Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 24 листопада 2023, питання №97381

Сталкинг через интернет.

Неизвестные отслеживают меня через интернет. Отслеживают и мои перемещения. Я не использую публичные социальные сети, или фото, и вообще почти никуда не даю свои данные. Как такое может происходить? Что может быть от меня вообще им надо? Я ещё думала, что могут выслеживать круг знакомых кого то из моего окружения, знакомых и родственников. Но выяснила, что такое происходит как раз только у меня. Это длится не один год.

Відповіді юристів (6)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, звертайтесь до поліції.

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Віолетта!

    Ваше звернення до поліції цілком може Вам допомогти. Головне правильно його зробити і протягом 48 годин після того вимагати від НПУ витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Безугла Альбіна Валеріївна
    Безугла Альбіна Валеріївна рік тому

    Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду

    Добрый день, Виолетта.А что именно Вас привело к выводу, что за Вами следят? Какие-то конкретные действия или проявления? Если Вы не используете соц.сети,то почему Вы думаете, что за Вами следят через интернет? Если это продолжается не один год - то почему Вы это терпите так долго?

    Для юридической помощи нужны конкретные факты, события, документы, фото- видеосъемка. А исходя из Вашего сообщения ничего не понятно, кроме того, что у Вас есть подозрения или ощущения.

    Соберите факты, зафиксируйте подозрительные действия,делайте фото и видео того, что Вам кажется подозрительным. Иначе Вас просто будут отправлять к психологу для коррекции Вашего состояния паранойи.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Вам потрібно звернутися до правоохоронних органів.

    Успіхів.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович рік тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. За Вами можуть шпигувати, якщо Ви користуєтесь ноутбуком з вебкамерою, що знаходиться вище екрану. В таких випадках ті особи нерідко виходять на зв'язок з особою, за якою підглядають. Вони можуть заявляти, що в них є відеозаписи Вас, коли Ви користувались Вашим ноутбуком та відеозаписи того, що відбувалось на екрані Вашого комп'ютера.

    Вам краще користуватись кількома комп'ютерними антишпигунськими програмами (додатками). Якщо Ви користуєтесь ноутбуком з веб-камерою, то непогано Вам постійно заставляти веб-камеру чимось, наприклад смужкою паперу, складеного вдвоє, якщо ноутбук стоїть на столі з піднятою догори верхньою частиною.

    Ви можете обережно звернутись до Кіберполіції України. Адреса її інтернет-сайту: https://cyberpolice.gov.ua/. На його головній сторінці є посилання "зворотний зв'язок", на сторінці якого можна громадянами подавати електронні звернення до кіберполіції.

    Стаття 163. Порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв'язку або через комп'ютер

    1. Порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв'язку або через комп'ютер, -

    караються штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі до трьох років.

    2. Ті самі дії, вчинені повторно або щодо державних чи громадських діячів, журналіста, або вчинені службовою особою, або з використанням спеціальних засобів, призначених для негласного зняття інформації, -

    караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

    Стаття 361. Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж

    1. Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж -

    карається штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років.

    2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, -

    караються штрафом від трьох тисяч до семи тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

    3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, якщо вони призвели до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації, -

    караються штрафом від семи тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

    4. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, якщо вони заподіяли значну шкоду чи створили небезпеку тяжких технологічних аварій або екологічних катастроф, загибелі або масового захворювання населення чи інших тяжких наслідків, -

    караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

    5. Дії, передбачені частиною третьою або четвертою цієї статті, вчинені під час дії воєнного стану, -

    караються позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

    6. Дії, передбачені частинами першою - четвертою цієї статті, не вважаються несанкціонованим втручанням в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж, якщо вони були вчинені відповідно до порядку пошуку та виявлення потенційних вразливостей таких систем чи мереж.

    Примітка. Значною шкодою у статтях 361-363-1 вважається така шкода, яка в триста і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович рік тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Для того, щоб важко було визначити Ваше місцезнаходження, Вам потрібно відключити геолокацію у Вашому комп'ютері, смартфоні тощо. Іншими словами-відключити можливість визначити місцезнаходження Вашого комп'ютера. Це можна зробити в операційній системі Windows в панелі управління, скориставшись опцією "параметри розміщення" та знявши там відповідні галочки.

    Для того, щоб уникнути неприємностей від шпигунів, Вам потрібно правильно попросити захисту в правоохоронних органах, зокрема Кіберполіції України.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України