Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Автомобільне право, 13 листопада 2023, питання №96660

Що потрібно для виїзду за кордон на чужому авто, якщо користуватися будуть всі особи?

Вітаю! Підскажіть, будь ласка, маю авто та хочу доручити виїзд за кордон на ньому своїм двом дітям. Які документи для цього потрібні? Щоб будь-хто з них міг виїхати та повернутись в любий момент незалежно один від одного. Чи є така можливість зробити такий дозвіл саме для обох членів сім'ї?

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Олена!

    Вам треба зробити дві довіренності - по одній на кожну дитину.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Турчин Ярослав Олександрович

    Вітаю Вас пані Олено! Не слухайте казочки юристів з реальною юридичною практикою не більше 3 років та які застрягли в часах "довіреностей", бюрократії СРСР та 90-х роках. ХХІ століття на дворі. Відповідно до актуальної позиції уповноваженого державного органу, що займається оформленням перетину кордону транспортними засобами - Державної митної служби України: "не потрібні НІЯКІ ДОВІРЕНОСТІ".

    Належним документом для виїзду за межі України є СВІДОЦТВО про реєстрацію транспортного засобу міжнародного зразка оформлене на ім"я ВЛАСНИКА.

    Якщо дуже переживаєте, власник може отримати в ТСЦ МВС (колишні МРЕВ ДАІ) тимчасове реєстраційне свідоцтво на ім"я особи, яка буде керувати транспортним засобом. Воно вже буде на іноземній та українській мовах. При цьому основне свідоцтво приймається на зберігання в ТСЦ МВС.

    Мало того, довіреність, видана нотаірусами України - юридично нікчемна в Європі, адже по-перше не апостильована Міністерством юстиції України, по-друге - не перекладена на офіційну мову країни ЄС в якій буде використовуватися сертифікованим перекладачем, чий підпис посвідчить нотаріус країни перебування. По-третє - не враховує вимоги цивільного законодавства в країні застосування. Якщо Ви думаєте, що в ЄС прикордонники знають українську мову, то дуже помиляєтесь. Перевіряється лише чи не перебуває авто в розшуку як викрадене. Все.

    Щиро кажучи в Європі більш цікавий Ваш страховий поліс на авто, а не папірці типу довіреностей.

    ЦИТУЮ офіційний орган державної влади, який займається цими питаннями:

    Громадянам-резидентам, які перетинають митний кордон України у напрямку виїзду на транспортних засобах особистого користування, та не є їх власниками, НЕ ПОТРІБНА ДОВІРЕНІСТЬ на такий транспортний засіб від безпосереднього власника. Про це повідомила прес-служба Державної митної служби.

    Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу є документом, що підтверджує, зокрема, право тимчасового користування ним.

    "Це правило застосовується до транспортних засобів особистого користування, зокрема, до наземних транспортних засобів товарних позицій 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД та причепів до них (код 8716 згідно з УКТ ЗЕД)", - зазначили в Держмитслужбі.

    Правила допуску транспортних засобів до поїздки за кордон передбачено пунктами 50-55 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 року №1388.

    "Зокрема, частиною 1 пунктом 51 Постанови КМУ №1388 встановлено, що власник транспортного засобу може передавати цей транспортний засіб у користування іншій особі, яка має посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії, передавши їй свідоцтво про реєстрацію".

    Частиною 2 пункту 51 Постанови КМУ №1388 передбачено, що особа яка здійснює поїздку за кордон на чужому авто, за її бажанням, може отримати так зване тимчасове свідоцтво про реєстрацію на її ім’я. Таке посвідчення видається людині, яка здійснює поїздку за кордон, на підставі заяви власника транспортного засобу.

    "В той час свідоцтво про реєстрацію, видане на ім’я власника транспортного засобу, зберігається у відповідному сервісному центрі МВС. Тимчасове свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу необхідно повернути у відповідний сервісний центр МВС не пізніше ніж протягом 10 днів після повернення з-за кордону", – додає юрист.

    Водночас у головному сервісному центрі МВС кажуть, що для перетину кордону на транспортному засобі особі, яка не є власником авто, необхідно отримати тимчасове свідоцтво про реєстрацію для виїзду за кордон або нотаріальне доручення власника авто з такою відміткою.

    "До слова, при цьому немає значення чи авто належить родичу чи сторонній особі. Для отримання тимчасового свідоцтва про реєстрацію для виїзду за кордон необхідно власнику та особі, яка має перетинати кордон, звернутися до сервісного центру МВС. Із собою обоє повинні мати паспорт громадянина України, РНОКПП, та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу" - зазначають у ГСЦ МВС.

    У Держмитслужбі щодо такого перетину кордону зазначають, що свідоцтво про реєстрацію авто, подане людиною під час перетину кордону, вважається документом, що підтверджує право власності громадянина на машину для особистого користування або право тимчасового користування ним.

    – Відповідно, на підставі свідоцтва про реєстрацію (яке надає особі власник авто) здійснюється пропуск такого транспортного засобу через митний кордон України.

    Кому вірити - вирішувати Вам.

    З повагою, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України