Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 16 вересня 2023, питання №92729

Можно ли переехать в другой город без разрешения родителей, мне 17 лет?

Можно ли переехать в другой город без разрешения родителей, место где проживать есть. Мне 17 лет, через пол года будет 18. Сможет ли что то сделать родитель, если я напишу записку что ушла по собственной воле?

Відповіді юристів (4)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    З 16-річного віку особа має право на самостійний вибір місця проживання.

    Успіхів.

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня!

    В своєму віці Ви маєте право на виїзд за кордон. Щоправда це правило не розповсюжується на країни ЄС.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Турчин Ярослав Олексійович

    Доброго вечора! З 14 років людина вільна у визначенні місця проживання в Україні та вільна у пересуванні по території України.

    З 16 років можна самостійно, не питаючи дозволу у батьків, виїздити закордон! Завчасно потурбуйтесь про те, щоб забрати необхідні у майбутньому документи (паспорт, свідоцтво про народження, документи про освіту тощо), бо для їх відновлення може бути необхідно прикласти зусилля і час.

    Кожен член суспільства має права. Оскільки дитина є повноцінним членом суспільства, вона також має свої права, деякі особливості реалізації яких обумовлені виключно тим фактом, що її фізична та розумова незрілість потребує спеціальної охорони і піклування, включаючи належний правовий захист. В залежності від віку дитини, законодавством передбачено різний обсяг та механізми реалізації її прав. Повноцінний та дієвий захист прав дитини є обов’язком держави.

    За загальним правилом згідно з зазначеним вище міжнародним та українським законодавством дитиною є особа віком до 18 років (тобто до досягнення нею повноліття). Малолітньою вважається дитина до досягнення нею 14 років, а неповнолітньою – у віці від 14 до 18 років (стаття 6 СК України).

    Дитина, якій виповнилося 14 років самостійно приймає рішення щодо місця свого проживання та перебування.

    Право на свободу пересування (ст. 314 ЦК України)

    З 14 років – дитина має право на вільне самостійне пересування по території України і на вибір місця перебування.

    З 16 років – на вільний самостійний виїзд за межі України, вільний вибір місця перебування та проживання в будь-якій країні світу.

    Якщо у Вас є ще питання - за можливості відповім на них.

    Гарного Вам дня!

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович рік тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Добрий вечір. Згідно із статтею 29 Цивільного кодексу України, фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, вільно обирає собі місце проживання, за винятком обмежень, які встановлюються законом. Відповідно до статті 313 цивільного кодексу, фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право на вільне самостійне пересування по території України і на вибір місця перебування. Місце перебування - житло або спеціалізована соціальна установа для бездомних осіб, інший надавач соціальних послуг з проживанням, у якому особа, яка отримала довідку про звернення за захистом в Україні, проживає строком менше шести місяців на рік або отримує соціальні послуги.

    Ваші батьки відповідають за Вас до досягнення Вами повноліття. Тому вони мають право спілкуватись з Вами та зобов'язані виховувати Вас.

    Ви можете звертатись до мене з цим чи іншими запитаннями для надання різних додаткових правничих послуг. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію, написати тексти правових документів, попрацювати по Ваших відносинах з органами місцевого самоврядування і державної влади, в тому числі судово-правоохоронними органами чи надати Вам інші правничі послуги.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України