Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 25 вересня 2023, питання №93378

Щодо розподілу майна

Шановні юристи, питання наступного характеру:
Я з дружиною вирішили розлучитися, але поки офіційно ще одружені. Усе майно в орендованому житлі, нажите за період спільного проживання я залишив дружині з двома дочками. Дружині також залишена одна з двух авто.
Власником Іншого автомобіля являюсь я. В планах в найближчий час (ще будучи одруженим) продати свою автівку та купити дорожчу на кошти, які збирав сам. Як правильно оформити авто та на кого щоб не залишитися ні з чим, якщо дружина побажає відсудити мою автівку?

Відповіді юристів (4)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Самий безболісний, швидкий та дешевий спосіб у Вашому випадку, отримати від дружини розписку, що новий автомобіль придбаний за Ваші особисті кошти і є Вашою особистою приватною власністю.

    Також, в ідеалі, перед продажою першого авто отримати у дружини розписку, про те, що вона не заперечує проти продажу авто і отримані від продажу гроші є Вашою особистою приватною власністю

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Олександре!

    Ні в якому разі не покладайтесь на розписку! Бажано укласти нотаріально зпвірений договір, в якому передбачити всі домовленості з приводу розподілу майна.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Олександр Клієнт рік тому

    Але я також можу оформити куплений мною автомобіль на рідного брата. А після завершення процедури розлучення переписати (в сервісному центрі МВС за договором) авто на себе?

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Принципово, це один з варіантів. Але Ви повинні розуміти, що якщо авто придбано в шлюбі , то Воно є спільною власністю подружжя та за загальним правилом є спільним майном. Тобто при продажу автом, жінка може претендувати на 1/2 частину його вартості


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України