Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 18 грудня 2023, питання №98885

Нужно ли делать опекунство, если остался единственным родственником ?

Делать ли опекунство над бабушкой с 3 группой инвалидности (самостоятельно жить она не может), если остался единственным ее родственником? И смогут ли меня мобилизовать ? (28 лет)

Відповіді юристів (3)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Щоб отримати опікунство потрібно бабусю у судовому порядку визнавати недієздатною. Це досить складний процес.

    У Вашому випадку простіше оформити постійний догляд. Для цього потрібно звернутися до сімейного лікаря та взяти направлення на лікарсько-консультативну комісію. Комісія повинна видати довідку про потребу у постійному догляді. На підставі даної довідки Вам потрібно оформити Акт здійснення догляду або отримати компенсацію на догляд.

    Щоб не підлягати мобілізації Ви повинні оформити відстрочку на підставі абзацу 12 частини 1 статті 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» згідно якого, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані: особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.

    ДЛЯ ЦЬОГО ВАМ ПОТРІБНО НАВЕСТИ ДОКАЗИ ДВОХ ФАКТІВ :

    І. Що Ви здійснюєте догляд за бабусею, для цього необхідно мати:

    1. Висновок МСЕК або ЛКК згідно якого бабуся потребує догляд

    2. Акт встановлення факту здійснення догляду або Документ про компенсацію за догляд

    Підставою для складання Акту є письмове звернення у довільній формі до виконавчих органів (управління соціальної політики) міської ради від особи, яка здійснює догляд, з наданням наступних документів:

    Акт складається протягом 5 днів.

    Якщо бажаєте оформити компенсацію за догляд - ознайомтесь з інформацією за посиланням - https://guide.diia.gov.ua/view/pryznachennia-kompe... Головним недоліком цього варіанту є те, що для встановлення постійного догляду середньомісячний сукупний дохід фізичної особи повинен не перевищувати 2684 грн., в протилежному випадку - соцзахист відмовиться видавати довідку про отримання компенсації.

    Ще одним із варіантів підтвердженння здійснення догляду є РІШЕННЯ СУДУ в рамках окремого провадження про встановлення факту здійснення Вами постійного догляду за Вашою бабусею.

    ІІ. Що відсутні інші особи, які можуть здійснювати догляд, для цього необхідно надати відомості про її дітей та чоловіка.

    Згідно пункту 11 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки РТЦК оформляють для військовозобов’язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації та в особливий період і воєнний час, які надаються в установленому порядку, а також ведуть їх спеціальний облік.

    Правилами військового обліку передбачено особисте повідомлення ТЦК про зміну персональних даних та надання документів про відстрочку.

    Подавати заяву про відстрочку до ТЦК потрібно в 2-х екземлярах. На другому екземлярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.

    Якщо з самого початку заяву не реєструють - тоді відправляйте документи поштою цінним листом з описом вкладеного.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Михайло!

    Єдина можливість отримати відстрочку в даному випадку - це оформити над бабусею постійний догляд. Але для того бабусі треба пройти ЛКК і отримати довідку форми 080-4 або 080-2.

    Направлення на ЛКК дає сімейний лікар.

    Майте на увазі, що довідка МСЕК у Вашому випадку не підійде!

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Опіку точно робити не потрібно, вона у даній ситуації неможлива. Для опікунства Ваша бабуся повинна мати стійкий психічний розлад. Тут треба йти по оформленню постійного догляду, це надасть Вам право на відстрочку, але не все так просто. Загалом готовий надати Вам потрібний правовий супровід.

    Успіхів. Всього доброго Вам. З повагою.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України