Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 06 січня 2024, питання №99731

имущество его раздел в семейном праве

Приветствую, интересует такой вопрос есть мама (давно разведена с папой), в прошлом году вступила официально в брак с другим мужчиной.
в собственности у мамы есть квартира которая куплена за долго до брака с этим мужчиной.
мужчина и её ребенок прописаны в квартире.
в случае если её не станет как будет делиться имущество между новым мужем и её ребенком?
завещания нет

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Артеме!

    Вибачте за попередню відповідь. Чогось вирішив, що мова йде про розлучення. Після смерті Вашої матері право на квартиру у рівних частинах будете мати Ви і Ваш вітчим. оскільки ви обидва є спадкоємцями першої черги.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 10 місяців тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є:

    1) майно, набуте нею, ним до шлюбу;

    2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;

    3) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто;

    4) житло, набуте нею, ним за час шлюбу внаслідок його приватизації відповідно до Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду";

    5) земельна ділянка, набута нею, ним за час шлюбу внаслідок приватизації земельної ділянки, що перебувала у її, його користуванні, або одержана внаслідок приватизації земельних ділянок державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, або одержана із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених Земельним кодексом України.

    Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Тобто після смерті одного з подружжя його особиста приватна власність спадкується між його спадкоємцями, а зі спільної власності його половина також спадкується його спадкоємцями.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України