Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте. Взяли первый заем в мфо под 0.01% но по факту оказалось под 2% в день. И теперь вместо 802 надо платить 1446 грн. Как быть?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду
Добры день! вы читали договор перед тем как получить заем? какая процентная ставка была указана?
Адвокат, м. Київ, 6 років досвіду
Олександр, доброго дня!
Стаття 526. Загальні умови виконання зобов'язання
1. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Стаття 1054. Кредитний договір1. За кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.
Стаття 1048. Проценти за договором позики1. Позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України.
У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.
Отже, виходячи з норм законодавства, Ви маєте виконувати обов’язки за кредитним договором в повному обсязі і сплачувати ту суму відсотків, яка передбачена умовами кредитного договору.
Якщо сума відсотків передбачена умовами кредитного договору - 2% за кожен день користування, чи умовами кредитного договору передбачена можливість їх збільшення, то відповідно цю суму відсотків Ви маєте сплачувати.
Стаття 15. Обіг електронних документів, що містять інформацію з обмеженим доступомСуб'єкти електронного документообігу, які здійснюють його на договірних засадах, самостійно визначають режим доступу до електронних документів, що містять конфіденційну інформацію, та встановлюють для них систему (способи) захисту.
В інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних системах, які забезпечують обмін електронними документами, що містять державні інформаційні ресурси, або інформацію з обмеженим доступом, повинен забезпечуватися захист цієї інформації відповідно до законодавства.
МФО можуть кредитувати шляхом перерахування на банківську картку клієнта суми коштів, підписуючи кредитний договір із застосування Електронного цифрового підпису.
Отже, загалом, виходячи з наданою Вами інформації, можна говорити, що Ви маєте сплачувати відсотки за користування кредитом в розмірі 2%
Проте, радив би звернутися за консультацією із наданням повного пакету документів для можливого визначення порушень при укладені кредитного договору зі сторони МФО, так як кредит має все одно відповідати ЗУ «Про споживче кредитування», ЗУ «Про електронні документи та електронний документообіг» та іншим законам та підзаконним актам, які регулюють сферу кредитування. Можливо, будуть виявлені порушення зі сторони кредитора під час укладення договору кредиту, а відтак є можливість визнання кредитного договору недійсним в судовому порядку. З визнанням кредитного договору не дійсним Вашим обов’язком буде лише повернути ту суму коштів, яка була Вам видана кредитором (без нарахованих відсотків за користування та штрафних санкцій)
Також, зауважу, кредитор, в залежності від доцільності (від суми кредиту та заборгованості) може звернутися до суду про стягнення заборгованості за кредитним договором. В ціну позову буде включено, як суму не виплаченого тіла кредиту, відсотків за користування та штрафні санкції.
Проте, якщо суму штрафних санкцій буде значно перевищувати загальну суму заборгованості за кредитом, то суд вправі зменшити суму штрафних санкцій (неустойки). Але, це лише право суду, а не обов’язок.
Стаття 551. Предмет неустойки3. Розмір неустойки може бути зменшений за рішенням суду, якщо він значно перевищує розмір збитків, та за наявності інших обставин, які мають істотне значення.
Юрист, м. Вінниця, 17 років досвіду
Доброго дня. Вас повинні були письмово повідомити про збільшення процентної ставки на протязі 7 днів. Якщо повідомлення не було значить підвищення незаконне. Ви можете написати звернення про перерахунок відсотків надіславши його на адресу мікрофінасової установи. Можна також поскаржитися до Нацкомфінпослуг. Звертайтеся якщо потрібна допомога.