Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 15 вересня 2023, питання №92666

Проходження медкомісії військовозобов'язаними

На юридичну адресу роботодавця надійшов рекомендований лист від ТЦК та СП, у якому я перебуваю на обліку військовозобов'язаних громадян, із розпорядженням здійснити оповіщення та забезпечити моє прибуття до ТЦК та СП протягом 10 календарних днів з метою проходження медичного огляду.
Оскільки я належу до категорії військовозобов'язаних, які не підлягають мобілізації згідно 23 статті, зібравши попередньо необхідний пакет документів, склав заяву на ім'я начальника ТЦК та спершу подав її до відповідного підрозділу. Там підтвердили наявність всіх необхідних документів, заяву належним чином зареєстрували і на другому примірнику проставили відповідний штамп та дату.
З даним примірником я звернувся до кабінету, вказаному у розпоряджені, розповів про сімейні обставини та подану заяву на відстрочку від призову. Але, на мій подив, співробітники все одно наполягали на проходженні медкомісії, аргументуючи це тим, що навіть у мирний час це потрібно робити кожні п'ять років.
Також мені одразу відмовили у задоволенні одного із прохань у заяві, а саме про запис у військово-обліковому документі про надану відстрочку, аргументація - "ми таких відміток не ставимо".
Чи законні дії ТЦК та СП щодо медкомісії та відмітки про відстрочку у даному випадку, і якщо ні, то які саме положення законодавства порушують?

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Євгеній!

    Так, ТЦК має право направити Вас на ВЛК незважаючи на те, що Ви маєте право на відстрочку. Це обов'язкова процедура.

    Щодо відмітки про відстрочку, то на законодавчому рівні ніде не закріплено, що вони повинні її поставити у військово-обліковому документі. Бувають, що проставляють, або надають довідку, але це трапляється рідко.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України