Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
882 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Чи достатньо даних записів для виїзду закордон?
Якщо потрібні додаткові документи, то де їх взяти?
Чи можуть мене направити на повторну ВЛК при врученні повістки?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, вам потрібно ще мати витяг з рішення ВЛК, тому у будь якому випадку вам треба звернутися до ТЦК, можу послати на повторне ВЛК, скажуть загубили і т.д.
Ст.83 а вам треба підтвердити хворобу, якщо є документи все буде ок.
належать: сімейна дизавтономія (Райлі-Дея), багатосистемна дегенерація, нейрогенна ортостатична гіпотензія (синдром Шая-Дрейджера
Тому вам треба з собою мати історію хвороби.
За змістом п. 2-6 Правил категорії осіб, яким дозволяється виїзд за межі України, визначено частиною першою статті 23 Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Виїзд дозволено, виходячи з положень п. 2-6 Правил та абз. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (якщо особа у встановленому порядку оформила інвалідність)
Виїзд дозволено, виходячи з положень п. 2-6 Правил та абз. 16 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (щодо особи, знята з військового обліку на підставі рішення ВЛК про непридатність до військової служби із виключенням з військового обліку)
Чоловіки, які мають документи з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) з відміткою/записом «знятий з військового обліку» – дана відмітка/запис не підтверджує ані інвалідність, ані непридатність до військової служби у воєнний час за станом здоров’я, а тому рекомендуємо звернутися до ТЦК та СП;
Обмежено придатні у військовий час – не можуть перетинати кордон.
Остаточне рішення буде прийматися в пункті пропуску представниками Державної прикордонної служби України за результатами вивчення всіх документів та з’ясування усіх обставин та фактів
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Романе!
З огляду на визначену у Вас після проходження ВЛК у 2012 році п. "а" ст. 83 Положення про військово-лікарську експертизу Вам повинні були поставити іншу відмітку у ВК, а саме - "визнаний непридатним до служби у мирний час та обмежено придатним у військовий час".
В той самий час згідно останніх роз'яснень ДПСУ від 02.02.2023 року"
Виїзд чоловіка можливий, якщо він виключений з військового обліку.
"За змістом п. 2-6 Правил категорії осіб, яким дозволяється виїзд за межі України, визначено частиною першою статті 23 Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Виїзд дозволено, виходячи з положень п. 2-6 Правил та абз. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (якщо особа у встановленому порядку оформила інвалідність)
Виїзд дозволено, виходячи з положень п. 2-6 Правил та абз. 16 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (щодо особи, знята з військового обліку на підставі рішення ВЛК про непридатність до військової служби із виключенням з військового обліку)
Чоловіки, які мають документи з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) з відміткою/записом «знятий з військового обліку» – дана відмітка/запис не підтверджує ані інвалідність, ані непридатність до військової служби у воєнний час за станом здоров’я, а тому рекомендуємо звернутися до ТЦК та СП;
Обмежено придатні у військовий час – не можуть перетинати кордон.
Остаточне рішення буде прийматися в пункті пропуску представниками Державної прикордонної служби України за результатами вивчення всіх документів та з’ясування усіх обставин та фактів".
військовий квиток з відміткою "непридатний до служби з виключенням з обліку", а не зі "зняттям з обліку",
довідку ВЛК з аналогічним висновком.
За таких умов і за відсутності довідки ВЛК Вас дійсно можуть направити на проходження повторного ВЛК.
Вам також треба змінити відмітку в Вашому ВК на "непридатний до служби з виключенням з обліку" .
Тільки з ВК, в якому буде правильна відмітка та з довідкою ВЛК з висновком про непридатність до служби з виключенням з обліку Ви можете вільно виїхати за кордон.
Рекомендую Вам пройти незалежне обстеження в цивільній лікарня та визначити Ваш стан здоров'я саме на даний момент. Якщо він змінився в гіршу сторону, то шанс виїхати все ще є. Для прогнозу на можливий висновок ВЛК з приводу придатності чи непридатності Вас до військової служби треба бачити матеріали Ваших останніх медичних обстежень.
У відповідності з пунктом г) статті 20.3 Наказу МОУ №402 від 14 серпня 2008 року Про затвердження Положення про військово-лікарську експфертизу в Збройних Силах України:
"г) "Обмежено придатний до військової служби"
Одночасно з постановою ВЛК в індивідуальному порядку з урахуванням військової спеціальності, займаної посади, віку, роботи, що фактично виконується, пристосованості до неї того, хто пройшов медичний огляд, у постанові у довільній формі вказується, які види служби та роботи протипоказані цій особі. Особи, визнані обмежено придатними до військової служби, - непридатні до служби у високомобільних десантних військах, плавскладі, морській піхоті, спецспорудах. Військовослужбовці, визнані обмежено придатними до військової служби, придатні до служби у частинах (підрозділах) забезпечення, військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах.".
Виходячи з логіки зазначеного пункту Положення та фізичних особливостей кожного окремого військовослужбовця в більшості випадків особам цієї категорії категорично заборонена важка фізична праця, я також надмірні емоційно-психологічні навантаження!
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Даних документів не достатньо для перетину кордону і Вас можуть направити на ВЛК.
1. Згідно наказу МОУ 402 в Редакції від 23.09.2011 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08/ed201... стаття 83 "А" пердбачала непридатність у мирний час, обмежену придатність у воєнний час. Тому Вас лише зняли з військового обліку, а не виключили. Крім того, Вас повинні були визнати обмежено придатним.
2. У Вас невідповідна відмітка про зняття з військового обліку. Вас визнали непридатним згідно наказу МОУ 402, а зняли з військового обліку згідно наказу МОУ 342.
3. Щоб не підлягати мобілізації та мати змогу вільно перетинати кордон Ви повинні бути саме виключеним з військового обліку, а не знятим.
Без крайньої необхідності взагалі не потрібно звертатися до ТЦК та нагадувати про себе, адже не виключено, що Вас направлять на ВЛК та визнають обмежено придатним, що не звідльняє від мобілізації.
Ви не підлягаєте мобілізації якщо у Вас є право на відстрочку з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. або якщо ВЛК визнає Вас непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, м. Київ, 28 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Романе! Вас не випустять за межі України з такими записами і відмітками у військово-облікових документах. У зв'язку з тим, що законодавство було змінено і навмисно введено нову термінологію, зокрема передбачено поняття "виключено з військового обліку" замість "знято з військового обліку" у випадку непридатності до військової служби і в мирний, і в воєнний час (п. 3 ч. 6 ст. 37 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу"), то ваш військово-обліковий документ не підтверджує факт непридатності до військової служби у воєнний час станом на 2023 рік. Правові ж наслідки зміни формулювань у законодавстві, їх визнання чи порядок перезарахування / виправлення по рокам - ні законодавець, ні органи військового керівництва своїми актами не передбачили. Тому наразі це питання на власний розсуд вирішують керівники ТЦК як власне і більшість інших питань, які так само не вирішені у нормативно-правовому плані. Як правило вирішують на загальних підставах, тобто приймають таких осіб на військовий облік, оновлюють дані шляхом їх внесення в Реєстр, направляють на ВЛК.
Для вирішення вашого питання в будь-якому разі слід звертатися до ТЦК. Там вам оновлять дані та включать вас до Реєстру військовозобов'язаних.
Враховуючи зміну законодавчої термінології, вас може ТЦК прийняти на військовий облік, адже ви не виключені з нього, а зняті в 2006 році.
При цьому, за новими правилами проходження ВЛК, вас можуть відправити на нове медичне обстеження і зробити придатним або обмежено придатним до служби, адже наразі вимоги щодо військовослужбовців не такі суворі, як були за наказом Міноборони 2006 року і більшість осіб, які обмежено чи непридатні - визнаються придатними чи обмежено придатними у воєнний час.
Крім того, виключення з військового обліку наразі підлягає затвердженню (перевірці) штатною ВЛК. Цей процес може розтягнутися у зв'язку з новорічно-різдвяними святами на кілька місяців, а то й до пів року.
З повагою, адвокат Пономаренко
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас, Романе!
Чи достатньо даних записів для виїзду закордон?
На жаль, але не зовсім. Справа в тому, що Ви стали жертвою типової на той час помилки більшості РВК - вони просто не розуміли різницю між поняттями "знятий" та "виключений" з військового обліку. Вам поставили статтю 13А, що у 2011 році, як і зараз, передбачає визнання особи непридатною до військової служби з ВИКЛЮЧЕННЯМ з військового обліку, а не ЗНЯТТЯ.
На кордоні ось така помилка може стати, і скоріше за все стане, причиною для відмови у перетинання кордону. Мав подібну практику і у тій ситуації людина отримала відмову у перетині на підставі свого військового квитка.
Тому з однієї сторони, Ви дійсно були виключені з військового обліку і статті 13А достатньо для перетину кордону, але з іншої - не все так просто. Дуже висока ймовірність, що не пропустять. Але якщо до кордону Вам їхати не так далеко, спробувати варто. Вашу правову позицію я можу Вам підготувати.
Якщо потрібні додаткові документи, то де їх взяти?
Зараз виправити ситуацію можна 2 шляхами:
1. Самостійно шляхом походу до ТЦК, але я не раджу до цього вдаватись, оскільки Вас одразу направлять на ВЛК і попробуй їм довести, що це незаконною.
2. Є варіант із подачею адвокатського запиту до ТЦК та СП про підтвердження виключенням Вас з військового обліку і надання копії протоколу засідання ВЛК.
Якщо отримати позитивну відповідь, було б супер. Для цього зверніться до адвоката за місцем Вашого проживання.
Чи можуть мене направити на повторну ВЛК при врученні повістки?
На жаль, але теоретично можуть, хоч це і буде незаконно. Ви були визнані непридатним з ВИКЛЮЧЕННЯМ (так передбачав Закон у 2011 році), і не можете нести відповідальність за службову халатність працівників РВК. Але довести свою правоту, як Ви розумієте, буде складно. Не впевнений, що навіть суд може стати на Вашу користь.
До того ж, проблема в тому, що Ви були зняті з обліку на підставі наказу № 342, який зараз вже не є дійсним. Всім, хто були зняті з обліку за цим наказом, можуть направляти на ВЛК. Але у Вас інша ситуація, Ви мали бути виключені з обліку.
Ситуація виглядає якось так. Тому рішення приймати Вам.
Успіхів. Всього доброго Вам. З повагою.