Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Підприємницьке право, 18 грудня 2023, питання №98911 300₴

Як працювати по дропшипінг з ФОП?

Працюю в сфері дропшіпінгу, отримую кошти за замовлення на картку потім переказую кошти постачальнику, отримую різницю. Питання: як потрібно це все звітувати, які декларації потрібно передавати.

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрій Климентійович
    100%

    Доброго дня, Владиславе!

    Для ФОП ІІІ групи передбачене наступне оподаткування:

    ЄСВ у сумі 1474 грн. на місяць (22% розміру мінімальної заробітної плати)

    Єдиний податок – відсоткова ставка 5% від Вашого доходу.

    Раз на квартал в своєму електронному кабінеті платника податків Ви подаєте декларацію про доходи. Звітувати ФОП ІІІ групи має раз на квартал (не пізніше 40 календарних днів, які йдуть за останнім календарним днем звітного кварталу). Після чого сплачуєте податок 5% від доходу (раз на квартал та протягом 50 днів після його завершення або протягом 10 днів після подачі податкової декларації) та ЄСВ (до 20 числа місяця, що починається за звітним періодом). Проте, наразі плата ЄСВ є добровільною, отже Ви маєте право не сплачувати страховий внесок за себе, але у даному випадку Вам не буде нараховуватись страховий стаж. Якщо це питання Вас не хвилює, то Ваші затрати - це ЄП 5% від суми Вашого доходу.

    Займаючись підприємницькою діяльністю у сфері дропшипінгу Вам вигідно працювати за договіром комісії, відповідно до якого Вашим доходом буде вважатись тільки та сума, яку Ви отримали за свої послуги. В такому випадку Ви будете виступати в ролі комісіонера, Ваш клієнт в ролі комітента, а оптовий продавець, який помтачатиме Вам товари, в ролі постачальника. Це в рази зменьшить розмір Ваших податкових витрат.

    Я неоднарозово будував для клієнтів такі схеми в сфері саме дропшипінгу, і вони чудово працюють! Всі задоволені, в тому числі податкова. В такому випадку Вашими документами для звітності у податковій будуть лише:

    комісійний договір оферти,

    та рахунки-фактури.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України