Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
889 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
З початку війни виїхала з дитиною у Чехію. Чоловік знаходиться в Україні. Чи можливо розлучитися, не приїжджаючи на Україну?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Ірина!
Ви можете розлучитись з чоловіком, знаходячись за кордоном. Для того Ви повинні подати до суду позовну заяву про розірвання шлюбу самостійно через систему "Електронний суд", або ж укласти угоду з адвокатом, який подасть позов до суду без Вашої участі.
З повагою, адвокат Айвазян.
Якщо буду подавати через електронний суд самостійно це складно?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіНадам Вам посилання за яким можете ознайомитись з покроковою інструкцією подання заяви через "Електронний суд".
https://wiki-ccs.court.gov.ua/w/Як_створити_та_подати_заяву_через_Електронний_суд
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВи можете розлучитися дистанційно засобом сервісу Електронний суд.
Якщо дитина малолітня - краще з чоловіком до розгляду справи домовитися про визначення місця проживання дитини.
Адвокат, м. Луцьк, 21 рік досвіду
АЛГОРИТМ РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ БЕЗ УЧАСТІ В СУДОВИХ ЗАСІДАННЯХ ТА ПІД ЧАС ПЕРЕБУВАННЯ ЗА КОРДОНОМ
Досить поширене питання, звернення з такими проблемами є системними в останній час. Багато хто вважає, що це просто неможливо, тому що:
в суді потрібна особиста присутність;
доручити комусь представництво можна лише по нотаріальній довіреності..
На сьогоднішній день подружжю, можливо розлучитись в українському суді, практично не виходячи з дому.
АЛГОРИТМ ДІЙ
1. ПОЗИВАЧ (той з подружжя, що ініціює розірвання шлюбу), укладає договір з адвокатом. Такий договір може бути укладений навіть а електронній формі (тобто обмінюватись оригіналами документів не потрібно!). Укладений договір дає право адвокатові діяти від імені клієнта, нотаріальна довіреність не вимагається.
Також, адвокат може підготувати відповідну позовну заяву про розірвання шлюбу для подальшого відправлення Вами цього документа до визначеного у попередній консультації з адвокатом суду.
2. Адвокат готує позов, сам підписує від імені клієнта і подає до суду. Просить справу розглядати без участі позивача. Або ж направляє цей документ (файл) Позивачу, який самостійно доставляє позов в суд.
3. Якщо ж попередня згода ВІДПОВІДАЧА (особа до якого спрямовано позовну заяву про розірвання шлюбу) електронною поштою (використання електронного цифрового підпису обов'язково!) або звичайною поштою направляє до суду клопотання про визнання позовних вимог Позивача і просить їх задовільнити.
При відсутності згоди ВІДПОВІДАЧА на розірвання шлюбу, суд може за його клопотанням надати термін для примирення, що в певній мірі затягне судовий процес.
Також під час розгляду справи, ВІДПОВІДАЧ має право направити суду відзив на позовну заяву, де викласти свою позицію, аргументи, заперечення щодо позову, ПОЗИВАЧ має право надіслати відповідь на відзив. Ця процедура спрощує розгляд справи, оскільки суддя перед першим засіданням уже має документально виражені позиції сторін справи.
4. В результаті судового розгляду виноситься рішення про розірвання шлюбу, яке набирає чинності через 1 місяць (по закінченню строку на апеляційне оскарження)
5.Суд направляє це рішення в орган РАЦС для реєстрації припинення шлюбу.
6. Рішення суду про розірвання шлюбу є остаточним документом (свідоцтва про це органи РАГС на сьогоднішній день не видають). За потреби адвокат може отримати примірник рішення та відправити клієнту або ж учасники процесу ці рішення отримують самостійно.
Документи для позовної заяви про розірвання шлюбу: - - -свідоцтво про шлюб оригінал та копія,
-копії свідоцтв про народження дітей,
-довідка про Вашу реєстрацію,
- копія паспорта позивача,
- копія податкового номера позивача
- інформація про адресу реєстрації (проживання),
- адреса електронної пошти,
- номер телефону;
- копія паспорта відповідача (при наявності) або інформація про паспортні дані,
- копія податкового номера відповідача або просто інформація про номер,
інформація про адресу реєстрації (проживання) відповідача,
- адреса електронної пошти відповідача,
- номер телефону відповідача.