1.222 пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу.
Юрист, м. Харків, 14 років досвіду
Доброго дня! Щоб у вас і у вашого працедавця не було проблем з вашим тимчасовим працевлаштуванням, вам потрібно:1. Або зареєструватися як ФОП, орендувати частину обладняння салона/площи салону і надавати послуги як підприємець.
2. Або працевлаштуватися "за сумісництвом" у цього працедавця не звільняючись з основного місця праці.
Юрист, м. Київ, 7 років досвіду
Кодекс законів про працю передбачає можливість узгодити працівнику та роботодавцю неповний робочий день або тиждень. Це оптимальний варіант одночасно для легалізації трудових відносин та оподаткування. З огляду на те, що у Вас неповна зайнятість, реєстрація підприємницької діяльності, вірогідно, не є вигідною для Вас з точки зору оподаткування. Водночас, підміна трудових відносин цивільно-правовими договорами ставить роботодавця у невигідне становище при перевірці його діяльності територіальними органами Держпраці.