Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый вечер, хотела бы узнать порядок моих действий и список документов для того,чтобы подать на алименты.С отцом ребенка не расписаны,сожительствовали.Отцом ребенка он записан.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіНа сьогодні законодавство встановлює два порядки стягнення аліментів через суд. Перший можна назвати спрощеним, а другий передбачає звичний повноцінний судовий розгляд справи про стягнення аліментів. Перший називається стягнення аліментів у наказному провадженні, а другий — стягнення у позовному провадженні.
Перший документ, який належить надати суду — це свідоцтво про народження дитини. Саме цей документ фіксує, хто є батьками дитини.
Крім того, можна надати копію паспорта заявника та обов’язково реєстраційний номер облікової картки платника податків. У заяві належить обов’язково вказати правильний ідентифікаційний номер платника аліментів, а за можливості — надати його копію.
Ця інформація вноситься до виконавчого документа і саме за ним виконавцем у подальшому здійснюється пошук активів платника аліментів та його заробітної плати. Якщо в особи відсутній відповідний номер, тоді вказують паспортні дані.
Наступний документ, який необхідно надати суду, має підтверджувати факт проживання дитини разом із заявником. Це може бути довідка або акт від житлово-експлуатаційної організації, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, виконкому місцевої ради, будинкового комітету, служби у справах дітей тощо.
Адвокат, м. Дніпро, 6 років досвіду
Наказне провадження:
1. заява про видачу судового наказу.
2. Копія паспорту та РНОКПП вашого.
3. Копія паспорту та РНОКПП батька дитини(бажано) або вказати його дані в заяві, якщо копій немає.
4. Копія свідоцтва про народження дитини.
5. Докази, що дитина проживає разом з вами, а не з батьком.
Позовне провадження:
1. Позовна заява з додатками.
2. Копія паспорту та РНОКПП вашого.
3. Копія паспорту та РНОКПП батька дитини(бажано) або вказати його дані в заяві, якщо копій немає.
4. Копія свідоцтва про народження дитини.
5. Докази, що дитина проживає разом з вами, а не з батьком.
6. Документи, що підтверджують стан здоров'я дитини (виписки з історій хвороб і т.д.)
7. Докази матеріального стану батька дитини.
8.наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна
9. у разі наявності: доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Аліна!
Радив би Вам скористатися допомогою спеціаліста. Подання позову в суд на стягнення аліментів і сама процедура його розгляду мають багато нюансів, і самі Ви точно не впораєтесь, або наробите прикрих помилок.
З повагою, адвокат Айвазян.