Задайте питання юристу

882 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 30 жовтня 2023, питання №95863 240₴

Пересечение границы в 17 летнем возрасте девушке.Украина.

Можно ли на данный момент пересекать границу 17 летней девушке самостоятельно?Интересует Литва.И если есть возможность пересечь границу,то на какой срок?Украина.

Відповіді юристів (6)

    Турчин Ярослав Олександрович
    32.9%

    Здравствуйте, Светлана! Да. Согласно законодательству Украины и большинства стран мира - у лиц с 16 лет - свобода передвижения за границу!

    Согласно части третьей статьи 313 Гражданского кодекса Украины, физическое лицо, достигшее 16 лет имеет право на свободный самостоятельный выезд за пределы Украины.

    Для этого Вам нужно оформить паспорт гражданина Украины для выезда за границу в любом отделе Государственной миграционной службы Украины по месту своего пребывания. Учитывая, что Вы не особа мужского пола и не являетесь потенциальным военнослужащим для государства, то проблем с пропуском за границу быть не должно.

    По поводу сроков пребывания, то в рамках безвизового въезда в "Шенгенскую зону" для украинцев действует схема 90/180... то есть право нахождения в любой стране ЕС в течении 90 дней в течении 180 дневного периода... То есть 3 месяца через 3... В связи с войной для граждан Украины идут на некоторые уступки. Конкретную ситуацию нужно узнавать по каждой стране пребывания. Некоторые, как Польша, продлевают нахождение в своей стране без необходимости оформления временной защиты... другие - нет. Насколько я знаю в Литве надо регистрироваться в отделениях Департамента миграции Литвы (адреса и график работы далее по ссылке). Можно предварительно оформить онлайн-заявку на получение разрешения на проживание (снова-таки по ссылке).

    https://lithuania.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/in...

    После регистрации в Департаменте миграции Литвы Вы сможете получить национальную визу Литвы на 1 год или получить разрешение на временное проживание в Литве на 1 год.

    Литва не предоставляет временно перемещенным из Украины лицам статус беженца, но выдаёт Вид на временное проживание в Литве по гуманитарным соображениям. Срок его действия - 1 год. Этот документ предоставляет право на образование, медицинское страхование, прав постоянного проживания сроком на 1 год с возможностью продления до 3 лет, доступ к рынку труда, социальную помощь.

    С уважением, юрист Ярослав Турчин

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Після настання 17 річного віку, при наявності закордонного паспорту, дівчина може самостійно виїжджати за кордон. Строк перебування за кордоном залежить від підстав перебування.

    Загальний строк перебування без спеціального дозвілу становить 90 днів

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин рік тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Відповідно до законодавства України ст.313 ЦК України:

    фізичні особи, які досягли 16-річного віку, мають право на вільний самостійний виїзд за межі України, а фізичні особи, які не досягли 16-річного віку, мають право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.

    При цьому порядок реалізації цього права врегульовано Законом України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» та Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57 (далі – Порядок).

    Відповідно до зазначеного Порядку виїзд осіб, які досягли 16-річного віку здійснюється на підставі:

    – паспорта громадянина України для виїзду за кордон;

    – дипломатичного паспорта;

    – службового паспорта;

    – проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків – на підставі закордонного паспорту одного з батьків та у його супроводі.

    ---

    Безвізовий режим розповсюджується на територію держав-членів ЄС, крім Об’єднаного Королівства та Ірландії:

    Держави-члени ЄС, які є частиною території Шенген: Австрія, Бельгія, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Іспанія та Швеція;

    Держави-члени ЄС, в яких ще не в повному обсязі впроваджена Шенгенська нормативно-правова база (тобто ті, що не є частиною території Шенген без внутрішніх кордонів): Болгарія, Хорватія, Кіпр та Румунія. * * Перебування у цих країнах не буде враховуватися під час підрахування днів перебування на території Шенген. 90-денний ліміт для кожної з цих країн буде підраховуватись окремо. Наприклад, якщо у подорожуючого вичерпаний 90-денний ліміт перебування на території Шенген, він може одразу ж поїхати безпосередньо у Хорватію та перебувати там до 90 днів.

    Безвізовий режим розповсюджується також на держави - асоційовані учасники Шенгенської угоди: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія.

    Безвізовий режим розповсюджується тільки на європейську територію Франції та Нідерландів.

    2. Як довго можна знаходитися без візи на території країн-учасниць Шенгенської угоди?

    Ви можете перебувати на території країн-учасниць Шенгенської угоди до 90 днів протягом 180-денного проміжку часу.

    При застосуванні цього правила необхідно врахувати наступне:

    День в’їзду вважається першим днем перебування на шенгенській території;

    День виїзду вважається останнім днем перебування на шенгенській території;

    180-денний проміжок часу не є фіксованим. Мова йде скоріше про гнучкі часові рамки. При цьому проміжок часу розглядається, виходячи з відповідного дня перебування (будь то з моменту в’їзду на територію Шенген або з дня проведеної перевірки, наприклад у зв’язку з перевіркою з боку національної внутрішньої поліції або офіцера прикордонної служби при виїзді з країни);

    Відсутність у країнах Шенгенського простору безперервно протягом 90 днів дозволяє нове перебування до 90 днів.

    Прохання звернути увагу на те, що попереднє перебування під час дії дозволу на довгострокове проживання або візи, яка дозволяє перебування більше 90 днів, не враховується під час підрахунку днів безвізового перебування.

    Видача дозволів на проживання та віз, що дозволяють перебування більше 90 днів, регулюється положеннями інших законів, тому згадані вище підрахунки днів перебування сюди не відносяться. Відповідно до положень § 6 абз. 3 Федерального закону про перебування іноземних громадян в’їзд у Німеччину з метою довготривалого перебування повинен здійснюватися за наявності національної візи.

    Безвізове перебування у країнах шенгенської угоди після закінчення тривалого (більше 90 днів) перебування - по національній візі або за дозволом на проживання є можливим, проте Вам необхідно виїхати із шенгенської території, а потім в'їхати по біометричному паспорту уже після закінчення терміну дії національної візи (категорії D)/дозволу на проживання . У даному випадку при в'їзді перевіряються умови Ст. 6 Шенгенського кодексу про кордони, який регулює безвізовий в'їзд.

    Якщо Ви залишитеся у країнах Шенген, умови безвізового в'їзду не будуть виконані і у Вас можуть виникнути проблеми на кордоні через недозволене (нелегальне) перебування.

    3. Чи можу я під час цього періоду багаторазово в’їжджати на територію Шенгенських країн?

    Так, Ви можете. Проте Вам необхідно самостійно добросовісно вести підрахунок кількості Ваших попередніх днів перебування, щоб не перевищити дозволену кількість днів перебування – 90 днів у 180-денний проміжок часу (див. вище). Кількість днів перебування Ви можете підрахувати за допомогою «калькулятора терміну перебування»

    Більше інформації щодо підрахунку Ви можете знайти за наступним лінком

    Підрахунок дозволеного терміну перебування під час короткострокових поїздок

    4. Який проїзний документ я маю мати з собою для безвізового в’їзду на територію Шенгенських країн?

    Вам потрібно мати біометричний закордонний паспорт, який повинен бути дійсним ще протягом щонайменше трьох місяців після запланованої дати виїзду із шенгенської території. Ваш паспорт є біометричним, якщо він містить значок наявності чипа на передній та на ідентифікаційній сторінках паспорта. Це стосується українських паспортів серії FB, FE, FF, FG, FH, FJ, PU, SU, DU, а також усіх закордонних паспортів, виданих після 1 січня 2017 року.

    5. Чи наявність безвізового режиму надає мені право на в’їзд на територію Шенгенських країн?

    Безвізовий режим не надає Вам права на безумовний в’їзд та перебування на території Шенген. Держави-члени мають право на відмову у в’їзді та перебуванні на їх території, якщо не виконана одна або більше із перелічених нижче умов.

    Для перебування, що не перевищує 90 днів у 180-денному проміжку часу, для громадян третіх країн діють такі правила:

    а) наявність дійсного проїзного документу (див. пункт 4) або документу, що авторизує перехід кордону

    б) наявність підтвердження мети та умов запланованого перебування, наявність достатніх коштів для фінансування запланованого перебування та повернення в країну походження

    в) відсутність занесення особи до Шенгенської інформаційної системи з метою заборони в’їзду

    г) Ви не становите загрозу для громадського порядку, внутрішньої безпеки, громадського здоров'я відповідно до Ст. 2 абз. 19 Шенгенського кодексу про кордони або для міжнародних відносин однієї чи декількох країн-учасниць Шенгенської угоди, а також Ваші дані не занесені до національних баз даних з метою заборони в’їзду до цих країн з цієї ж причини.

    6. Які документи я маю показати під час перетину кордону офіцерові прикордонної служби?

    Ви маєте показати під час перетину кордону Ваш біометричний закордонний паспорт. Додатково Вас можуть попросити надати документи щодо мети та умов запланованого перебування (наприклад, квитки на літак на наступний рейс або для повернення в країну походження, бронювання житла, запрошення, якщо метою Вашої поїздки є приватний чи службовий візит, запрошення на конференцію, виставку або на інші заходи, підтвердження про зарахування Вас для участі у курсах, тренінгах або мовних курсах тощо **), а також підтвердження наявності достатніх коштів для фінансування запланованого перебування (див. нижче). Якщо подорожують неповнолітні діти, то особу, яка їх супроводжує, можуть попросити надати додатково заяву від осіб, що мають право опіки над дитиною (як правило, батьків), про їх згоду на виїзд дитини за кордон.

    ** Перелік можливих документів для підтвердження Ви можете знайти у додатку І Шенгенського кодексу про кордони (Розпорядження 562/2006)

    7. Скільки грошей мені потрібно мати з собою для в’їзду у Німеччину чи в інші країни – учасниці Шенгенської угоди?

    Для в’їзду у Німеччину не встановлено нормативної добової суми. Скоріше навпаки у кожному окремому випадку необхідна особлива перевірка з боку службовців прикордонної поліції під час контролю в’їзду на кордоні. При цьому враховуються особисті обставини, такі як тип та мета подорожі, тривалість перебування, наявність місця для проживання у друзів чи членів родини або оплаченого готелю чи іншого житла як частини туристичного перебування, а також кошти на харчування.

    Якщо іноземний громадянин не може документально підтвердити ці обставини або хоча б надати правдиву інформацію щодо свого перебування, то у нього мають бути наявні грошові кошти у розмірі 45 Євро на добу на 1 особу. У його розпорядженні є можливості підтвердження фінансування мандрівника, передбачені Візовим кодексом Європейської спільноти. Забезпечення фінансування подорожі можна підтвердити у вигляді готівкових коштів, дебетових або кредитних банківських карток, що мають міжнародне визнання, чеків, гарантійних депозитів від особи, що запрошує, або третьої особи у німецькому Відомстві в справах іноземних громадян у запланованому місці перебування, заява-зобов’язання, оформлена у німецькому Відомстві в справах іноземних громадян тощо.

    Дійсність кредитної картки може перевірятися прикордонними службами шляхом контактування з фінансовою установою, що її видала, або іншими доступними їм методами.

    Верифікація заяви – зобов’язання та інших запрошень може здійснюватися шляхом контактування з особою, що запрошує, або перевірки її фінансової спроможності через національні контактні установи тієї країни, де вона проживає.

    Окрім того, має бути гарантія того, що повернення в країну проживання або транзит іноземного громадянина є можливими. Підтвердженням цього можуть бути проїзні квитки, виписані на ім’я та прізвище мандрівника, які не можна передати в користування третій особі, або авіаквиток. Квиток має містити інформацію про дати подорожі та відповідний транспортний засіб.

    Під час подорожей в інші шенгенські країни контроль з боку службовців прикордонної поліції під час в’їзду у відповідну країну відбувається за такими ж критеріями. Прохання звернути Вашу увагу на те, що майже всі країни-учасниці Шенгенської угоди встановили нормативні добові суми (інформація англ. мовою)***

    *** Reference amounts for the crossing of the external borders, as referred to in Article 5(3) of Regulation (EC) No 562/2006 of the European Parliament and of the Council of 15 March 2006 establishing a Community Code on the rules governing the movement of persons across borders (Schengen Borders Code)

    8. Чи мені завжди потрібно мати з собою поліс медичного туристичного страхування?

    Громадяни третіх країн, що користуються правом безвізового в’їзду, повинні мати з собою поліс медичного туристичного страхування під час в'їзду на територію країн Шенгенської угоди.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Тимченко Анастасия Александровна
    Тимченко Анастасия Александровна рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 28 років досвіду

    Добрый день. Девушка в 17 лет может самостоятельно пересекать границу при наличии загранпаспорта. В Литву в том числе можно без визы ехать на 90 дней.

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Світлана!

    Громадяни України з 16 років мають право на самостійний перетин кордону України за наявності закордонного паспорту.

    Згідно з абзацем 3 частини 3 статті 313 ЦК України:

    "Фізична особа, яка є громадянином України, має право на безперешкодне повернення в Україну.

    Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.

    Фізична особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними, крім випадків, передбачених законом".

    Українці можуть в’їхати в Литву без візи із біометричним закордонним паспортом як туристи, чи із будь-яким українським документом, посвідчуючим особу, як біженці.

    Як туристи, українці можуть перебувати в Литві 90 днів у півріччі. Також для в'їзду в Литву із туристичною метою вам буде потрібна страховка.

    Протягом цих 90 днів українці можуть звернутися до міграційної служби, і їм буде видана національна віза або дозвіл на проживання і роботу в Литві, який буде дійсним для поїздок у межах ЄС. Дозвіл на тимчасове проживання передбачений Директивою ЄС про тимчасовий захист для переселенців України, який дозволяє українцям легально перебувати на території країн-членів ЄС до закінчення війни. Медична страховка, послуги дитячої освіти будуть доступні відразу після реєстрації на дозвіл на проживання. Громадяни України не зобов’язані подаватися на дозвіл на проживання протягом 90 днів безвізового режиму.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    67.1%

    Вітаю, Світлано!

    Можно ли на данный момент пересекать границу 17 летней девушке самостоятельно?Интересует Литва.И если есть возможность пересечь границу,то на какой срок?Украина.

    Так, це можливо. При чому Ви без проблем пройдете український кордон і не повинно виникнути жодних проблем із кордоном Литви.

    Самі ж органи влади Литви повідомляють, що "...якщо вам менше 18 років, ви приїхали до Литви без батьків і подали заяву на захист (притулок), вас називають неповнолітнім шукачем притулку без супроводу. Кожен, хто зареєструється як неповнолітній без супроводу, отримає опікуна, який юридично представлятиме вас і піклуватиметься про вашу безпеку та благополуччя.

    Неповнолітніх дітей, які прибули лише за свідоцтвом про народження, необхідно зареєструвати у відділі міграції регіонального підрозділу. Після реєстрації вони можуть отримати національну візу або посвідку на тимчасове проживання в прискореному порядку.

    Неповнолітні діти повинні особисто прибути до підрозділу міграційної служби..."

    ТОМУ МАЄ ПРАВО НА В'ЇЗД ДО ЛИТВИ БЕЗ ДОВІРЕНОСТІ ВІД БАТЬКІВ.

    Всього доброго. Успіхів! З повагою!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024