Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый вечер! Мне нужна консультация или помощь. Я в разводе, от первого брака у меня есть сын 2,8 года, сейчас я выхожу замуж второй раз за гражданина другой страны ( Китай), мы хотим жить в Китае. Меня интересует, нужно ли разрешение отца на выезд ребёнка за границу? Также, есть ли долгосрочные разрешения?
Какие нужно оформить обязательные документы?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (27)
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго дня.
Процедура вивезення дітей, які не досягли шістнадцяти років, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених ними, відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України, здійснюється за нотаріально посвідченим дозволом другого з батьків. Документ обов’язково повинен містити маршрут прямування і часові рамки запланованої поїздки.
Покинути Україну без згоди батька (матері) на виїзд дитини за кордон можна в таких випадках:
З 29 серпня 2019 року виїзд з дитиною за кордон на строк до 1 (одного) місяця можливий з тим із батьків, з яким постійно проживає дитина. При цьому обов’язковою умовою для перетину дитиною держкордону разом з матір’ю чи батьком є наявність рішення суду або органу опіки та піклування про постійне проживання дитини з мамою або татом відповідно.
Перед виїздом разом з дитиною мати або батько повинні обов’язково повідомити другого з батьків про вивезення дитини за умови, що той не ухиляється від сплати аліментів і належним чином виконує свої батьківські обов’язки.
Згода батька на вивезення дітей за кордон не потрібна при пред’явленні таких документів:
Дякую! Скажіть будь ласка, я планую вийти заміж за громадянина Китаю. Після реєстрації шлюбу, я маю право відкрити сімейну візу, яка надає право на вид на проживання. Чи потрібна згода батька в такому разі?
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Так, потрібна, адже це не позбавляє його батьківських прав.
Повторюсь: дитина може покинути Україну без згоди батька лише в тих випадках, якщо:
– батько (або мати) є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується свідоцтвом про народження дитини;– в закордонному паспорті матері або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання до іншої держави чи відмітка про взяття на постійний консульський облік;– один з батьків визнаний недієздатним або безвісно відсутнім на підставі рішення суду;– за наявності свідоцтва про смерть батька/матері;– якщо батько/мати рішенням суду позбавлені батьківських прав.
Тобто, це має бути одноразове згода, чи вона дається на довгий період? Я просто не розумію, в мене буде документ про вкладений шлюб, запрошення від чоловіка, потрібно буде відкрито візу для дитини. Якщо просити дозвіл, які писати строки? Чи це має бути спеціальний дозвіл?
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Вам потрібна нотаріально засвідчена згода батька на виїзд за кордон дитини на постійне проживання.
Якщо батько буде згодний, то необхідно звернутися до нотаріуса та надати такі документи: оригінали паспортів батьків, їх ІПН та свідоцтво про народження дитини.
Такий вже дозвіл потрібен для отримання сімейної візи для дитини? І ВЖЕ згідно цього дозволу, можна рухатися далі? І скажіть будь ласка, якщо батько дитини, перебуває в іншій країні? ( він планує їхати в норвегію на роботу)
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Такий вже дозвіл потрібен для отримання сімейної візи для дитини? - так.
а якщо батько планує найближчі місяці їхати в Норвегію на заробітки, можливо на рік чи півтора. Я ж не зможу без нь ого це зробити, я правильно розумію?
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Так, Ви правильно це розумієте. Однак він може оформити її в Норвегії та передати Вам.
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
І скажіть будь ласка, якщо батько дитини, перебуває в іншій країні? ( він планує їхати в норвегію на роботу).
Без згоди батька оформити візу для дитини Ви не зможете.
чи можу я вже зараз запитати і оформити цей дозвіл , якщо фактично, шлюб ще не зареєстровано? Там потрібно вказувати якусь детальну інформацію, чи це просто написано загальними фразами?
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Звичайно можете, чекати реєстрації шлюбу не потрібно.
Головне для Вас, щоб у згоді батька був вказаний строк її дії - постійне проживання.
Не переживайте, якщо зможете домовитись з батьком, нотаріус все оформить як потрібно.
Якщо дитина буде вперше їхати в іншу країну і вперше буде їхати в Китай, чи потрібно для початку поїхати як турист? Чи можна буде відразу оформити сімейну візу?
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Якщо надана консультація Вам допомогла, прошу обрати її як найкраща відповдь. Дякую.
так, Ви даєте мені відповідь на хвилюючі питання, я оберу Вас
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Ви зможете оформити сімейну візу лише після одруження.
А тому спочатку доведеться оформлювати туристичну візу (це якщо одружуватися будете в Китаї).
Якщо ж одружуватися будете в Україні - то можна відразу сімейну візу.
а для дитини? Чи можна відразу оформити сімейну візу?
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Якщо одружитеся в Україні, а потім будете переїжджати до Китаю - то можна відразу сімейну візу.
Якщо ж одружуватися плануєте в Китаї - то спочатку необхідно оформити туристичну.
це я розумію, спочатку ми одружимося в Китаї, я поїду як турист, без дити спочатку. Потім я можу оформлювати сімейну. А з малюком як? Який дозвіл просити в батька? Спочатку для туристичної візи, і їхати з ним в Китай? І потім брати ще один дозвіл на постійне проживання?Чи можна взяти лише один дозвіл на ПМЖ, і цього буде достатньо, щоб оформити візу?( дитина не виїжджав за кордон раніше)
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Вам потрібен лише один дозвіл - на зміну постійного місця проживання дитини.
тоді його не обов'язково везти спочатку по туристичній візі? Я правильно розумію?
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Наскільки мені відомо, то між Україною та Китаєм не запроваджений безвізовий режим.
А тому і Вам, і вашій дитині для в'їзду на територію Китаю потрібна віза.
так, потрібна віза, але там є свої вимоги, суворі, і мені цікаво, щоб отримати сімейну візу дитині, треба їхати спочатку за туристичної? Чи сімейну відразу можна почати оформлюватимуться?
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Треба їхати по туристичній. Так як поки Ви не одружені, то сімейних зв'язків між Вами не існує, а тому ніхто сімейну візу Вам не оформить (потрібно буде свідоцтво про одруження).
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Также, есть ли долгосрочные разрешения? - так є, якщо Ви вибуваєте до Китаю на постійне місце проживання і у Вас є відповідний запис у закорднонному паспорті.
Оформлення документів для виїзду громадян України за кордон на постійне проживанняЯк отримати послугу- подати до територіального підрозділу ДМС за зареєстрованим місцем проживання в Україні заяву на ім`я керівника територіального органу ДМС та необхідні документи;
- перевірити правильність внесення персональних даних до заяви, та засвідчити власним підписом у заяві правильність даних;
- у разі прийняття рішення про оформлення документів для виїзд за кордон на постійне проживання - звернутись до відповідного органу реєстрації для здійснення зняття з реєстрації місця проживання;
- звернутися до територіального органу ДМС, надати паспорт громадянина України у формі книжечки зі штампом зняття з реєстрації місця проживання або довідку про зняття з реєстрації місця проживання, видану органом реєстрації (до паспорту громадянина України у формі картки), а також паспорт громадянина України для виїзду за кордон для проставляння в них штампа про оформлення виїзду за кордон на постійне місце проживання.
Необхідні документи:Заява приймається за умови подання заявником всіх необхідних документів, оформлених відповідно до вимог законодавства.
Юрист
Здравствуйте! Если Вы планируете жить там, то обязательно должно быть разрешение/согласие (нотариально заверенное) отца на выезд ребенка за пределы Украины.
Закон «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно создания экономических предпосылок для усиления защиты права ребенка на надлежащее содержание», допускает возможность выезжать одному родителю вместе с ребенком за рубеж на срок до одного месяца без разрешения другого в не которых случаях.
1. Если отец ребенка имеет долг по алиментам более 4 месяцев, такое разрешение можно и не брать. В этом случае нужно взять справку в исполнительной службе о том, что задолженность существует. Исполнительная служба выдает такой документ в течение десяти рабочих дней.
2. Если отец выплачивает алименты и против, то в законе прописано, что тот от из родителей, с которым проживает ребенок, самостоятельно решает вопросы временного выезда за пределы Украины на срок, не превышающий одного месяца. В этом случае нужно доказать, что ребенок, во-первых, проживает с Вами, а во-вторых, что Вы намерены вывезти его за рубеж меньше чем на месяц.Для этого нужно решение суда о разводе или о взыскании алиментов. В решении суда о разводе должно четко прописано,что ребенок остается проживать с матерью/отцом» и т.д..
3. Если есть решение суда о разводе, но там не прописано место жительство ребенка, тогда нужно обратиться в суд с иском об определении места проживания ребенка с Вами или получить справку органов опеки и попечительства.
4. Если Вы едете на срок меньше месяца, закон предписывает, что в этом случае Вы должны проинформировать отца (который уплачивает алименты и, соответственно, выполняет свои родительские обязанности по законодательству) путем отсылки ему заказного письма, в котором указаны цель выезда, государство следования и соответствующий временной промежуток пребывания в этой стране. И желательно доказательства отправки такого письма. И лучше — его получения.
Можно сделать выводы, что если же поездка планируется больше чем на месяц, то без разрешения отца Вы можете вывезти ребенка только при наличии у него долгов по алиментам. В таком случае Вам еще нужно предъявить справку о наличии задолженности по уплате алиментов за четыре месяца, а если ребенок инвалид — за три месяца.
Юрист
Вам лучше будет если отец ребенка, оформить на Вас доверенность на совершение/оформление Вами всех правовых действий связаны с ребенком. Такая доверенность даст возможность Вам без присутствия отца ребенка оформлять все его документы.