Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Автомобільне право, 25 жовтня 2023, питання №95522

Штраф за водіння електроскутером 1000вт без прав. Можливо оспорити? Які шанси

Доброго часу усім. У чернігівській обл. недалеко від Козельця Мене оштрафували за водіння електроскутера. Саме обвинувачення: Написано - шо я, фамілія,ім'я п.б. здійснив рух на електроскутері maxxter gang за реєстраційним номером Б/Н електродвигун 1000w без мотошолому та посвідчення водія відповідної категорії чим порушив п 2.3 та 2.1 ПДР україни
Довго доказуючи поліціЇ шо мій вид транспорту не відноситься до технічного транспортного засобу наприкінці все ж такі отримав бланк штрафу.
Так от одна із виносок з правил каже шо до 3-х кіловат права не потрібні. Нижче привожу приклад

При мощности электроскутера до 3 кВт водительские права и документы о регистрации не нужны, так как он не относится к категории «механических» транспортных средств. Но лучше иметь документы по техническим характеристикам, где указана мощность, на случай проверки службой ГАИ.
Если мощность электроскутера от 3 кВт до 4 кВт, то для его управления потребуются права категории А1 + регистрационные документы.
При мощности электродвигателя более 4кВт он будет относиться к типу «мотоциклы». Тогда водителю необходимо будет иметь водительское удостоверение категории А+ регистрационные документы.

І саме постає питання, чи є дійсно законодавча база яка дозволяє реально оспорити такий штраф? Можливо у когось є такий опит.

Відповіді юристів (6)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    оброго дня, Петро!

    До електроскутерів, електробайків і електромотоциклів, які завозяться в Україну з двигуном до 3000 Ваттне встановлено ніяких правил. За винятком тих ТЗ, які не розвивають швидкість понад 40 км / год: п. 11.7 ПДР: “Транспортні засоби, швидкість руху яких не повинна перевищувати 40 км / год. Або які з технічних причин не можуть розвивати таку швидкість, повинні рухатися якомога ближче до правого краю проїзної частини, крім випадків, коли виконується обгін, об’їзд або перестроювання перед поворотом ліворуч чи розворотом “.

    При управлінні електротранспортом до 3000 Вт не потрібно мати ні посвідчення водія, ні реєстраційних документів на нього. Але якщо все таки патрульні державної автомобільної інспекції зупинили Вас радимо мати при собі документ з технічними характеристиками свого транспортного засобу. Так Ви зможете довести поліцейському, що ви керуєте не механічним транспортним засобом, на який не потрібні права і техпаспорт. Також якщо ви не маєте при собі документів – на мотор-колесі вибиті потужність і номер двигуна, завдяки чому ви зможете довести що ви не керуєте не механічним транспортним засобом.

    Але правила дорожнього руху потрібно знати і дотримуватися!

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Є як позитивна так і негативна судова практика.

    Згідно пункту 2.1 Правил дорожнього руху

    Водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі:

    а) посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії;

    б) реєстраційний документ на транспортний засіб (для транспортних засобів Збройних Сил, Національної гвардії, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, Держспецзв’язку, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - технічний талон);

    ґ) чинний страховий поліс (страховий сертифікат “Зелена картка”) про укладення договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів або чинний внутрішній електронний договір зазначеного виду обов’язкового страхування у візуальній формі страхового поліса (на електронному або паперовому носії), відомості про який підтверджуються інформацією, що міститься в єдиній централізованій базі даних, оператором якої є Моторне (транспортне) страхове бюро України. Водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтвердні документи (посвідчення);

    Згідно пункту 1.10 Правил дорожнього руху

    механічний транспортний засіб - транспортний засіб, що приводиться в рух з допомогою двигуна. Цей термін поширюється на трактори, самохідні машини і механізми, а також тролейбуси та транспортні засоби з електродвигуном потужністю понад 3 кВт;

    У Вашому випадку оскаржити штраф цілком реально при наявності документів, які підтверджують потужність двигуна. За посиланням позитивне рішення суду https://reyestr.court.gov.ua/Review/109172733

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Петро Клієнт 6 місяців тому

      Дякую за відповідь. Саме ви можете вирішувати моє питання якщо я знаходжусь в іншому місті?

      • Дерій Владислав Олегович

        Для оскарження рішення водієві дається 10 днів з дня вручення постанови. Я зможу лише підготувати заяву та надати Вам. Ви її повинні будете підписати та в 3 екземплярах відправити суду. Також Вам потрібно буде сплатити судовий збір. У разі позитивного рішення суду - судовий збір Вам повернуть.

        В суді онлайн я Вас представляти не зможу, адже поки що не являюсь адвокатом.

        • Петро Клієнт 6 місяців тому

          Дякую за відповідь. Я подумаю. Якщо так, то скількі обійдуться ваші послуги у складанні заяви? Та взагалі які можуть бути загальні витрати на таку справу?

          • Дерій Владислав Олегович

            Дане питання краще обговорювати в форматі приватної бесіди - для цього можете перейти на мій профіль та подати заявку на консультацію.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України