Задайте вопрос юристу

882 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 08 февраля 2024, вопрос №101798 250₴

Отсрочка от армии лица которое досматривает инвалида 1 группы

Здравствуйте, подскажите пожалуйста, дается ли отсрочка от армии лицу призывного возраста если он является лицом доглядывающим инвалида 1 группы ? (Первая линия родства)
1 минуту назад, не просмотрено

Ответы юристов (6)

    Айвазян Юрій Климентійович
    25.2%

    Доброго дня, Світлана!

    Який документ має чоловік призовного віку? Якщо це приписне свідоцтво, то йому не потрібно мати підстави для відстрочки, оскільки призов під час дії воєнного стану не проводиться і він взагалі не підлягає мобілізації. Якщо ж це тимчасове посвідчення або військововий квиток, то чоловік є військовозобов'язаним, незважаючи на призовний вік, і має право на відстрочку згідно з абзацем 11 статті 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    яка надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:

    Зокрема в ній зазначено:

    «Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати;".

    Отже, якщо особа з інвалідністю І групи не має інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону її утримувати, то чоловік має право на відстрочку. Такими особами можуть бути другий із подружжя, повнолітні діти та батьки (за певних обставин).

    У відповідності із статтею 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»:

    «непрацездатні громадяни - особи, які досягли встановленого цим Законом віку, що дає право на призначення пенсії за віком, у тому числі на пільгових умовах, та дострокової пенсії, або особи з інвалідністю, у тому числі діти з інвалідністю, а також особи, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника відповідно до закону;»

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Светлана Клиент 9 месяцев назад

    Спасибо за ответ. документ- Акт по догляду за инвалидном 1гр

    • Айвазян Юрій Климентійович

      З урахуванням моєї попередньої відповіді, і якщо мова йде про Акт встановлення факту догляду, то шанси отримання відстрочки дуже високі.

    Корнійчук Євген Іванович
    10%

    Доброго дня, ст.23 ЗУ про мобілізаційну підготовку та мобілізацію передбачено

    зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;

    Для отримання відстрочки треба подати заяву на ім'я комісара тцк про надання відстрочки від мобілізації додавши до неї нотаріально завірені копії таких документів

    Пенсійне посвідчення або посвідчення інваліда

    Довідка МСЕК де зазначено потребу у постійному догляді.

    Посвідчення доглядача або довідку про отримання компенсації у зв'язку з доглядом.

    Довідка про склад сім'ї.

    Інші документи,, які підтверджують, що ви єдиний хто може доглядати

    Кирда Вячеслав Володимирович
    20%

    Вітаю Вас!

    Здравствуйте, подскажите пожалуйста, дается ли отсрочка от армии лицу призывного возраста если он является лицом доглядывающим инвалида 1 группы ? (Первая линия родства)

    Якщо саме перша лінія споріднення - так, однозначно право на відстрочку є і буде після прийняття другої редакції. Але я так відповідаю з огляду на Ваші слова та маючи надію, що у Вас наявний висновок ЛКК про потребу в догляді або така потреба прописана у довідці МСЕК.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    ...

    зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду.

    АНАЛОГІЧНА НОРМА І МІСТИТЬСЯ НА ДАНИЙ МОМЕНТ В УРЯДОВОМУ ЗАКОНОПРОЄКТУ 10449. ТОМУ ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ ЗАРАЗ І МАТИМЕТЕ В ПОДАЛЬШОМУ.

    Всього доброго Вам. З повагою.

    Дерій Владислав Олегович
    44.8%

    Доброго дня!

    Ви маєте право на відстрочку згідно абзаців 10 та 11 статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", краще її оформляти на підставі інвалідності батька.

    Згідно абзацу 11 частини 1 статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати.

    Такий обов’язок мають інший із подружжя, працездатні батьки та повнолітні працездатні діти.

    • Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу. (стаття 75 Сімейного кодексу України)
    • Батьки зобов'язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дітей , які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати. (стаття 198 Сімейного кодексу України)
    • Повнолітні діти зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги. (стаття 202 Сімейного кодексу України)

    Непрацездатні громадяни - пенсіонери або особи з інвалідністю, або особи, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника відповідно до закону.

    За цією підставою Ви матимете право на відстрочку, якщо являєтесь єдиною працездатною особою, яка зобов’язана утримувати особу з інвалідністю 1 групи.

    ---

    Іншою підставою для відстрочки є – абзац 10 частини 1 статті 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» згідно якої, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, які зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду.

    Дана підстава для відстрочки не передбачає вимоги бути єдиним працездатним членом сім'ї, який має обов'язок утримувати особу, яка потребує догляду. Але обов'язково потрібно мати висновок ЛКК або МСЕК про потребу особи у постійному догляді.

    Документи, які необхідно надати ТЦК для оформлення відстрочки:

    • заява про відстрочку
    • документи про родинний зв'язок
    • довідка МСЕК/ЛКК про потребу у постійному догляді
    • Акт встановлення факту здійснення догляду або отримання компенсації за догляд

    Подавати заяву про відстрочку до ТЦК слід в 2-х екземлярах. На другому екземлярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.

    Якщо з самого початку заяву не реєструють - тоді відправляйте документи поштою цінним листом з описом вкладеного.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Бажаю успіхів та вдалого дня!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024