Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
882 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня, мені 28 років, жінка має третю групу інвалідності (пожиттєва, їй видалили щітоподібну), тому цікавить чи можливо перетнути кордон? також є дитина не повнолітня
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (6)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Владиславе!
Маєте законне право на перетин кордону за наявності дружини з інвалідністю. Група інвалідності в даному випадку ролі не грає.
Згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, Ваша підстава для виїзду та перелік документів, необхідних для того, зазначені наступним чином:
“21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю і супроводжують таких дружину (чоловіка) для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують
родинні зв’язки,
інвалідність".
Отже, для перетину кордону окрім закордонних паспортів Ви повинні мати при собі наступні документи:
свідоцтво про шлюб та один з документів, що підтверджує інвалідність Вашої дружини:
посвідчення, яке підтверджує відповідний статус,
або пенсійного посвідчення
чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі — документи, що підтверджують інвалідність).
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Владиславе!
Так, Ви маєте право на перитин кордону разом з дружиною, але у неї повинен бути належний документ про інвалідність. Довідка МСЕК на кордоні не приймається.
Ваша підстава для виїзду абзац 3 пункту 2-1 Правил перетинання державного кордону громадянами України - у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право особи, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю і супроводжують таких дружину (чоловіка) для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність.
Для виїзду за кордон у разом з дружиною з інвалідністю 3 групи Вам необхідно підготувати такі документи:
1. Закордонні паспорти
2. Свідоцтво про шлюб
3. Документ про інвалідність, це може бути
або
або
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Бажаю успіхів!
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, так ви маєте право на перетин кордону. Для цього вам потрібно мати такі документи
Свідоцтво про шлюб
Пенсійне посвідчення або посвідчення інваліда жінки аба довідка про отримання допомоги по інвалідності від соціальної служби України.
Закордонні паспорти
Цих документів цілком достатньо для перетину кордону. Мати документів від ТЦК не потрібно. Що стосується дитини, рекомендую мати закордонний паспорт і на неї.
особи, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю і супроводжують таких дружину (чоловіка) для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Владиславе!
Доброго дня, мені 28 років, жінка має третю групу інвалідності (пожиттєва, їй видалили щітоподібну), тому цікавить чи можливо перетнути кордон? також є дитина не повнолітня
ТАК, ЗВИЧАЙНО, МАЄТЕ ПОВНЕ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ. ГОЛОВНЕ - МАТИ НА КОРДОНІ НАСТУПНІ ДОКУМЕНТИ:
1. ЗАКОРДОННІ ПАСПОРТИ.
2. СВІДОЦТВО ПРО ШЛЮБ.
3. ПОСВІДЧЕННЯ ДРУЖИНИ ПРО ІНВАЛІДНІСТЬ. ЗВЕРТАЮ УВАГУ, ЩО МАЄ БУТИ САМЕ ПОСВІДЧЕННЯ ПРО ІНВАЛІДНІСТЬ.
ЦЕ ВСЕ. НАЯВНІСТЬ НЕПОВНОЛІТНЬОЇ ДИТИНИ НЕ ГРАЄ РОЛІ. ВАШЕ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ - БЕЗУМОВНЕ.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИПОСТАНОВА
від 27 січня 1995 р. № 57Київ
Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України
2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
...
особи, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю і супроводжують таких дружину (чоловіка) для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність.
Звертаю увагу, що виїзд можливий лише вдвох з дружиною. Також можете брати і дитину, це не вплине на Вас.
Успіхів. Всього доброго Вам. З повагою.
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіВІТАЮ ВАС, пане ВЛАДИСЛАВ! Відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України під час дії режиму воєнного стану чоловіки 18-60 років, які мають дружину із числа осіб з інвалідністю ІІІ групи і супроводжують дружину для виїзду за межі України, мають право на перетин державного кордону за наявності:
Це Ваше право передбачене абзацом 3 пункту 2-1 Правил перетинання державного кордону.
особи, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю і супроводжують таких дружину (чоловіка) для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність;
Документами, що підтверджують інвалідність є:
а) посвідчення, що підтверджує відповідний статус
б) пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності;
в) довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
Документом, що підтверджує родинні зв’язки між чоловіком та дружиною може бути свідоцтво про шлюб.
Крім цього, законодавством передбачено, під час дії правового режиму воєнного стану, перетин кордону чоловіками 18-60 років, які мають дружину із числа осіб з інвалідністю ІІІ групи, може здійснюватися самостійно. Для цього необхідно мати, крім вищезазначених документів, довідку про перебування дружини на тимчасовому або постійному консульському обліку (її нотаріально засвідчену копію).
З повагою, юрист Ярослав Турчин
Адвокат, м. Київ, 28 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго ранку, шановний Владиславе!
Згідно із пунктом 2.1. Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою КМУ від 27.01.1995 р. № 57 (в редакції від 19.10.2023) Ви маєте право на перетин державного кордону в умовах воєнного стану.
При цьому супровід дружини є обов'язковим, адже у разі виїзду за підставою - не підлягає призову за мобілізацією, можуть вимагати доведення того, що у дружини немає інших працездатних осіб, які зобов'язані по закону її доглядати / утримувати (повнолітні працездатні діти, працездатні батьки).
Доречі, прикордонники дуже часто плутають ці дві підстави, а тому починають варити воду щодо обов'язку довести, що немає більше кому доглядати. Це неправильно і незаконно. Вимагайте уточнити це питання у керівництва або у Адміністрації Держприкордонслужби за номером 044 527-63-63 або коротким номером 1598.
1. Паспорт для виїзду за кордон.
2. Документи, що підтверджують шлюб (свідоцтво, витяг з ДРАЦС на спец.бланку Мінюсту).
3. Документи, що підтверджують інвалідність дружини (окрім довідки МСЕК) - пенсійне посвідчення про отримання пенсії за інвалідністю, посвідчення про пільги від соцзахисту тощо.
У разі відмови - Вам зобов'язані видати про це письмове рішення за формою, затвердженою Міністерством внутрішніх справ України.
Відмова, навіть оформлена письмово - не вноситься до жодних баз даних, тому Ви можете спробувати виїхати на будь-якому іншому пункті пропуску чи на тому ж самому, коли буде інша зміна.
З повагою, адвокат Н. Пономаренко