Задайте питання юристу

882 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 10 жовтня 2023, питання №94582 240₴

Виїзд за кордон з інвалідом

Доброго дня! Мій чоловіік пенсіонер за віком та інвалід ІІ групи , має довідку МСЕК. Я пенсіонер за віком. Син (єдиний) прописаний з батьком за однією адресою. Чи може син виїхати з батьком за кордон? Чи обов'язково чоловікові отримати пенсійне посвідчення в якому буде указана група інвалідності, можливо достатньо пенсійного за віком і довідки МСЕК. Питаю, тому що на заміну пенсійного потрібно чекати місяць((. Які ще документи додатково можуть запитати при перетині кордону, або мати на всякий випадок? Дякую.

Відповіді юристів (8)

    Кирда Вячеслав Володимирович
    12.5%

    Вітаю, Олено!

    Чи може син виїхати з батьком за кордон?

    ТАК, МОЖЕ ВИЇХАТИ ДЛЯ СУПРОВОДУ БАТЬКА ЗА КОРДОН.

    Чи обов'язково чоловікові отримати пенсійне посвідчення в якому буде указана група інвалідності, можливо достатньо пенсійного за віком і довідки МСЕК.

    ОБОВ'ЯЗКОВО ПОТРІБНО МАТИ ПОСВІДЧЕННЯ ОСОБИ З ІНВАЛІДНІСТЮ. ДОВІДКИ МСЕК НЕДОСТАТНЬО ДЛЯ ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ, ОСКІЛЬКИ ДАНИЙ ДОКУМЕНТ НЕ ПРИЙМАЄТЬСЯ.

    ЙОМУ ПОТРІБНО ОФОРМИТИ ПЕНСІЙНЕ ПОСВІДЧЕННЯ ПО ІНВАЛІДНОСТІ.

    Питаю, тому що на заміну пенсійного потрібно чекати місяць((. Які ще документи додатково можуть запитати при перетині кордону, або мати на всякий випадок? Дякую.

    РОЗУМІЮ СТРОКИ ВИГОТОВЛЕННЯ НОВОГО ПЕНСІЙНОГО, АЛЕ ЦЕ НЕОБХІДНА МІРА. ЩОДО ДОКУМЕНТІВ, ДОДАТКОВО ЇМ ПОТРІБНО МАТИ ЗАКОРДОННІ ПАСПОРТИ ТА ВИТЯГИ З РЕЄСТРУ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ ПРО СПІЛЬНЕ ПРОЖИВАННЯ. ЇХ МОЖНА ЗАМОВИТИ В ДІЇ ТУТ

    СТАНОМ НА СЬОГОДНІ ЦЕ ДОСТАТНІЙ ДЛЯ ПЕРЕТИНУ ПАКЕТ ДОКУМЕНТІВ.

    Всього доброго! З повагою.

    Карпенко Андрій Володимирович
    12.5%

    Вітаю!

    Документи що підтверджують інвалідність, ЯКІ вимагають на кордоні:

    • посвідчення, яке підтверджує відповідний статус;
    • або пенсійного посвідчення
    • чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності;
    • довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

    Тому для перетину кордону Вашим сином, в як особи, котра супроводжує інваліда, наявних документів Вашого чоловіка НЕДОСТАТНЬО.

    Ще потрібні діючи закордонні паспорти.

    Дозволу ВІЙСЬКОМАТУ НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ НЕ ПОТРІБНО.

    Дерій Владислав Олегович
    12.5%

    Доброго дня!

    Чи може син виїхати з батьком за кордон?

    Так. Може.

    Згідно Правил перетинання державного кордону громадянами України син можете виїхати за кордон за підстав зазначених у п.2-1:

    У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України,

    за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.

    Чи обов'язково чоловікові отримати пенсійне посвідчення в якому буде указана група інвалідності, можливо достатньо пенсійного за віком і довідки МСЕК. Питаю, тому що на заміну пенсійного потрібно чекати місяць((.

    ОБОВ'ЯЗКОВО потрібне пенсійне посвідчення інваліда в якому зазначена ГРУПА та ПРИЧИНА ІНВАЛІДНОСТІ.

    Довідка МСЕК на кордоні не приймається.

    Які ще документи додатково можуть запитати при перетині кордону, або мати на всякий випадок?

    Для перетину кордону необхідно підготувати такі документи:

    1) закордонні паспорти батька та сина;

    2) пенсійне посвідчення інваліда в якому зазначена ГРУПА та ПРИЧИНА ІНВАЛІДНОСТІ

    3) свідоцтво про народження сина;

    4) документ, що підтверджує спільне проживання ( витяги з реєстру територіальної громади зі спільною пропискою)

    З повагою, Дерій В.О.!

    Всього доброго!

    Айвазян Юрій Климентійович
    12.5%
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Олена!

    Ваш син має право виїзду за кордон, як супроводжуючий батька з інвалідністю ІІ групи.

    Згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, Ваша підстава для виїзду та перелік документів, необхідних для того, зазначені наступним чином:

    21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують

    родинні зв’язки,

    інвалідність,

    а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка),

    або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка),

    або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.

    Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю І чи ІІ групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;"

    Для перетину кордону Вашому сину та чоловіку окрім закардонних паспортів знадобляться наступні документи: свідоцтво про народження Вашого сина; документ, що підтверджує спільне місце реєстрації (витяг з реєстру територіальної громади); документ, що підтверджує інвалідність Вашого чоловіка, на жаль довідка МСЕК в цьому випадку не підійте, бо її вже довший час на кордоні не приймають. Тому, все ж таки, Вашому чоловіку прийдеться оформлювати пенсійне посвідчення інваліда.

    Отже, єдина перепона наразі для Вас - це отримання пенсійного посвідчення інваліда для Вашого чоловіка. Всі інші документи для перетину кордону в Вас є.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Гончаренко Константин
    12.5%
    Гончаренко Константин рік тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    Супровід осіб з інвалідністю 1 або 2 групи можуть здійснювати:

    Чоловік.

    Документи: документ про інвалідність та свідоцтво про шлюб

    Батько, на утриманні якого перебуває повнолітня дитина з інвалідністю

    Документи: документ про інвалідність та свідоцтво про народження особи з інвалідністю

    Син або зять

    Документи: документ про інвалідність, свідоцтво про народження (для сина) або свідоцтво про народження доньки особи з інвалідністю та свідоцтва про її шлюб (для зятя) та ОДИН з таких документів:

    Довідка про реєстрацію місця проживання за однією адресою (на гарячій лінії ДПСУ кажуть, що довідка ВПО також підходить, але ця інформація ще не перевірена на практиці)

    Або

    • Акт встановлення факту здійснення догляду

    Особа, яка здійснює постійний догляд за особою з інвалідністю 1 чи 2 групи

    Документи: документ про інвалідність та один з таких документів:

    Довідка про отримання компенсації за здійснення догляду (департамент соц захисту місцевої ради/аадміністрації)

    Або

    • Акт встановлення факту здійснення догляду виконавчого комытету місцевої ради

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Адвокат  Євген Олександрович
    12.5%
    Адвокат Євген Олександрович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Здравствуйте, Елена!

    ВЫ СМОЖЕТЕ ПЕРЕСЕЧЬ ГРАНИЦУ, В СВЯЗИ С ТЕМ, ЧТО У ВАС ЕСТЬ ОТЕЦ ИНВАЛИД, ПРИ НАЛИЧИИ ТАКИХ ДОКУМЕНТОВ:

    - ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА ЗА ГРАНИЦУ НА ВАШЕ ИМЯ И НА ИМЯ ОТЦА (ВНУТРЕННИХ ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ);

    - СВИДЕТЕЛЬСТВА О ВАШЕМ РОЖДЕНИИ;

    - ПЕНСИОННОГО УДОСТОВЕРЕНИЯ С ДАННЫМИ О ИНВАЛИДНОСТИ ВАШЕГО ОТЦА;

    - ВИТЯГОВ (ИЗВЛЕЧЕНИЙ) С ЦЕНТРА ПРЕДОСТАВЛЕНИЯ АДМИНИСТРАТИВНЫХ УСЛУГ О МЕСТЕ РЕГИСТРАЦИИ, КАК О ВАШЕМ, ТАК И О ВАШЕГО ОТЦА – ДОЛЖНО БЫТЬ ОДНО МЕСТО РЕГИСТРАЦИИ.

    УКАЗАННЫХ ДОКУМЕНТОВ ДОСТАТОЧНО.

    ПО ЗАКОНУ ВЫ КАК СОПРОВОЖДАЮЩИЙ ДОЛЖНЫ ПЕРЕСЕКАТЬ ГРАНИЦУ ВМЕСТЕ С НИМ.

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

    П О С Т А Н О В А від 27 січня 1995 р. N 57 Київ

    Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України:

    Про затвердження Правил перетинан... | від 27.01.1995 № 57 (rada.gov.ua)

    ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України

    1. Ці Правила визначають порядок перетинання громадянами України державного кордону...

    2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність);...

    особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка),…».

    ПІДСТАВИ, ЯКІ НАДАЮТЬ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ ЗА ІНФОРМАЦІЄЮ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ:

    Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь

    Перетинання державного кордону під час правового режиму воєнного стану. Питання-відповідь (dpsu.gov.ua)

    Контакти (dpsu.gov.ua)

    Адміністрація Державної прикордонної служби України розташована за адресою:

    вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601, Україна

    adpsu@dpsu.gov.uaCлужба «Довіра»:+38(044)527-63-63Факс:+38(044)239-84-80

    Громадська приймальня:

    пн-чт: 09:00 - 17:00

    пт: 09:00 - 16:00

    обід: 13:00 - 14:00

    Громадська приймальня Адміністрації Державної прикордонної служби України розташована за адресою (тимчасово не працює під час карантину):

    вул. Володимирська, 30, м. Київ, 01601, Україна

    zvernennia@dpsu.gov.ua+38 (044) 527-64-29

    пн-чт: 09:00 - 17:00

    пт: 09:00 - 16:00

    обід: 13:00 - 14:00

    Телефон гарячої лінії (Служба «Довіра»)

    Надання громадянам відповідей на питання консультаційного характеру в межах компетенції Державної прикордонної служби України

    1598 (для дзвінків з мобільного)+38(044)527-63-63 (для дзвінків із-за кордону)

    dovira@dpsu.gov.ua

    Подання запитів на отримання публічної інформації

    ПИСЬМОВО - на поштову адресу: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601. ОСОБИСТО - до Громадської приймальної за адресою (тимчасово не працює): вул.Володимирська, 30, м.Київ.

    (044) 527-64-29(044) 239-84-80 (факс)

    Publicinfo@dpsu.gov.ua

    Подання звернень громадян

    ПИСЬМОВО - на поштову адресу: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601. ОСОБИСТО - до Громадської приймальної за адресою (тимчасово не працює під час карантину): вул.Володимирська, 30, м.Київ.

    Всего доброго!

    Крикун Сергій  Павлович
    12.5%
    Крикун Сергій Павлович рік тому

    Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду

    "ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...):

    "2. Перетинання громадянами України (далі - громадяни) державного кордону здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю (далі - пункти пропуску), якщо інше не передбачено законом, за одним з таких документів, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну:

    1) паспорт громадянина України для виїзду за кордон;...

    2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність);...

    особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд...".

    ---

    Доброго дня, пані Олено! Моя відповідь стосується відміни застосування при перетині кордону довідки до акта МСЕК про встановлення особі інвалідності. Наведеним абзацем другим п.2-1 Правил визначено виключний перелік документів, що підтверджують інвалідність. Посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги чи довідка для отримання пільг особами з інвалідністю в даному випадку до застосування, як вбачається, не підлягають, не можуть і не будуть, як я вважаю, видані Вашому чоловіку. Посвідчення особи з інвалідністю законодавством не передбачено - передбачено посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни. Можливим залишається звернення до органу ПФУ про зазначення у пенсійному посвідченні причини та групи інвалідності (можливо, скоріше всього, із заміною посвідчення).

    Корнійчук Євген Іванович
    12.5%

    Доброго дня. Чи може син виїхати з батьком за кордон?

    Так ваш син має право виїзду за кордон для супроводу батька. Це передбачено пунктом 2.1 Правил перетину кордону.

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...

    особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд. Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю I чи II групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;

    Чи обов'язково чоловікові отримати пенсійне посвідчення в якому буде указана група інвалідності, можливо достатньо пенсійного за віком і довідки МСЕК. Питаю, тому що на заміну пенсійного потрібно чекати місяць((.

    Так потрібно отримати пенсіне посвідчення. довідка МСЕК на кордоні не береться до уваги.

    Які ще документи додатково можуть запитати при перетині кордону, або мати на всякий випадок?

    Для перетину кордону вам потрібно мати такі документи

    1. Закордонні паспорти

    2. Свідоцтво про народження

    3. Пенсійне посвідчення батька

    4. Довідка про місце реєстрації. (Повинно бути одне місце реєстраці) як ви і зазначали. Або якщо, місце реєстрації різне треба отримати Акт про встановлення факту догляду.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024