Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Кримінальне право, 16 жовтня 2023, питання №94930

Скласти позови до суду на дії лікарів психіатрії та рідних щодо примусових оглядів та примусової госпіталізації в психлікарню

Протягом 4 років є відкрите кримінальне провадження, визнали потерпілою, дали пам'ятку потерпілої. І на цьому все. Чекають юриста чи адвоката від мене.
Потрібно викликати на допит в суд всіх свідків та учасників справи. І виставити обвинувальні акти через суд.
Щодо дії лікарів психіатрії та рідних щодо примусових оглядів та примусової госпіталізації в психлікарню і там утримання.

Відповіді юристів (2)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, треба знати більше обставин справи.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 6 місяців тому

    Юрист, м. Львів, 8 років досвіду

    Доброго Вам вечора. Для Вас є добре те, що за Вашою заявою відкрили кримінальну справу і Вас визнали потерпілою. Справу можуть передати до суду.

    Можливо, що Вам заявляли про необхідність мати адвоката через відсутність у Вас адвоката.

    Під цивільним позовом, про який Вам говорили, слід розуміти цивільний позов у кримінальному судочинстві. Такий цивільний позов потрібний для відшкодування матеріальної шкоди, завданої злочинами потерпілій особі. Права та обов’язки цивільного позивача виникають з моменту подання позовної заяви органу досудового розслідування або суду. Особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред’явити цивільний позов до підозрюваного, обвинуваченого або до фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння. До обвинувального акта додається: ... 2) цивільний позов, якщо він був пред’явлений під час досудового розслідування.

    Вчиненням злочину поміщення завідомо здорової людини до психіатричного стаціонару проти її волі "промишляють" злочинні працівники психіатрії. Вони при цьому нерідко розсварюють потерпілого з членами його сім'ї та іншими близькими особами.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України