Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня, підкажіть будь ласка. Чи можливо отримати відстрочку від мобілізації якщо бать інвалід 2 групи і що для цього потрібно.
У мене батько інвалід другої групи, з моєю мамою він розлучений. Я єдиний син. У нього ще є рідна сестра , але вона за кордоном. Також є мати (пенсійного віку).
З батьком мешкаємо за різними адресами.
Підкажіть чи є таке право на отримання?
Які необхідні документи для тцк сп і які дії.
Чи потрібно проживати за одною адресою з ним?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (7)
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
На даний час Ви маєте 100 % право на відстрочку, але у випадку прийняття законопроєкту №10449 - Ви матимете право на відстрочку лише якщо будете здійснювати постійний догляд за батьком.
не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати.
Такий обов’язок мають інший із подружжя, працездатні батьки та повнолітні працездатні діти.
Непрацездатні громадяни - пенсіонери або особи з інвалідністю, або особи, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника відповідно до закону.
Не обов'язково проживати за однією адресою.
Але скоріш за все в ТЦК будуть вимагати надати довідку РАЦС про відсутність у Вашого батька інших дітей які за законом зобов'язані його утримувати.
Згідно Інструкції з ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян Витягу про відсутність працездатних дітей просто не існує.
Як варіант Ви можете прийти в РАЦС і вимагати письмову відповідь про те, що вони таких довідок не дають саме для Вас. А потім принесіть цю відповідь у ТЦК. Якщо співробітники РАЦСу не будуть горіти бажанням давати Вам цю письмову відповідь - потрібно відправити їм запит поштою рекомендованим листом. За Законом України "Про звернення громадян" РАЦС зобов'язаний Вам відповісти.
Якщо ж після надання такої відповіді РАЦСу працівники ТЦК все одно будуть наполягати, що мають сумнів, чи немає у Вас інших родичів, то Ви повідомляєте, що обов'язок доводити їхню наявність покладено на них як на орган державної влади. І Ви не зобов'язані доводити їх відсутність. Також при спробі вручення повістки на відправлення - потрібно відмовлятися від її підпису та вимагати скласти акт відмови від підпису, де зазначите, що маєте право на відстрочку. Якщо працівники ТЦК вчиняють неправомірні дії - відстоювати власні інтереси доведеться в судовому порядку.
Чернівецький окружний адміністративний суд у рішенні у справі № 600/5410/23-а від 11.09.2023р., з яким Ви можете ознайомитися за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/113367266, суд критично поставився до позиції ТЦК та СП, щодо того, що з наданого ним переліку документів точно сказати, чи є інші родичі, неможливо. І зобов'язав ТЦК і СП прийняти рішення про надання відстрочки від мобілізації військовозобов'язаному.
Обов'язково зареєструйте заяву про відстрочку - для цього її необхідно подати в 2-х екземлярах. На другому екземлярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.
Якщо з самого початку заяву не реєструють - тоді відправляйте документи поштою цінним листом з описом вкладеного. Зберігайте квитанцію та опис вкладеного.
Майте на увазі, що в разі прийняття законопроєкту №10449 - Ви втратите право на відстрочку.
Тому, краще спробувати оформити постійний догляд за батьком.
Для цього потрібно мати Висновок ЛКК про потребу у батька постійному сторонньому догляді. Щоб отримати такий висновок потрібно звернутися до сімейного лікаря, який видасть батьку направлення на лікарсько-консультативну комісію. Після обстеження ЛКК приймає рішення видавати такий висновок чи ні.
Маючи висновок ЛКК Ви зможете оформити Акт встановлення факту здійснення догляду або отримання компенсації за догляд. Дані документи будуть підтвердженням здійснення догляду.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Дуже дякую за відповідть. Підкажіть будь ласка.1) для отримання відповіді з РАЦСу в який необхідно звертатись? В тому місті де я прописан, чи туда де проживає на данний момент батько як ВПО, чи там де він прописан (але там зараз зона активних бойових дій і там звісно нічого не функціонує). Чи взагалі в будь який і в них єдиний реєстр? 2) Для оформлення постійного догляду необхідно підпадати хочаб під 1 з цих пунктів:
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеБудь ласка!
1) Ви можете звернутись до РАЦС за місцем Вашої реєстрації
2) Якщо у довідці МСЕК не зазначено про потребу батька у постійному сторонньому догляді, тоді залишається варіант отримати довідку ЛКК.
Вам потрібно звернутися до сімейного лікаря та отримати направлення на проходження лікарсько-консультативної комісії Вашим батьком.
Потребу у постійному сторонньому догляді визначають лікуючі лікарі та лікарсько-консультативні комісії. Їхні рішення повинні бути підтверджені відповідними висновками.
Сторонній догляд призначають у таких випадках:
Після того як Ви отримаєте один із даних висновків - Ви можете оформити Акт встановлення факту здійснення догляду або отримати компенсацію за догляд.
Якщо ж Ваш батько може самостійно пересуватись та самообслуговуватись - довідку ЛКК буде досить проблематично отримати, але спробувати варто.
Загалом, якщо Вам повістку не вручали під особистий підпис - зайвий раз нагадувати про себе ТЦК не рекомендую, адже в разі прийняття законопроєкту 10449 - Ви матиме право на відстрочку лише в разі здійснення догляду за батьком.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Владиславе!
Маєте право на відстрочку у зв'язку з наявністю батька інваліда ІІ групи за абзацем 11 частини 1 статті 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
яка, надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:
Зокрема в ній зазначено:
«Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати;
{Абзац одинадцятий частини першої статті 23 в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022}".
У відповідності із статтею 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»:
«непрацездатні громадяни - особи, які досягли встановленого цим Законом віку, що дає право на призначення пенсії за віком, у тому числі на пільгових умовах, та дострокової пенсії, або особи з інвалідністю, у тому числі діти з інвалідністю, а також особи, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника відповідно до закону;»
Отже, абзац 11 надає Вам право на відстрочку за умови, що батько не має інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону його утримувати. Оскільки Ви єдиний син, а з матір'ю батько розлучений, то право на відстрочку в Вас є. Сестра батька не має обов'язку щодо його утримання.
Для оформлення відстрочки Вам потрібно подати до ТЦК заяву та додоти до неї нотаріально завірені копії наступних документів:
Ваш паспорт,
Ваш РНОКПП,
паспорт батька,
рнокпп батька,
Ваше свідоцтво про народження,
документ, що підтверджує інвалідність батька,
свідоцтво про розірвання шлюбу,
пенсійне посвідчення бабусі.
Заяву про оформлення відстрочки потрібно подати у двох екземплярах, на одному з котрих представник ТЦК повинен проставити дату, підпис та вхідний номер. Це буде означати, що Вашу заяву зареєстрували. Подати заяву необхідно до проходження ВЛК.
Якщо в ТЦК відмовляються приймати заяву, Ви можете направити її Укрпоштою, замовним листом з описом вкладення.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
ТАК, ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ, АЛЕ ПРОЦЕДУРА ДОВОЛІ НЕ ПРОСТА І ЗАРАЗ НЕ РАДИВ БИ ЗАЙМАТИСЯ ЦИМ, ОСКІЛЬКИ НЕ ЗРОЗУМІЛО, ЧИ ПРОЙДЕ ДАНА ПІДСТАВА У ДРУГОМУ ЧИТАННІ.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
...
які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати.
Для оформлення відстрочки до тцк потрібно подати такі документи.
Заява про надання відстрочки.
Копії документів:
- Ваш паспорт та код, паспорт та код батька.
- Ваше свідоцтво про народження.
- документи про інвалідність батька.
- відповідь з РАЦСу про неможливість надання Вам витягу з Реєстру про відсутність інших дітей.
- нотаріальна заява Вашого батька про те, що Ви єдина дитина.
- Ваш військово-обліковий документ.
Це базовий пакет документів.
З повагою!
Юрист, г. Покровск, 13 лет опыта
Общаться в чатеДобрий день, Владиславе!
Ви маєте 100% право на відстрочку від мобілізації.
Так, згідно діючої редакції абз.11 ч.1 ст.23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
"які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати."
Непрацездатні громадяни - особи, які досягли встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку, або особи з інвалідністю, у тому числі діти з інвалідністю, а також особи, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника відповідно до закону (абзац сімнадцятий статті 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування).
Для оформлення відстрочки за даною підставою потрібно буде подати в ТЦК письмову заяву на відстрочку + документи, що підтверджують ІІ групу інвалідності батька (наприклад: пенсійне посвідчення, довідка до акту огляду МСЕК, ІПР/індивідуальна програма реабілітації особи з інвалідністю) + документи, що підтверджують родинні зв'язки з батьком (його паспорт та ваше свідоцтво про народження ) та відсутність у нього інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону його утримувати (рішення суду/свідоцтво про розірвання шлюбу з вашою мамою або відповідний витяг з ДРАЦС; довідка з РАЦС про наявність лише одного актового запису про народження дітей у вашого батька, тобто стосовно Вас).
Заяву потрібно надрукувати в 2-х примірниках, щоб на примірнику вашого чоловіка поставили дату отримання та реєстраційний індекс. Якщо не захочуть приймати (досить часто у ТЦК говорять, що зроблять це після проходження ВЛК), то надсилаємо заяву на відстрочку та додатки до неї на юридичну (поштою цінним листом із описом вкладення та повідомленням про вручення) та електронну адреси ТЦК (https://www.mil.gov.ua/kontakti/oblasni-vijskomati.html).
При цьому, останнім часом у ТЦК також вимагають акт встановлення факту здійснення догляду. Мабуть, це пов'язано з внутрішніми інструкціями Генштабу або законопроектом №10449 , на сторінці 22 якого вказано, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані члени сім'ї першого ступеня споріднення (не більше одного) особи з інвалідністю II групи, зайняті постійним доглядом за нею, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий постійний догляд, що підтверджується в порядку встановленому Кабінетом Міністрів України.
ХХХ
Іншою підставою для відстрочки є абз.10 ч.1 ст. 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" згідно якого, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, які зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду.
Документи, які необхідно подати в ТЦК: письмова заява на відстрочку + документи, що підтверджують родинні зв'язки з батьком (його паспорт та ваше свідоцтво про народження) + висновок ЛКК про потребу батька у постійному догляді (якщо про це зазначено у довідці до акту огляду МСЕК чи ІПР, то непотрібно) + акт встановлення факту здійснення догляду за батьком.
Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю I чи II групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням.
Однак зазначу, що ваш чоловік не зобов'язаний самостійно йти до ТЦК та доводити своє право на відстрочку. Оскільки обов'язкова явка лише по врученій під особистий підпис повістці, в якій мають бути вказані причини виклику та строки явки. Постанова КМУ 1478 містить затверджену форму повісток, бланк якої передбачає розписку з особистим підписом особи про отримання повістки (ПОВІСТКА).
При цьому, відповідно до ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Статтею 60 Конституції України передбачено, що ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази.
Закон України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text):
Стаття 22. Обов’язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації
3. Під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки), або у строки, визначені командирами військових частин (військовозобов’язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку, військовозобов’язані, резервісти Служби зовнішньої розвідки України - за викликом керівників відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України, військовозобов’язані Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту).
ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1487-2022-%D0%...):
1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:
2) прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов’язаних та резервістів;
Всього найкращого!
Юрист, г. Покровск, 13 лет опыта
Общаться в чатеВладиславе!
Додатково зазначу, що Ви також можете виїжджати за кордон разом із батьком як його супроводжуюча особа.
ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...):
2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність);
особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), АБО здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд. Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю I чи II групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;
ОТЖЕ, для виїзду за кордон будуть потрібні:
1) закордонні паспорти (ваш та вашого батька);
2) ваше свідоцтво про народження;
3) документи, що підтверджують спільне задеклароване/зареєстроване місце проживання (наприклад, витяги з реєстру територіальної громади https://diia.gov.ua/services/vityag-z-reyestru-ter... ), тобто Вам потрібно прописатися у батька чи прописати його у себе
АБО
отримувати Акт встановлення факту здійснення догляду за батьком.
ХХХ
Якщо для перетину кордону обрано якийсь конкретний пункт пропуску, то перед поїздкою рекомендую Вам зв’язуватись з тим підрозділом, в зоні відповідальності якого він знаходиться. Також можете телефонувати до Адміністрації ДПС України на телефон гарячої лінії (служба «ДОВІРА») +38 (044) 527-63-63 (для дзвінків із-за кордону), 0-800-218-808, 1598.
Закон України "Про прикордонний контроль" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1710-17#Text):
Стаття 14. Порядок відмови у перетинанні державного кордону іноземцям, особам без громадянства та громадянам України
1. Іноземцю або особі без громадянства, які не відповідають одній чи кільком умовам перетинання державного кордону на в'їзд в Україну або на виїзд з України, зазначеним у частинах першій, третій статті 8 цього Закону, а також громадянину України, якому відмовлено у пропуску через державний кордон при виїзді з України у зв'язку з відсутністю документів, необхідних для в'їзду до держави прямування, транзиту, в передбачених законодавством випадках або у зв'язку з наявністю однієї з підстав для тимчасового обмеження його у праві виїзду за кордон, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", відмовляється у перетинанні державного кордону лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови. Уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону про прийняте рішення доповідає начальнику органу охорони державного кордону. Таке рішення набирає чинності невідкладно. Рішення про відмову у перетинанні державного кордону оформляється у двох примірниках. Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення. У разі відмови особи підписати рішення про це складається акт.
3. Особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити відповідне рішення згідно із Законом України "Про звернення громадян" або до суду. Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним судом.
РІШЕННЯ про відмову в перетинанні державного кордону України громадянину України, який досяг 16-річного віку, затверджене Наказ Адміністрації Державної прикордонної служби України 14.12.2010 N 967(https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0031-11#Text):
"__" ___ 20__ року ___ (назва пункту пропуску через державний кордон ___ України або пункту контролю)
Згідно з частиною першою статті 14 Закону України "Про прикордонний контроль" мною, ___ (посада, найменування підрозділу охорони державного кордону, ___ органу охорони державного кордону, військове звання, прізвище, ім'я, по батькові)
___ ___, як уповноваженою службовою особою підрозділу охорони державного кордону:
1. ПРИЙНЯТО РІШЕННЯ ПРО ВІДМОВУ У ПЕРЕТИНАННІ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ НА ВИЇЗД З УКРАЇНИ ГРОМАДЯНИНУ(ЦІ) УКРАЇНИ прізвище ___ (українськими літерами) ім'я ___ (українськими літерами)
дата, місяць, рік народження ___, паспортний документ: серія ___, N ___ у зв'язку з наявністю однієї з підстав, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", у тому числі у зв'язку з наявністю в базі даних Державної прикордонної служби України відомостей, що зазначену особу рішенням ___ ___ (посилання на рішення суду або прокурора)
тимчасово обмежено у праві виїзду з України, або відповідно до статті 20 Закону України "Про державну прикордонну службу України" відсутні дійсні документи на право перетинання державного кордону.
Інформацію про підстави внесення Вас до цієї бази даних Ви можете отримати у розпорядника інформації, що знаходиться ___ ___. (місто, вулиця, будинок, індекс).
2. Рішення набирає чинності невідкладно.
3. Про прийняті рішення доповів начальнику ___ ___. (назва органу охорони державного кордону).
4. Згідно зі статтею 4 Закону України "Про звернення громадян", частиною третьою статті 14 Закону України "Про прикордонний контроль" особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити це рішення за належністю до начальника ___, (назва органу охорони державного кордону) що знаходиться ___, або до суду. (місто, вулиця, будинок, індекс)
Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником ___ ___ (назва органу охорони державного кордону) або скасовано та визнано судом нечинним.
5. Рішення оформлено у двох примірниках, кожен з них має однакову юридичну силу.
___ ___ ___ (військове звання) (підпис) (прізвище, ім'я, по батькові особи, яка прийняла рішення)
Другий примірник цього рішення отримав ___ ___ (дата) (підпис).
Всього найкращого!