Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 31 жовтня 2023, питання №95897 240₴

Пересечение границы по свидетельству

Доброе утро!Скажите пожалуйста,если мужчина вывозит за границу 14 летнего сына не с оригиналом свидетельства о смерти жены,а с копией ноториально заверенной,пропустят?

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    100%

    Доброго дня, Світлана!

    Так, це можливо! Очевидно, підстава для виїзду чоловіка пов'язана з самостійним вихованням дитини.

    В останніх роз'ясненнях ДПСУ від 2 лютого цього року з цього приводу чітко зазначено:

    "Виїзд чоловіка, який самостійно виховує одну та більше дитину

    За змістом п. 2-6 Правил категорії осіб, яким дозволяється виїзд за межі України, визначено частиною першою статті 23 Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

    Зокрема, абзацом п’ятим ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено таку категорію, як жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років.

    Таким чином, громадяни України, які самостійно виховують хоча б одну дитину віком до 18 років, мають право виїжджати за межі України за наявності одного з таких документів:

    1) свідоцтво про народження дитини (дітей);

    2) свідоцтво про смерть матері дитини

    або

    рішення суду про позбавлення матері батьківських прав

    або

    рішення суду про визнання матері безвісти відсутньою

    або

    рішення суду про оголошення матері померлою".

    Тож за логікою наведеного вище для виїзду чоловіку достатньо мати свідоцтво про народження дитини та свідоцтво про смерть матері останньої.

    Тепер, що стосується обгрунтування законного використання на кордоні нотаріально завірених копій таких документів...

    Нотаріальне засвідчення копії документа є правовою гарантією охорони прав громадян і забезпечує подальшу реалізацію важливих для громадян прав і обов’язків. Однією з нотаріальних дій, що вчиняються в державних нотаріальних конторах, є засвідчення вірності копій документів і виписок з них. У ст. 75 Закону України «Про нотаріат» встановлено, що нотаріуси, посадові особи органів місцевого самоврядування, які вчиняють нотаріальні дії, засвідчують вірність копій документів, виданих підприємствами, установами і організаціями за умови, що ці документи не суперечать законові, мають юридичне значення і засвідчення вірності їх копій не заборонено законом.

    Отже, підсумовуючи відповідь на Ваше питання, зазначу таке:

    Згідно українського законодавства нотаріально завірена копія свідоцтва про смерть дружини, матері дитини, має таку саму юридичну силу, що і оригінал свідоцтва, і може свідчити про статус чоловіка, як батька, який самостійно виховує неповнолітню дитину, а отже має право на виїзд за кордон.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України