Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 04 жовтня 2023, питання №94177

Смена фамилии ребенку

В разводе с бывшим мужем 3 года, есть общий ребенок 9 лет. На алименты не подавала, решили по согласию оплачивать. Пока проходил развод он оплачивал, 3 месяца,потом перестал и по сей день не платит. С ребенком не общается. После начала войны уехал за границу нелегально и ребенку никак не помогает.
Сейчас второй раз замужем у меня другая фамилия, хочу у сменить фамилию ребенку, ребенок также хочет сменить фамилию
Подскажите как лучше это сделать

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Віталіна!

    Підстави зміни прізвища дитини її батьками зазначені в статті 148 Сімейного кодексу України (далі - СК України), а саме:

    • У разі зміни прізвища обома батьками змінюється прізвище дитини, яка не досягла семи років.
    • У разі зміни прізвища обома батьками прізвище дитини, яка досягла семи років, змінюється за її згодою.
    • У разі зміни прізвища одного з батьків прізвище дитини також може бути змінено за згодою обох батьків та за згодою дитини, яка досягла семи років.
    • За заявою батьків або одного з них, якщо другий помер, оголошений померлим, визнаний недієздатним, безвісно відсутнім, дитині, яка не досягла чотирнадцяти років та якій при реєстрації народження присвоєне прізвище одного з батьків, може бути змінено прізвище на прізвище другого з батьків.
    • У разі заперечення одним із батьків щодо зміни прізвища дитини спір між ними щодо такої зміни може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. При вирішенні спору беруться до уваги виконання батьками своїх обов'язків щодо дитини, а також інші обставини, які засвідчують відповідні зміни прізвища інтересам дитини.

    Прізвище дитині, згідно статті 145 СК України, присвоюється при вчиненні запису акта про народження. Реєстрацію прізвища дитині провадять відділи державної реєстрації актів цивільного стану, коли між батьками досягнута про це згода. Однак, до прикладу, якщо батько або матір позбавлені батьківських прав така згода не потрібна, оскільки вони втрачають особисті немайнові права на дитину і звільняються від обов’язків щодо її виховання (частина перша статті 166 СК України).

    З повагою, адвокат Айвазян

    Богданов Микита
    Богданов Микита 7 місяців тому

    Юрист, м. Київ, 10 років досвіду

    Добрый день. Нужно согласие отца на смену фамилии. По поводу алиментов, советую подавать на алименты, что бы у отца числилась задолженность. Это будет одним из доказательств для лишения родительских прав в дальнейшем.

    • Виталина Клієнт 7 місяців тому

      Скажите пожалуйста какие нужны документы для подачи на алименты и сколько длится процедура?

      • Богданов Микита
        Богданов Микита 7 місяців тому

        Юрист, м. Київ, 10 років досвіду

        Нажимайте кнопку Обратится и я с вами свяжусь


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України