Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 15 вересня 2023, питання №92625

О вопросе возможного отказа в опекунстве

Доброго дня.
Чи може бути підставою для відмови в опікунстві, той факт що є сопрацівник?
Ситуація така: маю мати пенсіонера та її батьків 86 і 94 років (більше нікого на маю). Живемо разом - два будинка в одном дворі.
Я написав заяву про опікунство на стариків. Але до стариків приставлений соцпрацівник, який два раза на неділю купляє хліб і деякі продукти чи не продуктові товари, та оплачує комунальні послуги.
Такий працівник не находиться з ними 24/7. Адже старики іноді падають, навіть вночі. При хворобах - потрібно підіймати, бо не працюють ноги. Це як мінімум бо є і інші ситуації.
Може є якась стаття на яку можна опиратись?

Відповіді юристів (3)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Олександре!

    Вам треба оформлювати не опінукство, а постійний догляд, бюо лоя першого треба визнавати батьків недієздатними в судовому порядку.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Олександр Клієнт рік тому

      Дякую.1. "визнавати батьків недієздатними"- це Ви про моїх батьків (мати), чи її батьків - бабушку і дєдушку. 2. що для цього потрібно і які причини не дієздатності? Наскільки я розумію - недіздатність це психологічна проблема а не вікова і фізична

      • Айвазян Юрій Климентійович
        Айвазян Юрій Климентійович рік тому

        Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

        Спілкуватися у чаті

        Визнавати недієздатними бубусю й дідуся. Ви правильно розцмієте, недієздатність пов'язана з психологічними проблемами.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України