Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 06 січня 2024, питання №99700

Чи має дружина право на частку будинку при розлученні, якщо він належить матері чоловіка, аое вони продили там разом з чоловіком 10 років

Чи маю я, право претендувати на частку будинку при розлученні,б якщо він належить матері чоловіка але ми разом прожили в ньому 10 років ,вклали там великі кошти будучи в шлюбі.Є двоє неповнолітніх дітей.

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Ольга!

    Відповідно до статті 69 Сімейного кодексу України поділу підлягає лише майно, яке належить чоловікові та дружині на праві спільної сумісної власності.

    Що таке право спільної сумісної власності і що відноситься до такої власності?

    Право спільної сумісної власності полягає у тому, що частки чоловіка і дружини не виділені, а тому кожен з них має рівне право володіти, користуватися та розпоряджатися майном.

    На праві спільної сумісної власності вважається майно, набуте подружжям за час шлюбу, яке належить дружині та чоловікові незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

    Також об'єктами спільної сумісної вважаються прибутки отримані кожним із подружжя (заробітна плата, пенсія, стипендія, інші доходи) та речі придбані одним із подружжя для професійних занять - це можуть бути: музичні інструменти, лікарське устаткування, оргтехніка та інше.

    Яке майно не підлягає розділу при розірванні шлюбу?

    Таким майном є особиста приватна власність. Особиста приватна власність кожного із подружжя - це те майно, яке належить лише одному з подружжя і на яке не поширюється сімейно-правовий принцип спільності майна подружжя.

    Згідно чинного законодавства в Україні, таким майном вважається:

    • майно, набуте одним із подружжя до шлюбу;
    • майно, яке набуте чоловіком чи дружиною під час шлюбу на підставі договору дарування;
    • майно отримане у власність у порядку спадкування;
    • майно, яке було придбане за особисті кошти одного з подружжя;
    • речі індивідуального користування, в тому числі коштовності, навіть тоді, коли вони були придбані за рахунок спільних коштів подружжя;
    • майно, що набуде за час їхнього окремого проживання у зв'язку з фактичним припиненням шлюбних відносин.

    https://biz.ligazakon.net/news/203127_yake-mayno-n...

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України