Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 17 листопада 2023, питання №96932

Оскарження рішення суду про внесення до реєстру корупціонерів

Доброго дня!
Цікавить питання, як саме можна оскаржити рішення районного суду про внесення до реєстру корупціонерів.
У 2013 році особа була визнана винною у неподачі декларації про доходи, відповідно її внесли в реєстр корупціонерів за рішенням суду. Проблема полягає в тому, що на той момент вона не була ні особою місцевого самоврядування, ні державним службовцем. Тобто не повинна була подавати цю декларацію.
Строк апеляції пройшов.
Чи можна подати заяву в прокуратуру? Можливо, в суд.
Підкажіть, будь ласка
Дякую!

Відповіді юристів (8)

    Богун Сергій Павлович
    Богун Сергій Павлович рік тому

    Юрист, м. Дніпро, 25 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Питання достатньо складне і потребує вивчення.

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Доброго дня.

    Перш за все, суд не приймає рішення щодо внесення в Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Він приймає рішення щодо, в даному випадку, наявності в діях особи складу адміністративного правопорушення.

    Якщо особа не брала участь в судовому засіданні та не знала про винесення постанови, то строк на подання апеляційної скарги може бути поновлений.

    Іншого виходу для скасування притягнення до адміністративної відповідальності немає

    Олександра Клієнт рік тому

    Дякую! Про постанову знала, але людина взагалі нічого не розуміє в судах і апеляціях, тому нічого не оскаржувала. А зараз це заважає їй в роботі.

    Тобто навіть якщо подати заяву в прокуратуру, її не розглядатимуть через те, що строк апеляції пропущений?

    • Гіммельфарб Станіслав  Олегович

      Прокуратура в цьому випадку нічим допомогти не може, це поза її компетенції. Після винесення постанови, скасувати її може тільки апеляційний суд за апеляційною скаргою, яка подається протягом 10 днів з моменту коли особа узнала або повинна була узнати про її винесення.

      Підставами для вилучення з Реєстру відомостей про особу, яка вчинила корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення, є:

      1) ухвала суду про скасування вироку;

      2) винесення виправдувального вироку;

      3) відновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження;

      4) скасування постанови про накладення адміністративного стягнення за корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення;

      5) розпорядчий документ або судове рішення про скасування розпорядчого документа про накладення дисциплінарного стягнення;

      6) заява особи, яка з 24 лютого 2022 року до припинення або скасування воєнного стану брала безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України у складі Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань.

      • Олександра Клієнт рік тому

        Виходить так, що немає способу виключити її з реєстру, навіть якщо складу адміністративного порушення і не було

        • Гіммельфарб Станіслав  Олегович

          В цьому випадку встановлює склад правопорушення виключно суд. І без скасування його рішення іншого не буде

          • Олександра Клієнт рік тому

            але якщо строк апеляції пропущений і особа була присутня на суді, то оскаржити його не можна, вірно?

            • Гіммельфарб Станіслав  Олегович

              Так, на цьому етапі вже не оскаржити


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України