Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Мы хотим начать бизнес, аренда мотоциклов, хотим получить возможность заключать договора аренды с людьми, что для этого нужно?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (7)
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВам необхідно зареєструватися як ФОП або створити наприклад ТОВ. Обрати систему оподаткування. Підготувати проект договору оренди.
Юрист, м. Одеса, 11 років досвіду
Спілкуватися у чатіДобрый день.Для начала вы можете открыть ФОП, выбрать систему налогообложения (например 2 группу, если не будете давать в аренду мотоциклы юридическим лицам). После этого нужно разработать договор аренды (можно публичный на сайте) и можете начать работать.
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Щоб мати змогу надавати послуги з оренди мотоцикла Вам необхідно відкрити ФОП на спрощеній системі оподаткування. Ваш КВЕД:
В залежності від орієнтовного доходу Вам підійде 2 або 3 група ФОП єдиного податку.
Ви можете зареєструвати ФОП онлайн https://diia.gov.ua/services/reyestraciya-fop або по звичайній процедурі в ЦНАП.
Різниця між 2 та 3 групами:
1. У 2 групі єдиний податок фіксований (1340 грн) , а у 3 групі буде 5 % від доходу.
2. ФОП на спрощеній системі оподаткування, який належить до 3 групи, обов’язково має кожен квартал здавати до податкової декларацію платника єдиного податку 3 групи та один раз на рік звіт єдиного соціального внеску (ЄСВ).
ФОП на спрощеній системі оподаткування, який належить до 2 групи, обов’язково має щорічно здавати до податкової декларацію платника єдиного податку 2 групи та звіт єдиного соціального внеску (ЄСВ).
3. Сплачувати єдиний податок ФОПу 3 групи потрібно кожного кварталу (1 раз в 3 місяці) протягом 10 календарних днів після подання податкової декларації.
ФОП 2 групи – кожного місяця до 20 числа (19 останній термін).
ЄСВ сплачується однаково
4. Фоп 3 групи може надавати послуги юридичним особам, а ФОП 2 групи - ні (виключення, якщо юридична особа на єдиному податку)
Податки ФОП
ФОП ІІ групи - ЄСВ становитиме 1474,0грн. на місяць (22% розміру мінімальної заробітної плати), єдиний податок - 1340,0 грн. на місяць (20% мінімальної заробітної плати станом на 01 січня 2023 року);
ФОП ІІІ групи - ЄСВ становитиме 1474,0грн. на місяць (22% розміру мінімальної заробітної плати), а єдиний податок – відсоткова ставка 5% доходу.
Також Ви маєте право на безкоштовну консультацію у податковій.
Щоб уникнути обов’язку використовувати РРО Ви повинні приймати оплату за послуги в безготівковому виді (готівкою не дозволяється):
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Всього доброго!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Кирило!
Для ведення будь якої підприємницької діяльності, включно з тою, про яку йде мова у Вашому питанні, Вам треба зареєструвати свій статус - чи то у вигляді ФОП 2-ї чи 3-ї групи на спрощеній системі опадаткування, чи то ТОВ.
Якщо це буде ФОП, то в даному випадку, рекомендую обрати КВЕД
77.39 : Надання в оренду інших машин, устатковання і товарів, н.в.і.у.
Цей клас включає:
- оренду та лізинг інших машин та устатковання без оператора, яке використовується у виробництві найчастіше як основне майно:
двигунів та турбін верстатів гірського та нафтового устатковання професійного радіоустатковання, телевізійного та телекомунікаційного устатковання устатковання з виробництва кінофільмів контрольного та вимірювального устатковання проектування машинобудування, промислового будівництва- оренду та операційний лізинг наземного транспорту (крім моторних транспортних засобів) без водіїв:
мотоциклів, фургонів, будинків-автопричепів тощо залізничного транспортуЦей клас включає також:
- оренду приміщень або офісних контейнерів
- оренду тварин (наприклад, оренду стада або бігових тварин, тварин для супроводу)
- оренду контейнерів
- оренду переносних піддонів Цей клас не включає:
- оренду велосипедів, див.77.21
- оренду сільськогосподарської та лісогосподарської техніки та устатковання, див77.31
- оренду будівельних машин та устатковання для цивільного будівництва, див77.32
- оренду офісної техніки та устатковання, у тому числі комп'ютери, див.77.33
Крім того, Вам треба буде розробити відповідний договір оренди, який Ви будете підписувати з наймачами мотоциклів.
Підписаний та посвідчений у встановленому законом порядку договір оренди є тим документом, що дає наймачеві правові підстави для законного використання транспортного засобу наймодавця у цілях, що визначені договором оренди.
В договорі оренди зазначається перелік технічної документації, яку наймодавець зобов’язується передати наймачеві у момент передачі транспортного засобу для виконання умов договору.
Відповідно до Цивільного Кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві транспортний засіб у користування за плату на певний строк. Тобто істотними умовами (обов’язковими для закріплення) цього договору будуть предмет договору, строк його дії, розмір та порядок сплати орендної плати.
Підписаний та посвідчений у встановленому законом порядку договір оренди є тим документом, що дає наймачеві правові підстави для законного використання транспортного засобу наймодавця у цілях, що визначені договором оренди.
В договорі оренди зазначається перелік технічної документації, яку наймодавець зобов’язується передати наймачеві у момент передачі транспортного засобу для виконання умов договору.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Кирило!
Ви маєте на увазі себе особисто чи декількох осіб? Якщо Ви хочете здійснювати бізнес на рівних засадах з іншими особами, то Вам потрібно думати про відкриття юридичної особи, наприклад, ТОВ.
Або розглянути варіант оформлення ФОП, наприклад, 2 групи. Обов'язково потрібно розробити стандартний договір оренди транспортних засобів, який відповідатиме чинному законодавстві.
ЦИВІЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2003, №№ 40-44, ст.356)
§ 5. Найм (оренда) транспортного засобу
Стаття 798. Предмет договору найму
1. Предметом договору найму транспортного засобу можуть бути повітряні, морські, річкові судна, а також наземні самохідні транспортні засоби тощо.
2. Договором найму транспортного засобу може бути встановлено, що він передається у найм з екіпажем, який його обслуговує.
3. Сторони можуть домовитися про надання наймодавцем наймачеві комплексу послуг для забезпечення нормального використання транспортного засобу.
Стаття 799. Форма договору найму транспортного засобу
1. Договір найму транспортного засобу укладається у письмовій формі.
2. Договір найму транспортного засобу за участю фізичної особи підлягає нотаріальному посвідченню.
Стаття 800. Діяльність наймача транспортного засобу
1. Наймач самостійно здійснює використання транспортного засобу у своїй діяльності і має право без згоди наймодавця укладати від свого імені договори перевезення, а також інші договори відповідно до призначення транспортного засобу.
Стаття 801. Витрати, пов'язані з використанням транспортного засобу
1. Наймач зобов'язаний підтримувати транспортний засіб у належному технічному стані.
2. Витрати, пов'язані з використанням транспортного засобу, в тому числі зі сплатою податків та інших платежів, несе наймач.
Стаття 802. Страхування транспортного засобу
1. Страхування транспортного засобу здійснюється наймодавцем.
2. Порядок страхування відповідальності наймача за шкоду, яка може бути завдана іншій особі у зв'язку з використанням транспортного засобу, встановлюється законом.
Стаття 803. Правові наслідки пошкодження транспортного засобу
1. Наймач зобов'язаний відшкодувати збитки, завдані у зв'язку із втратою або пошкодженням транспортного засобу, якщо він не доведе, що це сталося не з його вини.
Стаття 804. Правові наслідки завдання шкоди іншій особі у зв'язку з використанням транспортного засобу
1. Наймач зобов'язаний відшкодувати шкоду, завдану іншій особі у зв'язку з використанням транспортного засобу, відповідно до глави 82 цього Кодексу.
Стаття 805. Особливості найму транспортного засобу з екіпажем, який його обслуговує
1. Управління та технічна експлуатація транспортного засобу, переданого у найм з екіпажем, провадяться його екіпажем. Екіпаж не припиняє трудових відносин з наймодавцем. Витрати на утримання екіпажу несе наймодавець.
2. Екіпаж транспортного засобу зобов'язаний відмовитися від виконання розпоряджень наймача, якщо вони суперечать умовам договору найму, умовам використання транспортного засобу, а також якщо вони можуть бути небезпечними для екіпажу, транспортного засобу, прав інших осіб.
3. Законом можуть встановлюватися також інші особливості договору найму транспортного засобу з екіпажем.
Всього доброго. Успіхів! З повагою!
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, це можно зробити через дію або звернувшись до держ реєстратора.
Поняття товариства з обмеженою відповідальністю. Засновник та члени товаристваТовариством з обмеженою відповідальністю є господарське товариство, що має статутний капітал, поділений на частки, розмір яких визначається установчими документами і несе відповідальність за своїми зобов'язаннями тільки своїм майном. Учасники товариства, які повністю сплатили свої вклади, несуть ризик збитків, пов'язаних з діяльністю товариства, у межах своїх вкладів. Максимальна кількість учасників товариства з обмеженою відповідальністю може досягати 100 осіб (стаття 50 Закону України "Про господарські товариства").
Зареєструвати Товариство може будь-яка особа з 14 років, відповідно до статті 32 Цивільного кодексу.
Засновниками та учасниками товариства можуть бути підприємства, установи, організації, а також громадяни, крім випадків, передбачених законодавчими актами України. Підприємства, установи та організації, які стали учасниками товариства, не ліквідуються як юридичні особи. Крім того, іноземні громадяни, особи без громадянства, іноземні юридичні особи, а також міжнародні організації також можуть бути засновниками та учасниками господарських товариств нарівні з громадянами та юридичними особами України, крім випадків, встановлених законодавчими актами України ( стаття 3 Закону України "Про господарські товариства")
Документи необхідні для створення ТОВДля того, щоб створити ТОВ потрібно наступний перелік документів:
Створення товариства відбувається за рішенням його засновників.
Якщо товариство створюється кількома особами, такі особи у разі необхідності визначення взаємовідносин між ними щодо створення товариства можуть укласти договір про створення товариства в письмовій формі.
Договір про створення товариства може встановлювати порядок заснування товариства, умови здійснення спільної діяльності щодо створення товариства, розмір статутного капіталу, частку у статутному капіталі кожного з учасників, строки та порядок внесення вкладів та інші умови. Договір про створення товариства діє до дня державної реєстрації товариства, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов’язання.
Товариство набуває прав юридичної особи з дня його державної реєстрації.
Статутний капітал товариства з обмеженою відповідальністю підлягає сплаті учасниками товариства до закінчення першого року з дня державної реєстрації товариства.
Якщо учасники до закінчення першого року з дня державної реєстрації товариства не внесли (не повністю внесли) свої вклади, загальні збори учасників приймають одне з таких рішень:
1) про виключення із складу товариства тих учасників, які не внесли (не повністю внесли) свої вклади, та про визначення порядку перерозподілу часток у статутному капіталі;
2) про зменшення статутного капіталу та про визначення порядку перерозподілу часток у статутному капіталі;
3)про ліквідацію товариства.
Зміни до статуту, пов'язані із зміною розміру статутного капіталу та/або із зміною складу учасників, підлягають державній реєстрації в установленому законом порядку. Рішення про зменшення статутного капіталу товариства надсилається поштовим відправленням всім кредиторам товариства не пізніше триденного строку з дня його прийняття. Учаснику товариства з обмеженою відповідальністю, який повністю вніс свій вклад, видається свідоцтво товариства.
Зменшення статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю допускається після повідомлення про це в порядку, встановленому статутом, усіх його кредиторів. У цьому разі кредитори мають право вимагати дострокового припинення або виконання відповідних зобов'язань товариства та відшкодування їм збитків. Збільшення статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю допускається після внесення усіма його учасниками вкладів у повному обсязі (стаття 52 Закону України "Про господарські товариства").
Корпоративний договірКорпоративний договір- це договір, за яким учасники товариства зобов’язуються реалізовувати свої права та повноваження певним чином або утримуватися від їх реалізації та вчиняється в письмовій формі.
Корпоративний договір може бути оплатним або безоплатним. Додатковими сторонами корпоративного договору також можуть бути саме товариство та треті особи. Корпоративний договір, який не відповідає цим вимогам, є нікчемним".
Статтею 7 Закону України “Про товариства з додатковою та обмеженою відповідальністю” передбачена можливість укласти корпоративний договір. В ньому можна передбачити:
Корпоративний договір обов’язково укладати учасникам Товариства де є два засновника та кожен з них володіє 50% частки. Це пояснюється тим, що може виникнути “тупикова ситуація”, коли один з учасників Товариства не голосує – відповідно не може прийнятися рішення. Як наслідок, діяльність Товариства блокується. Щоб цього уникнути – можна передбачити можливість виходу із такої ситуації в корпоративному договорі.
Зміст корпоративного договору не підлягає розкриттю і є конфіденційним, якщо інше не встановлено законом або договором.
Корпоративний договір, стороною якого є держава, територіальна громада, державне або комунальне підприємство чи юридична особа, у статутному капіталі якої 25 і більше відсотків прямо або опосередковано належить державі або територіальній громаді, оприлюднюється протягом 10 днів з моменту його укладення шляхом розміщення на сайті відповідного органу державної влади, органу місцевого самоврядування
Корпоративний договір укладається між учасниками Товариства за вимогою самих учасників. Він є конфіденційним, нотаріально посвідчувати не потрібно.
Статут ТОВВідповідно до статті 82 Господарського кодексу України перелік відомостей, що повинні міститися у статутах товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю, визначається виключно Законом України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю".
Установчим документом товариства є статут.
Перша редакція статуту товариства підписується всіма учасниками товариства. Справжність підписів учасників засвідчується нотаріально.
Зміни до статуту товариства та перша редакція статуту товариства, створеного в результаті реорганізації, підписуються учасниками товариства, які голосували за рішення про внесення таких змін чи про затвердження першої редакції статуту, або особою, уповноваженою на це органом, який прийняв таке рішення, якщо це передбачено статутом.
Якщо товариство створюється в результаті реорганізації, і при цьому учасники товариства матимуть менший обсяг прав щодо відчуження своїх часток або щодо виходу з товариства, ніж мали учасники (акціонери) правопопередника, або якщо такі права є вужчими або більш обмеженими порівняно з правами учасників (акціонерів) правопопередника, перша редакція статуту такого товариства приймається одностайним рішенням всіх учасників і підписується в порядку, визначеному частиною другою статті 11 Закону.
У статуті товариства зазначаються відомості про:
1) повне та скорочене (за наявності) найменування товариства;
2) органи управління товариством, їх компетенцію, порядок прийняття ними рішень;
3) порядок вступу до товариства та виходу з нього.
Модельний статутМодельний статут – це типовий установчий документ, який затверджений Кабінетом Міністрів України і використовується для створення та провадження діяльності юридичних осіб відповідної організаційно-правової форми, а також містить положення, що регулюють правовий статус, права, обов’язки та відносини, які пов’язані із створенням, управлінням та провадженням господарської діяльності юридичних осіб.
Рішення засновників про створення товариства, що діє на підставі модельного статуту, та рішення учасників про провадження діяльності на підставі модельного статуту підписуються усіма засновниками (учасниками). Рішення учасників про перехід товариства з модельного статуту на діяльність на підставі статуту та рішення учасників про зміну редакції модельного статуту, на підставі якого діє товариство, підписуються учасниками, які голосували за відповідне рішення. Справжність підписів засновників (учасників) або уповноваженої особи засвідчується нотаріально, крім рішень, створених на порталі електронних сервісів та підписаних з використанням кваліфікованого електронного підпису
Товариство має право у будь-який час змінити редакцію модельного статуту, на підставі якого воно діє, обравши інше альтернативне положення з числа тих, що передбачені Кабінетом Міністрів України. У разі прийняття загальними зборами учасників рішення про зміну редакції модельного статуту, на підставі якого діє товариство, положення нової редакції модельного статуту застосовуються з дня державної реєстрації відповідних змін (статті 10, 11 Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю").
Процедура створення ТОВ - безкоштовна
Реєстрація ТОВ через «Дію»З 24 серпня 2022 року в Україні стала доступною послуга реєстрації ТОВ віддалено через портал «Дія». Щоб самостійно відкрити ТОВ через «Дію» потрібно виконати таку покрокову інструкцію:
ТОВ буде зареєстровано автоматично, якщо всі засновники – лише фізичні особи, які є громадянами України, а у керівника та довіреної особи відсутні обмеження діяльності.
Крім того, у процесі реєстрації можна обрати систему оподаткування: загальну (з реєстрацією платником ПДВ) чи спрощену.
У разі виконання всіх умов для автоматичної реєстрації буде отримано сповіщення протягом 10 хвилин. Якщо хоча б одна з умов не виконується, процедура реєстрації пройде за участі державного реєстратора онлайн протягом 1 робочого дня.
Ваш правозахисник, 'Корнійчук Євген Іванович.
Юрист, м. Суми, 5 років досвіду
Здравствуйте.
На ваши вопросы отвечаем следующее
Прежде всего, чтобы вести законный бизнес, необходимо быть зарегистрированным предпринимателем (ФОП).
КВЕДы:
77.39
Надання в оренду інших машин, устатковання та товарів, н.в.і.у.
77.33
Надання в оренду офісних машин і устатковання, у тому числі комп'ютерів
77.29
Прокат інших побутових виробів і предметів особистого вжитку
96.09
Надання інших індивідуальних послуг, н.в.і.у.
68.20
Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна
93.29
Організування інших видів відпочинку та розваг
При таком виде деятельности для подстраховки есть два варианта -заключать договор или брать залог.
Первый - подписание договора аренды и процент залога (например 20% стоимости товара). При такой варианте в договоре указываются данные арендатора (ФИО, адрес, телефон и т.п.) и в обеспечение рисков берется сумма залога.
Второй - договор не подписывается, а оплачивается полная залоговая сумма, которая обеспечивает риск невозврата товара.
Общие требования к договору:
Наименование сторон. Предмет договора. Условия. Права и обязанности. Сроки. Условия оплаты. Ответственность. Реквизиты сторон. Подписи.
За все неисправности вне магазина несет ответственность арендатор. За все повреждения взимается плата с залога (размер оценивает арендодатель).
В Вашем случае подойдет договор проката/аренды.
По договору проката наймодатель, осуществляющий предпринимательскую деятельность по передаче товара в аренду, передает или обязуется передать движимую вещь арендатору в пользование за плату на определенный срок.Договор проката является договором присоединения. Арендодатель может устанавливать типовые условия договора проката. Типовые условия договора проката не могут нарушать права нанимателей, установленных законом.
Договор проката является публичным договором.
Предметом договора проката является движимая вещь, используемая для удовлетворения бытовых непроизводственных нужд.
З произведенную оплату выдается чек/квитанция.
Персональные документы у людей в залог брать нельзя, законодательством запрещено. Можно требовать предъявления оригиналов документов для заключения договора (паспорт и идентификационный код) и снять с документов копию, которую прикрепить к договору.
Застраховать приставки можно, но в страховой фирме бывают крупные ежемесячные платежи, которые в некоторых случаях делают данный бизнес неприбыльным. Решать Вам - страховать или нет. Можно рассматривать предложения страховых и остановиться на оптимальном. Но в любом случае необходимо внимательно читать страховой договор, чтобы в дальнейшем не было недоразумений. Так же важный момент - это страховой случай. Доказать то, что действительно произошел ситраховой случай, предусмотренный договором, на практике бывает проблематично, так как, естественно, страховая не хочет платить страховку.
В Вашем случае оптимальный вариант "страховки" - это залоговая сумма.
Ниже шаблон договора. Но в каждом случае составляется договор в индивидуальном порядке с учетом всех необходимых нюансов. Каждый пункт договора можно корректировать по ваши конкретные условия, которые не нарушают законодательство.
Договір прокату
м. ___ "___"___ 2020 р.
___, іменован__ надалі "Наймодавець", в особі ___, що діє на підставі ___, з одного боку, і ___, іменован__ надалі "Наймач", в особі ___, що діє на підставі ___, з іншого боку, разом іменовані "Сторони", уклали Договір прокату (далі по тексту - "Договір"):
1.1. Наймодавець зобов'язується надати Наймачу за плату в тимчасове користування наступне рухоме майно: ___ (кількість, найменування й характеристики майна) у повній справності.
1.2. Оцінна вартість майна, наданого за даним Договором прокату ___ гривень на підставі (прейскуранта; договірної, ринкової ціни, балансової вартості).
Майно, надане за даним Договором прокату використається для ___(ціль використання майна).
1.3. Справність предмета прокату перевірена в присутності Наймача.
1.4. Наймодавець ознайомлює Наймача із правилами експлуатації технічно складних предметів або видає інструкцію про користування ними.
2.1. За користування майном, наданим за договором прокату Наймач сплачує Наймодавцеві орендну плату ___ у розмірі ___ відповідно до прейскуранта одноразово (- на місяць; - у день; - у тиждень).
2.2. Форма оплати: готівкою в касу Наймодавця (або безготівковий платіж на розрахунковий рахунок Наймодавця).
2.3. У випадку дострокового повернення майна Наймачем Наймодавець повертає йому відповідну частину отриманої орендної плати, обчислюючи її від дня, що випливає за вдень фактичного повернення майна.
3.1. Зазначене в п. 1.1 даного Договору прокату майно повинне бути передане Наймачу по акту прийому-передачі протягом ___ від дня підписання Договору.
3.2. Наймач сплачує орендну плату в наступний термін: ___.
3.3. Термін дії Договору:
початок ___;
закінчення ___.
Термін дії Договору прокату не може перевищувати одного року.
3.4. Наймач вправі відмовитися від Договору прокату в будь-який час, письмово попередивши про свій намір Наймодавця не менш чим за ___ днів.
4.1. Наймодавець зобов'язаний у присутності Наймача перевірити справність наданого за договором прокату майна, а також ознайомити Наймача із правилами експлуатації майна або видати йому письмові інструкції про користування цим майном.
4.2. При виявленні недоліків наданого в прокат майна, повністю або частково перешкоджаючому користуванню ним, Наймодавець зобов'язаний в ___- денний строк (але не більш ніж в ___) від дня заяви Наймача про недоліки безоплатно усунути недоліки майна на місці або зробити заміну даного майна іншим аналогічним майном, що перебуває в належному стані.
4.3. Якщо недоліки майна з'явилися внаслідок порушення Наймачем правил експлуатації та утримання майна, Наймач оплачує Наймодавцю вартість ремонту й транспортування майна.
4.4. Капітальний і поточний ремонт майна, зданого в оренду за договором прокату, є обов'язком Наймодавця.
5.1. Жодна із сторін не несе відповідальності перед іншою стороною за невиконання зобов'язань за цим Договором прокату, обумовлене обставинами, що виникли незалежно від волі й бажання сторін і які не можна передбачати або уникнути, включаючи оголошену або фактичну війну, громадянські хвилювання, епідемії, блокаду, ембарго, землетрусу, повені, пожежі й інші стихійні лиха.
5.2. Сторона, що не виконує свого зобов'язання, повинна дати повідомлення іншій стороні про перешкоду і її вплив на виконання зобов'язань за договором.
5.3. Якщо обставини непереборної сили діють протягом ___ послідовних місяців і не виявляють ознак припинення, даний Договір може бути розірваним Наймачем і Наймодавцем шляхом направлення повідомлення іншій стороні.
6.1. Всі суперечки або розбіжності, що виникають між сторонами за даним Договором або у зв'язку з ним, вирішуються шляхом переговорів між сторонами.
6.2. У випадку неможливості вирішення розбіжностей шляхом переговорів вони підлягають розгляду в суді у встановленому законодавством порядку.
7.1. Будь-які зміни й доповнення до даного Договору прокату мають силу тільки в тому випадку, якщо вони оформлені в письмовому вигляді і підписані обома сторонами.
7.2. На вимогу Наймодавця Договір прокату може бути достроково розірваним судом у випадках, коли Наймач:
користується майном з істотним порушенням умов договору або призначення майна або з кількаразовими порушеннями;
істотно погіршує майно;
більше ___ раз підряд після закінчення встановленого даним Договором строку платежу не вносить орендну плату.
Наймодавець вправі вимагати дострокового розірвання Договору тільки після направлення Наймачу письмового попередження про необхідність виконання ним зобов'язання в розумний строк.
7.3. На вимогу Наймодавця договір оренди може бути достроково розірвано судом у випадках, коли:
Наймодавець не надає майно в користування Наймачу або створює перешкоди користування майном відповідно до умов Договору або призначенням майна;
передане Наймачу майно має недоліки, які перешкоджають користуванню ним, і які не були оговорені Наймодавцем при укладанні Договору, не були заздалегідь відомі Наймачу і не повинні були бути виявлені Наймачем під час огляду майна або перевірки його справності при укладанні Договору;
Наймодавець не робить капітальний ремонт, що є його обов'язком, майна в розумний термін;
майно в силу обставин, за які Наймач не відповідає, виявиться в стані, не придатному для використання.
8.1. Даний Договір складений у двох екземплярах, що мають однакову юридичну силу, по одному екземплярові для кожної із сторін.
8.2. Здача в суборенду майна, наданого Наймачу за договором прокату, передача ним своїх прав і обов'язків за договором прокату іншій особі, надання цього майна в безплатне користування, заставу орендних прав і внесення їх як майновий внесок у господарські товариства і або пайовий внесок у виробничі кооперативи не допускаються.
8.3. До договору додаються:
___
___
___
З повагою,
Костянтин Гончаренко