Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
882 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Три роки я ходжу до школи забирати дитину, і завжди зі мною моя собачка ( маленька мальтіпу, 2,5 кг) на руках, не на повідку, а саме на руках, і ніколи ніхто ніяких зауважень не робив, собака на руках та й маленька, ніякої шкоди не заподіє. Але зараз почали працювати нові охоронці, і кажуть що на територію школи з собаками не можна, хоча в саму школу я не заходжу, а чекаю на подвірʼї, і все одно кажуть не можна. Кажуть що це не від школи залежить, а від установи що їх найняла. Чи дійсно я не маю права там знаходитись з собакою на руках?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Людмила!
Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти», керівник закладу освіти є відповідальним за створення безпечних умов освітнього процесу.
У Наказі МОН "Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти", передбачена лише посада сторожа. У його обв’язки входить охорона приміщень та споруд школи, де немає можливості передати охорону приміщення на пульт позавідомчої охорони.
Якщо заклад освіти бажає посилити охорону, то МОН це пропонує зробити засновнику школи — територіальній громаді. Проте з місцевих бюджетів гроші на це майже не виділяють.Тому школи укладають угоди з приватними охоронними фірмами. Офіційно їх мають укладати районні управління освіти або керівники школи.
Отже,я так розумію, що охорона у школі Вашої дитини - це приватна охоронна компанія, а отже в них повинна бути інструкція згідно з якою вони виконують свої обов'язки, як також договір з установою, що їх найняла в якому можуть бути передбачені відповідні умови. Якщо це дійсно так і в документах прописано, що вхід на територію школи з собаками заборонено, то тоді Ви не маєте на це права, як би смішно це не виглядало, оскільки в Вас дуже маленька собака.
Щоб знати напевно, чи ця вимога охоронців відповідає дійсності, можливо Вам потрібно звернутися із цим питанням до дирекції школи, яка може надати Вам більш конкретну відповідь.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіВІТАЮ ВАС, пані ЛЮДМИЛА! Нажаль, якщо Ви живете в м. Києві, то такі вимоги є законними.
Влітку 2021 року Верховною радою був ухвалений Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу». Закон почав діяти у листопаді 2021 року і запровадив низку обмежень у поводженні з тваринами в Україні, зокрема, заборонив залишати собак без нагляду біля магазину.
Статтею 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення правил утримання собак і котів передбачена адміністративна відповідальність.
“Утримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, утримання незареєстрованих собак, приведення їх у громадські місця, вигулювання собак без повідків та намордників (крім собак, породи яких не внесені до Переліку небезпечних порід собак) чи в не відведених для цього місцях, а також неприбирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини у громадському місці (крім вигулювання у спеціально відведених для цього місцях) –
тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб – від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою повторно протягом року, –
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, що спричинили заподіяння шкоди здоров’ю людини або її майну, –
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин і на посадових осіб – від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин”.
Закон України “Про захист тварин від жорстокого поводження” забороняє також залишати домашню тварину прив’язаною без нагляду у громадських місцях чи місцях скупчення людей (поблизу зупинок, магазинів тощо).
Варто зазначити, що зазначені вище заборони стосуються не лише магазинів, супермаркетів, крамниць, торгово-розважальних центрів та комплексів, але й всіх громадських місць – підприємств побутового обслуговування та громадського харчування, готелів, баз відпочинку, пошти, культурних та розважальних закладів тощо. Відповідно до закону, громадське місце — це будь-яка частина будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під’їзди, дитячі майданчики, стадіони, а також стаціонарно обладнані зупинки маршрутних транспортних засобів. Юридичне визначення терміну “громадське місце” є в законі “Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення”.
Стаття 9 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» визначає, що правила утримання домашніх тварин установлюються органами місцевого самоврядування. На виконання цієї норми, в столиці України ухвалені “Правила утримання собак та котів в м. Києві”. Пункт 5.7. цих Правил встановлює:
ЯКЩО ВИ ЖИВЕТЕ (ЯК ЗАЗНАЧИЛИ) в м. КИЄВІ, ТО ДІЙСНО - "спасибі Кличку і Льоні "Космосу" - вимога охоронця законна.
https://kmr.gov.ua/sites/default/files/1348_0.pdf
ЯКЩО Ж ВИ НЕ в КИЄВІ І У ВАШОМУ НАСЕЛЕННОМУ ПУНКТІВ ОРГАН МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ЗА ПРИКЛАДОМ КИЄВА НЕ ПРИЙНЯВ ВІДПОВІДНЕ РІШЕННЯ, як пункт 5.7 Правил утримання собак та котів в м. Києві, то Ви можете перебувати зі своїм улюбленцем у громадському місці, спираючись на частину шоста статті 9 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження", при супроводженні домашніх тварин не допускається залишати їх без нагляду. Якщо ж Правила утримання забороняють це, як у м. Києві, то нажаль - ні.
Ви можете запропонувати охоронцю надати Статут школи та інші нормативні документи, які передбачають заборону цього.
З повагою, юрист та в минулому член Кінологічної спілки України (КСУ) Ярослав Турчин
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Так, дійсно, Ви не маєте права знаходитись на території школи з домашнім улюбленцем.
Норми вигулу домашніх тварин у місті Києві визначені Рішенням КМР від 27.10.2007 № 1079/3912, яким затверджені “Правила утримання домашніх собак та котів у м. Києві” та “Положення про функціонування місць та зон для вигулу тварин у м. Києві”. Відповідно до даних нормативно-правових актів:
Забороняється:
Згідно змін до рішення Київської міської ради від 25.10.2007 № 1079/3912 «Про врегулювання питань утримання та поводження з собаками і котами в м. Києві» від 05 жовтня 2017 року № 172/3179 Розділ 5 був доповнений новим пунктом, а саме:
5.9. Заброняється тримання та вигул домашніх собак і котів на території дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів та установ сфери охорони здоров'я.
З повагою, Дерій В.О.!
Всього доброго!
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Людмило!
Три роки я ходжу до школи забирати дитину, і завжди зі мною моя собачка ( маленька мальтіпу, 2,5 кг) на руках, не на повідку, а саме на руках, і ніколи ніхто ніяких зауважень не робив, собака на руках та й маленька, ніякої шкоди не заподіє. Але зараз почали працювати нові охоронці, і кажуть що на територію школи з собаками не можна, хоча в саму школу я не заходжу, а чекаю на подвірʼї, і все одно кажуть не можна. Кажуть що це не від школи залежить, а від установи що їх найняла. Чи дійсно я не маю права там знаходитись з собакою на руках?
На жаль, але в цій ситуації охоронці закладу освіти праві.
Зокрема на пленарному засіданні Київської міської ради депутати внесли зміни до рішення "Про врегулювання питань утримання та поводження з собаками і котами в м. Києві". Відповідно до рішення, забороняється тримання та вигул домашніх собак і котів на території дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів. Також під заборону вигулу домашніх улюбленців підпадають території сфери охорони здоров’я, в тому числі, території лікарень, центрів первинної медико-санітарної допомоги, консультативно-діагностичних та клінічних центрів.
Крім того, охоронна фірма, яка надає відповідні послуги закладу освіти, явно керується своїми інструкціями та правилами, а, отже, щось зробити буде складно. Хоча я розумію Вашу ситуацію і дійсно така собака навряд чи може завдати комусь якоїсь шкоди.
Всього доброго. Успіхів! З повагою!
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, для вирішення вашої ситуації. Ви маєте право вимагати від охоронця, нормативно правові акти де зазначено таку заборону. У разі не виконання данної вимоги ви маєте право брати з собою вашу собачку.
Це передбачено Конституцією Ураїни
Стаття 19. Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Стаття 60. Ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази.
За віддання і виконання явно злочинного розпорядження чи наказу настає юридична відповідальність.
Закон України "Про звернення громадян" передбачає, що громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Закон України "Про доступ до публічної інформації" визначає порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.
Під запитом на інформацію розуміється прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні (ст. 19 Закону України "Про доступ до публічної інформації").
Водночас, запит може подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача. Письмовий запит подається в довільній формі та повинен містити: ім'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є; загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст підпис і дату за умови подання письмового запиту..
Можу допомогти розібратися у данному питанні.
Юрист, м. Суми, 5 років досвіду
Доброго дня!
якщо навчальний заклад розташовано у м. Києв , то дійсно нажаль є така заборона.
вона передбачена Рішенням МІСЬКОЇ РАДИ, ПРО
Норми вигулу домашніх тварин у місті Києві визначені Рішенням КМР від 27.10.2007 № 1079/3912, яким затверджені “Правила утримання домашніх собак та котів у м. Києві” та “Положення про функціонування місць та зон для вигулу тварин у м. Києві”. Відповідно до даних нормативно-правових актів
З повагою, Костянтин Гончаренко