Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 14 вересня 2023, питання №92558

Яка має бути Сума аліментів ?

Живемо з чоловіком окремо.
Є двоє дітей 4 роки і 6 місяців
Я не працюю.
Він дає 2500 тис і каже так має бути
Чи повинно бути більше?

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Іванна!

    Мінімальні сума аліментів - це половина прожиткового мінімуму дитини, яка залежить від її віку.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Богданов Микита
    Богданов Микита рік тому

    Юрист, м. Одеса, 11 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    На двох дітей ви маєте право вимагати суму аліментів у розмірі третини від його доходів. Або 50% від прожиткового мінімуму на дитину на кожну. Звертайтесь, допоможу підготувати документи до суду про стягнення аліментів

    Костенко  Оксана Миколаївна
    Костенко Оксана Миколаївна рік тому

    Адвокат, м. Дніпро, 7 років досвіду

    Доброго дня. Головне питання, на яке необхідно відповісти, для того, щоб визначитись з розміром аліментів - це питання чи працює Ваш чоловік, якщо працює, то який його дохід.

    Якщо не працює, то розмір частки (1/3 на обох або 1/2: по 1/4 на дитину) рахується середньої зарплати по регіону (Волинська область) це 11 735 грн.

    Якщо працює, то мінусуємо податки та військовий збір і визначаємо або 1/3 (це наказне провадження) або 1/2 (я рекомендувала б на кожну дитину подати по 1/4 в позовному провадженні).

    Навіть, якщо ваш чоловік одержує мінімальну зарплату або менше, аліменти на обох дітей не можуть бути менше 2272 грн.( мінімальний розмір).


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України