Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
912 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Чоловік за сім років жодного разу не сплатив аліменти на двох дітей.Сумма боргу біля 120000(була). Зараз він отримав квартиру у спадок від батька.
Чи можу я отримати борг за рахунок нерухомості отриманої у спадок?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, 25 років досвіду
Доброго дня.
Виконавець має право накласти стягнення на будь-яке майно, незалежно від того, яким чином воно отримане боржником.
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас! Якщо у отриманої у спадщину нерухомості буде відсутній статус єдиного житла боржника - то так. Якщо формально це буде єдине житло боржника (попри те, що він десь неофіційно проживає), то 120 тисяч гривень - сума замала для звернення стягнення на єдине житло боржника.
Відповідно до частини сьомої статті 48 Закону України "Про виконавче провадження", у разі якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати (менше 134 тисячі гривень станом на 2023 рік), звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не здійснюється. У такому разі виконавець зобов'язаний вжити заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника.
З повагою, юрист Ярослав Турчин