Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 22 вересня 2023, питання №93219

Выезд из Украины с матерью инвалидом 3 группы

У меня мать и отец инвалиды 3 группы ( я тоже оформляю себе группу).
Возможен ли выезд с матерью? ( я списан есть ВЛК 2022 года, но вроде как с ней сейчас не выпускают из-за проверок). отец и мать инвалиды по зрению ( у мамы нет одного глаза, у отца катаракта).
Что нужно предъявить тогда на таможне?

Відповіді юристів (3)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, вам треба щоб мати або батько були 2 групи інвалідності.

    Якщо 3 група вам треба оформити догляд. Для виїзду треба буде

    Довідка ллк про потребу постійного догляду форми 080-4

    Свідоцтво про народження

    Одне місце реєстрації або акт про встановлення факту догляду

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Сергію!

    Якщо Ви визнані непридатним до військової служби з виключенням з військового-обліку, то маючи на руках довідку ВЛК та військово-обліковий документ з відповідними отмітками, маєте право на перетин кордону. На даний момент ніяки змін у законодавстві з приводу цієї підстави для виїзду не відбулося.

    Якщо отримаєєте інвалідність, то також будете мати право на перетин кордону, як особа з інвалідністю.

    Якщо мова йде про виїзд з матір'ю інвалідом ІІІ групи, то для цього вона повинна буде пройти ЛКК та отримати висновок форми 080-4 про потребу у постійному догляді.

    Відповідно до Постанови КМУ "Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України":

    "особи, які потребують постійного догляду, - у супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення (у значенні, наведеному у подпункт 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України) за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки, та висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді або у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд за зазначеними особами, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді та акта встановлення факту здійснення догляду. Акт встановлення факту здійснення догляду за іншою особою, яка потребує постійного догляду, складається на підставі звернення особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа, яка потребує постійного догляду, є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;".

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий день!

    НАЖАЛЬ НІ.

    ЗА ПОВІДОМЛЕННЯМ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, ПЕРЕДБАЧЕНО ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ ЗА ТАКИМИ ПІДСТАВАМИ:

    Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь (dpsu.gov.ua)

    Всього доброго!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України