Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
882 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня,
Прохання розтлумачити поняття:
В абзаці 10 частини першої статті 23 закону Україні про мобілізацію вказано наступне:
які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю І чи 1I групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобовʼязаних відповідно до закону ЇХ УТРИМУВАТИ;
При цьому, в проєкті закону України №10378, пункт 11 вказано:
які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи за умови, що такі особи з інвалідністю обрали військовозобовʼязаного для здійснення ЗА НИМИ ДОГЛЯДУ;
Питання, в чому полягає різниця, чи означає це, що згідно законопроєкту, особа потребує ПОСТІЙНОГО догляду?
Дякую.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас!
Питання, в чому полягає різниця, чи означає це, що згідно законопроєкту, особа потребує ПОСТІЙНОГО догляду?
Чесно кажучи, також задаюсь цим питанням. Переконаний, що наші великі законодавці і самі не розуміють відповіді на дане питання, бо знову через поспіх наробили очевидних помилок.
Все таки логічніше тут застосовувати саме поняття "утримання", оскільки догляд йде в наступних абзацах запропонованих змін. Втім, наразі неможливо давати точні прогнози та трактування того, що очевидно повинно зазнати редакційних змін.
Якщо залишити в такій редакції, ТЦК та СП точно вимагатимуть медичний висновок про потребу особи в постійному догляді. Чого б, звичайно, треба уникати.
Успіхів. З повагою!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Максиме!
Наразі абзац 11 частини першої статті 23 ЗУ "Про мобілізаійну підготовку та мобілізацію" виглядає наступним чином:
"які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати".
Отже в данному випадку мова йде не про догляд зі сторони інших осіб, а саме матеріальне утримання.
В новому законопроекті він вже має інше формулювання, а саме:
"які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи за умови, що такі особи з інвалідністю обрали військовозобовʼязаного для здійснення за ними догляду".
Отже, як бачите, дещо змінюється. Мова вже не йде про інвалідність дружини будь якої групи, а також відсутня вимога щодо інших працездатних осіб, які повинні утримувати дружину чи батьків з інвалідністю І або ІІ групи.
Щодо "догляду", то наразі ніяких роз'яснень з цього приводу не було і не може бути, як і до того, яким чином особи з інвалідністю повинні будуть обирати військовозобов'язанного, чи то буде заява, чи щось інше...
З одного боку, так як не вказано, що це постійний догляд, то виходить так, що можна не оформлювати ЛКК та не підтверджувати необхідність особи з інвалідністю у постійному догляді. З іншого боку, я не думаю, що все буде так просто, оскільки, якщо це буде не постійний догляд, то тоді ми повертаємось до тієї редакції абзацу 11, яка існувала до червня 2023 року і всі мали можливість отримати відстрочку просто на підставі інвалідності дружини або батьків.
Проте, давайте дочекаємось спочатку поправок, а потім підписання закону Президентом, бо наразі ще може виникнути багато запитань і редакцій.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, пане Максим!
Законопроект 10378 містить такі підстави для відстрочки :
Це не означає потребу у постійному догляді. Мова більш всього йде про нагляд, утримання тощо. Проте законотворці проект внесли, але не передбачили як це буде працювати.
Даний абзац потребує змін, тому навряд чи його приймуть в такому виді, адже якщо мається на увазі постійний догляд - відповідно буде дві рівнозначні пісдстави для відстрочки.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Бажаю успіхів та вдалого дня!