Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Соціальне забезпечення, 09 листопада 2023, питання №96433

Оформлення постійного догляду за людиною з 2 групою

Доброго дня.
Чи можу я звертатись до управління соціального захисту населення в області або будь яке інше по області, а не за місцем прописки чи проживання?
Якщо ні, то як боротися з упередженим ставленням працівниці управління соціального захисту населення за місцем реєстрації, яка не приймає пакет документів про те що я здійснюю догляд за людиною з інвалідністю 2 групи і хочу отримувати за це соціальні виплати.
Каже що все фіктивно, що вона не вірить, хоч у мене є всі потрібні документи, висновок лк, довідка мсек, пенсійне посвідчення, довідки про дохід, копії та оригінали паспортів, витягів про місце реєстрації довідка про спільне проживання, бо зареєстровані ми в різних селах, і до всього телефонує старості села при нас і каже що староста буде мати проблеми і перевірки разом з нами за те що дала довідку про спільне проживання. А довідку староста дала нам на основі акту перевірки місцевим дипутатом, що ми дійсно проживаємо разом і це підтвердили сусіди.
Як бути в такій ситуації?
Дякую за відповідь, Микола 31р

Відповіді юристів (5)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Оксана!

    По-перше, Ви можете оскаржити дії працівниці ТЦСЗ.

    По-друге, Ви можете направити заяву з документами на адресу цього підрозділу виконавчого органу Укрпоштою замовним листом із описом вкладення.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Вона зобов'язана прийняти Ваші документи - це 100 %. Це вимагає від неї Закон України "Про звернення громадян" та інші нормативно-правові акти.

    А далі - якщо вона не згодна, може відмовити у призначенні Вам компенсації.

    Але все ж таки хотів зазначити, що у випадку бажання отримати відстрочку від мобілізації, самого факту зайнятості постійним доглядом може бути замало.

    Всього доброго. Успіхів! З повагою!

    Оксана Клієнт рік тому

    Ви маєте на увазі, що потрібна ще довідка про отримання соціальних виплат за цей догляд чи ще щось можливо інше?

    • Кирда Вячеслав Володимирович

      Оксано!

      Якщо мета - відстрочка, треба розуміти, у першу чергу, ступінь родинних стосунків. А далі вже оцінювати шанси.

    Оксана Клієнт рік тому
    А це не є підставую для виїзду? Як я розумію тут не потрібен родинний зв'язок

    Кабінет міністрів України постанова 1044.

    особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю I чи II групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або документів, що підтверджують інвалідність, та акта встановлення факту здійснення догляду. Акт встановлення факту здійснення догляду за особою з інвалідністю I чи II групи складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю I чи II групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024