Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня. Проживаю з чоловіком в квартирі моєї мами, маю 2 неповнолітніх дітей.Протягом довгого часу на чоловіка написані протоколи, викликалася поліція по домашньому насильству., в базі поліції він є.Заява про розірвання шлюбу написана. Він перебуває в квартирі моїх батьків,неодноразово піднімає на мене руки, кричить, погрожує. А не хочу щоб він находився біля мене, що мені зробити,куди написати щоб його заборонили наближатися до мене. Розірвання шлюбу триватиме від 3 міс.до півроку, я не хочу терпіти цей період його погрози. Куди звернутися,щоб негайно його вигнати з квартири?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Таміла!
Це називається обмежувальний припис.
Обмежувальний припис стосовно кривдника - встановлений у судовому порядку захід тимчасового обмеження прав чи покладення обов’язків на особу, яка вчинила домашнє насильство, спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи.
Обмежувальний припис може передбачати застосування одразу кількох зазначених заходів. Обмежувальний припис не може містити заходів, що обмежують право проживання чи перебування неповнолітнього кривдника у місці свого постійного проживання (перебування).
Обмежувальний припис виноситься на строк від одного до шести місяців (стаття 26 Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству").
Обмежувальний припис виноситься судом на підставі звернення зацікавлених осіб, а саме:
Видача обмежувального припису здійснюється шляхом ухвалення рішення суду у порядку окремого провадження, для цілей чого розділ IV ЦПК доповнено новою главою 13.
Заінтересованими особами у справах про видачу обмежувального припису є особи, стосовно яких подано заяву про видачу обмежувального припису, а також інші фізичні особи, прав та інтересів яких стосується заява про видачу обмежувального припису; органи державної влади та органи місцевого самоврядування у межах їх компетенції.
Обставинами, що свідчать про необхідність видачі судом обмежувального припису є факти вчинення кривдником одного з видів насильства передбачених статтею 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».
Доказами, що підтверджують дані обставини можуть бути матеріали якими підтверджується наявність провадження (кримінального чи про адміністративне правопорушення) щодо особи, яка вчинила домашнє насильство, винесення термінового заборонного припису, інформації про внесення відомостей до Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства, показання свідків, висновки експертиз, власна фіксація подій на аудіо- або відеоносії, фіксація з нагрудних камер поліцейських, повідомлення про подію в заклади охорони здоров‘я, медичні довідки, роздруківки текстових повідомлень, копії заяви до поліції тощо.
У разі неможливості надати зазначені докази, до заяви може бути додано клопотання про їх витребування.
При вирішенні питання щодо застосування тимчасового обмеження права власності кривдника шляхом встановлення судом обмежувального припису суд на підставі установлених обставин справи та оцінки факторів небезпеки щодо вчинення домашнього насильства має оцінити пропорційність втручання у права і свободи особи з урахуванням того, що ці заходи пов’язані із протиправною поведінкою такої особи (постанова Верховного Суду від 28 квітня 2020 року у справі № 754/11171/19).
Стосовно оцінки ризиків повторного вчинення кривдником домашнього насильства, слід зауважити, що уповноважений представник поліції за кожним випадком домашнього насильства на кожну постраждалу особу складає оцінку ризиків відповідно до наказу Міністерства соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ України від 13 березня 2019 року № 369/180 "Про затвердження Порядку проведення оцінки ризиків вчинення домашнього насильства".
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Дніпро, 23 роки досвіду
Доброго дня, Таміло.
Вам треба звернутися до Вашого міського чи районного суду із заявою про видачу обмежувального припису, обов'язково прикріпити до заяви підтвердження з поліції, що Ви вже неодноразово звертались з питань домашнього насильства.
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Щоб виписати чоловіка з квартири необхідно, щоб Ваша мама, яка є власником квартири, звернулася в ЦНАП із заявою про зняття з місця реєстрації чоловіка та документами про право власності на квартиру.
Щоб заборонити чоловіку до Вас наближатися - Вам необхідно звернутися до суду із заявою про видачу обмежувального припису.
З повагою, юрист Дерій В.О.!