Начните консультацию с юристом онлайн
Я хотів би дізнатися чи можна вступити в спадщину з-за кордону і чи можна це зробити з простроченим паспортом? Також, що буде якщо не вступати? Дякую!
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеВи можете подати заяву про прийняття спадщини до консульства України за місцем Вашого перебування.
Адвокат, г. Тернополь, 1 год опыта
Доброго дня,
Спадкоємець, який перебуває за межами України, може прийняти спадщину шляхом:
- звернення до консула України в країні перебування із заявою про прийняття спадщини;
- нотаріального засвідчення заяви про прийняття спадщини та надіслання її засобами поштового зв’язку нотаріусу, який перебуває на території України.
З метою спрощення процедур оформлення українських документів за кордоном, зокрема, внутрішніх та закордонних паспортів, було запроваджено роботу центрів ДП «Документ», що входять до сфери управління Державної міграційної служби України.
Відтак, в ДП «Документ» українці мають можливість оформити ID-картку або закордонний паспорт (у тому числі замість вкраденого чи втраченого), обміняти паспорти (у разі завершення терміну їх дії, зміни інформації або через непридатність до використання), обміняти паспорт зразка 1994 року (у формі книжечки) на ID-картку (за бажанням або у разі непридатності раніше отриманого паспорту).
Також, паспортні та інші необхідні документи можливо оформити у закордонних дипломатичних установах України.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Романе!
Ви можете звернутись до консульства України у країні Вашого перебування і подати заяву на вступ у спадщину.
Відповідно до статті 1272 ЦКУ:
"спадкоємець, який не подав протягом установленого строку заяву про прийняття спадщини, вважається таким, що не прийняв її".
З повагою, адвокат Айвазян.