Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
891 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Сможет ли моя девушка переехать из Украины ко мне в другую страну, если ей нет 18 лет. Как можно законно переехать жить?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (10)
Адвокат, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас!
Сможет ли моя девушка переехать ко мне в другую страну, если ей нет 18 лет. Как можно законно переехать жить?
Особа, яка досягла 16-річного віку, має право на вільний перетин кордону. Це передбачено зокрема частиною третьою статті 313 Цивільного кодексу України.
Цивільний кодекс України:
Стаття 313. Право на свободу пересування
...
3. Фізична особа, яка є громадянином України, має право на безперешкодне повернення в Україну.
Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.
Фізична особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними, крім випадків, передбачених законом.
КОРДОН УКРАЇНИ ВАША ДІВЧИНА ЗАГАЛОМ ПЕРЕТНЕ, ЗА УМОВИ ВИПОВНЕННЯ ЇЙ 16 РОКІВ, БЕЗ ПРОБЛЕМ. АЛЕ ОТ ЧИ БУДУТЬ ПРОБЛЕМИ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ ДЕРЖАВ, СКАЗАТИ СКЛАДНО. ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВІДПОВІДІ НА ДАНЕ ПИТАННЯ ТРЕБА ЗВЕРТАТИСЯ ДО КОНСУЛЬСТВА В КРАЇНІ ВАШОГО ПЕРЕБУВАННЯ. ПРО ЯКУ КРАЇНУ ЙДЕ МОВА?
Идёт речь о Сербии , ей 17 лет
Адвокат, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіГермане!
На жаль, але не вдалося знайти інформації щодо вї'зду конкретно до Сербії. Наприклад, до Польщі особа 17-річного віку в'їде без проблем. Переконаний, що аналогічна процедура і поширюватися на РС.
Втім, раджу уточнити інформацію безпосередньо в Консульстві України: https://serbia.mfa.gov.ua/
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Герман!
Ваша дівчина може перетнути кордон без будь яких проблем, навіть, якщо їй ще не виповнилось 18 років.
Сама ж процедура оформлення ПМЖ в іншій країні виглядає наступним чином:
Для початку процедури оформлення ПМЖ потрібно підготувати заяву. Вона оформлюється на ім’я керівника територіального органу Держаної міграційної служби України (далі - територіальний орган ДМС) та подається до територіального підрозділу ДМС за зареєстрованим місцем проживання особи в Україні (пункт 2 розділу ІІ Закону України «Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України» від 21.01.1994 №3857-ХІІ ).
Заява заповнюється заявником в паперовій формі або працівником територіального підрозділу ДМС, на якого згідно з його службовими обов’язками покладено функції з прийому заяв, в електронній формі.
Роздруковані або заповнені від руки примірники заяви заявник підписує із зазначенням прізвища, імені, по батькові, чим підтверджує правильність внесених до неї відомостей. Якщо заявник через фізичні вади не може підтвердити власним підписом правильність таких відомостей, працівник територіального підрозділу ДМС робить відмітку про неможливість такого підтвердження та засвідчує правильність внесених до заяви відомостей власним підписом.
Для оформлення документів для виїзду громадян України за кордон на постійне проживання особа подає заяву, встановленої форми, та додані до неї документи:
Розгляд заяви здійснюється у строк до трьох місяців з дня її подання (пункт 1 розділу ІІІ Порядку).
У разі виявлення факту подання не всіх необхідних документів або подання документів, оформлення яких не відповідає вимогам законодавства України, територіальний підрозділ ДМС у строк не пізніше п’яти робочих днів з дня надходження заяви повертає її супровідним листом із зазначенням виявлених недоліків територіальному підрозділу ДМС, який у строк не пізніше трьох робочих днів рекомендованим листом із повідомленням про вручення інформує заявника про виявлені недоліки та про необхідність їх усунення у строк, що не перевищує 14 календарних днів з дня одержання такого листа, шляхом подання до територіального підрозділу ДМС відповідних документів.
Територіальний орган ДМС розглядає одержані результати всіх проведених перевірок та у строк не пізніше п’яти робочих днів з дня одержання всіх результатів перевірок приймає рішення про оформлення документів для виїзду за кордон на постійне проживання або про відмову в оформленні документів для виїзду за кордон на постійне проживання. Прийняте рішення оформлюється шляхом заповнення відповідної відмітки в заяві.
У разі прийняття рішення про відмову в оформленні документів для виїзду за кордон на постійне проживання територіальний орган ДМС у строк не пізніше 5 робочих днів письмово інформує заявника про прийняте рішення із зазначенням підстав відмови і порядку оскарження рішення та повідомляє територіальний підрозділ ДМС про прийняте рішення (пункт 3 розділу ІV Порядку).
Строк дії рішення про оформлення документів для виїзду за кордон на постійне проживання становить 6 місяців з дня його прийняття. Якщо заявник у зазначений строк не звернувся до територіального органу ДМС для оформлення документів для виїзду за кордон на постійне проживання, рішення втрачає силу, про що робиться відмітка в заяві.
Відмова у наданні послуги може мати місце за наступних підстав:
Громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадках, якщо він:
У разі прийняття рішення про оформлення документів для виїзду за кордон на постійне проживання територіальний орган ДМС у строк не пізніше 5 робочих днів інформує заявника про прийняте рішення та строк його дії, а також про те, що заявнику необхідно:
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас!
Перш за все для перетину кордону Вашій дівчині потрібно мати закордонний паспорт.
Цивільним кодексом України, зокрема статтею 313, передбачено право дитини, яка досягла 16 років, на вільний самостійний виїзд за межі країни. Тобто після досягнення відповідного віку не потрібно просити дозволу другого з батьків, щоб виїхати з дитиною за кордон.
Але прикордонна служба іноземних країн звертає особливу увагу на дітей, незалежно від того, подорожують вони під наглядом дорослих чи самі.
Наприклад, при самостійному виїзді дітей 16 та 17 років з України до Польщі можуть виникнути питання не лише при перетині кордону. А безпосередньо під час самостійного перебування дитини на території сусідньої країни. Адже згідно з польським законодавством дитина до досягнення повноліття (до 18 років), може перебувати на території Польщі лише під наглядом одного з батьків або законного опікуна.
У правовому розумінні тимчасовий опікун у Польщі це особа, яка має право:
Особою, яка має право виконувати функцію опікунства над дитиною у Польщі, може бути:
Тимчасовий опікун у Польщі призначається польським судом. Подати документи до суду може потенційний опікун на основі заяви від батьків дитини.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Бажаю успіхів!
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, відповідь на ваше запитання просто, дівчині треба мати закордонний паспорт України.
Цивільним кодексом, зокрема статтею 313, передбачено право дитини, яка досягла 16 років, на вільний самостійний виїзд за межі країни. Тобто після досягнення відповідного віку не потрібно просити дозволу другого з батьків, щоб виїхати з дитиною за кордон.
Що стосується інтимних стосунків, дівчині вже більше 16 років, тому якщо дівчина добровільно надала згоду , до вас теж не буде проблем з цього приводу.
Щоб одружитися, треба дочекатися 18 річчю, або звернутися за дозволом до суду.
Адвокат, м. Київ, 28 років досвіду
Добрый вечер, уважаемый Герман!
Любое лицо в возрасте от 16 лет согласно законодательства Украины имеет право на свободный и самостоятельный выезд за пределы Украины. То есть, Ваша девушка имеет по закону право оформить самостоятельно паспорт для выезда за границу и выехать к Вам. При это оформлять разрешение на выезд на ПМЖ не обязательно. В последующем, при необходимости, она сможет оформить все документы за границей - в Консульстве Украины в Сербии.
Единственная преграда - отсутствие авиационного сообщения между Украиной и любыми другими государствами мира. Потому ей придется ехать к Вам через шенгенскую зону Европейского Союза. При этом виза для въезда в Сербию ей не будет нужна, т.к. с 15.10.2021 года граждане Украины имеют право пребывать в Сербии 90 дней в период 180 дней в безвизовом порядке. Для последующего пребывания ей понадобится оформить разрешение на временное проживание или Вид на жительство. Если Вы заключите брак - она сможет претендовать на такое разрешение и на гражданство Сербии через определенный срок или жить по Виду на жительство.
С уважением, адвокат Наталья Пономаренко
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДля в'їзду в Сербії треба мати візу
. дійсний паспорт для поїздок за кордон;2. дійсна віза в паспорті для поїздок за кордон у разі, якщо громадянам країни, паспорт якої вони мають, необхідно отримати візу для в’їзду в Сербію;3. підтвердження про наявність коштів для перебування в Сербії. Достатньою вважається сума в розмірі 50 євро на один день перебування. Підтвердженням наявності коштів може бути готівка в зазначеному еквіваленті, виписка про стан банківського рахунку, дорожні чеки, кредитні картки, а також гарантійний лис
Ось контакти консульства України ви там можете отримати відповідь на ваше запитання.
Для всіх громадян Сербії, які ще знаходятися в Україні, допомога і в наступному періоді буде доступною цілодобово. Вони можуть звернутися за номерами телефонів:(+381-11) 3068-888 i (+381-11) 3068-884 або на електронну пошту consul@mfa.rs.
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіЗДРАВО, ГЕРМАН! Како си?
Ваша возлюбленная имеет все основания самостоятельно выехать из Украины, но не приехать к Вам в Сербию, согласно законам Украины и Сербии. Почему? - Расскажу об этом далее.
Несовершеннолетние, которым исполнилось 16 лет, имеют право на свободный самостоятельный выезд за пределы Украины в соответствии со статьей 313 Гражданского кодекса Украины.
Насколько мне известно право на въезд в Сербию лиц до 18 лет без родителей возможен, но не приветствуется (чуть ниже расскажу об этом). При этом брак с лицом до 18 лет без разрешения суда не возможен. Так что Вам тут придется подождать.
Граждане Украины имеют право на безвизовый въезд и пребывание в Сербии на протяжении 90 дней. После этого нужно будет либо выехать, либо получить основания для оформления разрешения на проживание в Сербии (временное или постоянное).
Для осуществления задуманного Вашей девушке нужно иметь или оформить паспорт гражданина Украины для выезда за границу. Другие документы ей не нужны.
Кроме того, в связи с военным положением в Украины и боевыми действиями, граждане Украины имеют право на оформление временной защиты в Сербии в соответствии с ZAKONO STRANCIMA ('Sl. glasnik RS', br. 24/2018, 31/2019 i 62/2023)
https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_strancima...
НО. В Сербии, в отличии от Украины пребывание лиц до 18 лет может быть основанием для оформления в приют и решения вопроса дальнейшего пребывания согласно законодательству Сербии.
Согласно пунктам 15, 16 части 1 статьи 3 ZAKONO STRANCIMA
15) несовершеннолетний – иностранец, не достигший восемнадцатилетнего возраста;
16) несовершеннолетний без сопровождения – иностранец, не достигший восемнадцатилетнего возраста и которого при въезде в Республику Сербия не сопровождает родитель, опекун или взрослый, несущий за него ответственность, или который после въезда в Республику Сербия Республика Сербия, находится без сопровождения родителя или опекуна или взрослого, несущего за него ответственность;
Согласно части 4 статьи 83 ZAKONO STRANCIMA Несовершеннолетний без сопровождения не может быть принудительно выдворен, за исключением случая, когда компетентный орган убежден, что несовершеннолетний будет возвращен члену семьи, опекуну или соответствующему учреждению для приема детей.
Потому, в идеале Вашей девушке неплохо бы иметь от своих родителей Доверенность с Апостилем, которая будет Вас уполномачивать сопровождать ее до достижения совершеннолетия в Сербии.
В противном случае могут быть неприятные варианты. Но думаю учитывая возраст 17 лет - особых проблем не будет и власти Сербии учтут ситуацию.
С уважением, юрист Ярослав Турчин (г. Гамбург, Германия)
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВ доповнення до своєї відповіді...
Без візи Ваша дівчина може знаходитись на території Сербії 90 днів
Проте, Сербія надає тимчасово переміщеним громадянам України статус осіб, що потребують тимчасового захисту. Ті громадяни України, які оформлять на території Сербії цей статус та отримають відповідну посвідку, зможуть знаходитись на території Сербії протягом 1 року.
З питань оформлення статусу тимчасового захисту необхідно звертатись до територіальних відділів поліції по роботі з іноземцями (управа за странце) в залежності від місця Вашої реєстрації в Сербії
Ознайомтесь з корисною інформацією за посиланням https://www.how2go.info/chi-potribna-viza-v-serbiy...