Задайте питання юристу

882 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 08 грудня 2023, питання №98436 250₴

Відстрочка, постійний догляд

Добро дня! Вже раніше звертався з питанням https://uristy.ua/question/92331

В батька 2 группа, 79 років, інвалід дитинства, колясочник. Мама доглядальником (утримувачем) бути не може, вона пенсіонер. Є брат, але брат на ЗПТ. Інших родичів немає. В п 3.2 про опіку написано, що Опікуном або Піклувальником не може бути особа яка перебуває на лікуванні в наркологічному закладі. Але про утримання я нічого найти не можу, чи це все в одному правовому полі, чи ці правила розповсюджується і на «утримувача»? Тому що виходть, що наркозалежна людина, яка ходить на зпт, яка не раз перебувала в місцях позбавлення волі, не має ніякого доходу, буде рахуватись як утримувач.
----------------------
Мені порадили зробити постійний догляд, зараз цим і займаюсь. Довідка батька МСЕК ще 1995 року, на іншій стороні вказано "работа на дому", тому сходив до сімейного і отримав ЛКК 080-4/о, подав на компенсацію на догляд щоб його підтвердити. Зараз читаю, що навіть цього буде недостатньо, так як там вказано "догляд на не професійній основі" і згадки про "постійний догляд" немає.

Перше питання - чи буде отримання компенсації за догляд по 080-4/о підставою для відстрочки ?
Друге - прописка в нас спільна, проживаємо разом, але мені сказали що буде перевірка, але коли її чекати вони не знають, сказали що перетелефонують перед тим як прийти. Скільки часу це займає з вашого досвіду ? Вичитав що відповідне рішення приймається протягом 10 днів.

І що взагалі можете сказати виходячи з вище написаного. Дякую!

Відповіді юристів (12)

    Дерій Владислав Олегович
    25.2%

    Доброго дня!

    Перше питання - чи буде отримання компенсації за догляд по 080-4/о підставою для відстрочки ?

    Так, звичайно це буде належним документом підтвердження здійснення догляду.

    Вашою підставою для відстрочки є – абзац 10 частини 1 статті 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» згідно якого, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, які зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду.

    Дана підстава для відстрочки не передбачає вимоги бути єдиним працездатним членом сім'ї, який має обов'язок утримувати батьків.

    Документи, які необхідно надати ТЦК:

    • заява про відстрочку
    • Ваше свідоцтво про народження
    • копія паспорта батька
    • довідка ЛКК про потребу у постійному догляді
    • Довідка про отримання компенсації за догляд

    Обов'язково зареєструйте заяву про відстрочку - для цього її необхідно подати в 2-х екземлярах. На другому екземлярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.

    Якщо з самого початку заяву не реєструють - тоді відправляйте документи поштою цінним листом з описом вкладеного. Зберігайте квитанцію та опис вкладеного.

    Друге - прописка в нас спільна, проживаємо разом, але мені сказали що буде перевірка, але коли її чекати вони не знають, сказали що перетелефонують перед тим як прийти. Скільки часу це займає з вашого досвіду ? Вичитав що відповідне рішення приймається протягом 10 днів.

    ЗУ "Про соціальні послуги"

    Стаття 20. Оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах здійснюється протягом п’яти робочих днів з дня одержання заяви, звернення, повідомлення про надання соціальних послуг.

    Стаття 21. Рішення про надання чи відмову у наданні соціальних послуг приймається протягом 10 робочих днів з дня одержання заяви, звернення, повідомлення про надання соціальних послуг за результатами оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах.

    Рішення про надання чи відмову у наданні соціальних послуг не пізніше трьох робочих днів після його прийняття видається або надсилається заявнику. У рішенні про надання соціальних послуг обов’язково зазначаються результати оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах та надавач соціальних послуг. Рішення про відмову у наданні соціальних послуг має бути вмотивованим.

    4. Рішення про відмову у наданні соціальної послуги може бути оскаржено у судовому порядку.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Бажаю успіхів!

    Корнійчук Євген Іванович
    24.8%

    Доброго дня. Перше питання - чи буде отримання компенсації за догляд по 080-4/о підставою для відстрочки ?

    так, сама довідка ЛКК форми 080-4 є підставою для відстрочки

    Друге - прописка в нас спільна, проживаємо разом, але мені сказали що буде перевірка, але коли її чекати вони не знають, сказали що перетелефонують перед тим як прийти. Скільки часу це займає з вашого досвіду ? Вичитав що відповідне рішення приймається протягом 10 днів.

    Можуть і до 30 днів. Але зроблять це як умога найшвидше.

    Увага!!! З 24 лютого 2022 року відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено режим воєнного стану.

    Постановою Кабінету Міністрів України від 07.05.2022 № 560 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо надання соціальних послуг у разі введення надзвичайного або воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях» урегульовано питання надання соціальних послуг особам, які опинились у складних життєвих обставинах, екстрено (кризово) в умовах воєнного стану.

    Громадяни, які опинились у складних життєвих обставинах, під час воєнного стану зможуть отримати життєво необхідні соціальні послуги, в тому числі притулку або стаціонарного догляду, лише за заявою, а відповідні рішення уповноважені органи або надавачі послуг прийматимуть протягом 1 доби.

    Під час воєнного або надзвичайного стану екстрено (кризово) можуть надаватися наступні соціальні послуги:

    • інформування, консультування, консультативний кризовий телефон,
    • надання притулку, нічний притулок, короткотермінове проживання,
    • екстрене (кризове) втручання,
    • представництво інтересів,
    • підтримане проживання осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, бездомних осіб,
    • соціальний супровід сімей або осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах,
    • догляд вдома, догляд стаціонарний, денний догляд, денний догляд дітей з інвалідністю, паліативний догляд,
    • соціально-психологічна реабілітація,
    • натуральна допомога,
    • переклад жестовою мовою,
    • транспортні послуги.
    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Богдане!

    Право на відстрочку надає Вам абзац 10 статті 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду;

    {Абзац десятий частини першої статті 23 в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022}".

    Дана норма закону на відмінність від абзацу 11 не вимагає а ні наявність інших осіб, які можуть утримувати Вашого батька, а ні наявність інших осіб, які можуть за ним доглядати.

    Ваше завдання полягає лише у тому, щоби підтвердити той факт, що саме Ви здійснюєте догляд за своїм батьком. Підтвердженням того можуть бути: або довідка про компенсацію за догляд на непрофесійній основі, або акт встановлення факту здійснення догляду.

    Тому довідка про компенсацію за догляд на непрофесійній основі буде вважатись належним доказом того, що Ви здійснюєте постійний догляд за своїм батьком, який потребує його відповідно до довідки ЛКК форми 080-4 і її буде цілком достатньо для ТЦК. Щодо напису, який Вас хвилює, то з ним все в порядку - саме він і означає, що Ваш батька буде отримувати соціальну послугу, а саме постійний догляд на непрофесійній основі.

    Відповідно до частини 2 статті 21 Закону України "Про соціальні послуги":

    "Рішення про надання чи відмову у наданні соціальних послуг приймається протягом 10 робочих днів з дня одержання заяви, звернення, повідомлення про надання соціальних послуг за результатами оцінювання потреб особи/сім’ї у соціальних послугах.

    Рішення про надання чи відмову у наданні соціальних послуг екстрено (кризово) приймається невідкладно, не пізніше однієї доби з моменту одержання відповідної заяви, звернення, повідомлення.".

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, пане Богдане!

    Перше питання - чи буде отримання компенсації за догляд по 080-4/о підставою для відстрочки ?

    Звичайно, що буде. Довідка за формою 080-4/о є належним документом, який підтверджує потребу в постійному догляді фізичної особи. Тому у цьому відношенні не хвилюйтесь, Ви отримали документ, який зараз отримують по суті одиниці. Перший крок вже зроблено, і далі залишилось менше.

    Право на отримання відстрочки від мобілізації за абзацом 10 частини першої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" мають особи, які зайняті постійним доглядом. Особливість даного абзацу є те, що він не вимагає відсутності інших осіб або доведення цього факту.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    ...

    зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду.

    ЙТИ ДО ТЦК ПОТРІБНО ЛИШЕ ЗА УМОВИ ОТРИМАННЯ ПОВІСТКИ.

    ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ВІДСТРОЧКИ ДО ТЦК ПОТРІБНО ПОДАТИ ЗАЯВУ ПРО ОФОРМЛЕННЯ ВІДСТРОЧКИ.

    Заява про оформлення відстрочки подається в оригіналі, інші документи - нотаріальні копії. В принципі нотаріуси роблять нотаріальні копії з цих документів, хоча не всі, відверто кажучи.

    Базовим документом є заява про оформлення відстрочки, до якої додаються інші документи.

    Заяву про надання відстрочки треба підготувати в 2 примірниках, одну з яких передати особі в ТЦК, а на іншому примірнику (який залишиться у Вас) отримати відмітку про отримання заяви працівником ТЦК.

    Якщо відмовляють у прийнятті документів - направляйте їх поштою, і зазначайте в заяві, що у порушення вимог Закону України "Про звернення громадян" Вам було відмовлено у реєстрації документів.

    Направляти документи одразу поштою - не варіант, адже Ви повинні їх подати особисто.

    Алгоритм дій та можливі сценарії вже в приміщенні ТЦК – окреме питання.

    Друге - прописка в нас спільна, проживаємо разом, але мені сказали що буде перевірка, але коли її чекати вони не знають, сказали що перетелефонують перед тим як прийти. Скільки часу це займає з вашого досвіду ? Вичитав що відповідне рішення приймається протягом 10 днів.

    Дійсно, рішення має бути протягом 10 робочих днів з дня одержання ними заяви від Вас. Зверніть увагу, що мова йде саме про робочі дні, а не календарні. Постарайтесь, аби Ви в цей час були вдома.

    І що взагалі можете сказати виходячи з вище написаного

    Можу сказати, що Ви молодець та вже зробили велику роботу. За умови отримання довідки про компенсацію Ваше право на відстрочку буде безумовне і потім потрібно буде лише все вірно оформити та поодати до ТЦК.

    Успіхів. Всього доброго Вам. З повагою.

    • Богдан Клієнт 11 місяців тому

      Ну в магазин я ж можу піти, чи десь поїхат по справам? Чи одразу будуть питання ?

      • Кирда Вячеслав Володимирович

        Богдане!

        Звичайно, Ви не обмежені у своєму праві. Просто підготуйте потрібні документи після їх отримання та направте до ТЦК рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

        Не думаю, що до моменту отримання надбавки може статись щось негативне.

        Успіхів.

        • Богдан Клієнт 11 місяців тому

          маю на увазі, що якщо прийде комісія, а десь відʼїхав наприклад. Я ось 5 днів просидів дома, поїхав в магазин не витримав

          • Кирда Вячеслав Володимирович
            50%

            Богдане!

            На жаль, але бувають і такі випадки, коли комісія, по приходу до приміщення, не знаходить там надавача послуг, розвертається та їде. І потім, на жаль, дуже складно довести зворотнє. Хоча я згодний з Вами, це елементарні речі, призначені у тому числі для утримання особи, яка потребує догляду.

            Все залежить від людяності та розуміння у даній ситуації.

            • Богдан Клієнт 11 місяців тому

              і що, потом знову подавати документи ? Фантастика

    Кирда Вячеслав Володимирович

    і що, потом знову подавати документи ? Фантастика

    Не обов'язково, можливо спробувати домовитись на інший час. А зараз Ви не пробували з ними домовитись на конкретний час?

    • Богдан Клієнт 11 місяців тому

      завтра спробую зателефонувати, подавав я документи у прозорому офісі і номер у мене є людини якій подава

    Токмач Галина Миколаївна

    Вітаю!

    Перше питання - чи буде отримання компенсації за догляд по 080-4/о підставою для відстрочки ? - якщо мова йде про компенсацію у разі оформлення постійного догляду на непрофесійній основі, то у такому випадку повинна бути довідка з УСЗН. Саме ця довідка є підставою для відстрочки (так як підтверджує те, що саме Ви здійснюєте догляд за особою і за це отримуєте компенсацію), лише одного висновку ЛКК № 080-4/о для відстрочки недостатньо.

    Якщо такої довідки у Вас немає, то можливо простіше отримати Акт встановлення факту здійснення догляду. Можу надіслати Вам зразок заяви на його видачу.

    Друге - прописка в нас спільна, проживаємо разом, але мені сказали що буде перевірка, але коли її чекати вони не знають, сказали що перетелефонують перед тим як прийти. Скільки часу це займає з вашого досвіду ? Вичитав що відповідне рішення приймається протягом 10 днів. - не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви.

    Успіхів!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024