Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 27 февраля 2024, вопрос №102835 400₴

Оформить опекунство на сына

Здравствуйте, я гражданка Украины, но нахожусь в другой стране. В этом году я получила травму позвоночника, я не транспортабельна и не могу приехать в Украину чтобы оформить ребенка, единственного сына опекуном. Подскажите, какие собрать документы чтобы он мог приехать ко мне , потому что его не выпускают из страны в связи с положением в Украине..является ли заключение врачей из другой страны действующим в Украине? Спасибо

Ответы юристов (6)

    Богун Сергій Павлович
    20%

    Доброго дня.

    Наказ МОЗ від 05.04.2022 № 574 чітко визначає критерії направлення та категорії пацієнтів, медична й реабілітаційна допомога яким може надаватися за кордоном. Як і раніше, якщо пацієнти потребують довготривалої або дороговартісної медичної допомоги, а також отримання медичних послуг, надання яких наразі в Україні значно обмежене через повномасштабну війну, вони можуть направлятися на лікування за межі держави.

    Пропуск таких громадян через державний кордон здійснюється за наявності документів, що підтверджують право на виїзд і в’їзд в Україну, та на підставі листа міністра охорони здоров’я України про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть прийняти на лікування.

    Відповідність критеріям направлення за кордон для лікування під час дії воєнного стану підтверджується формою первинної облікової документації № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого», заповненою лікарем закладу охорони здоров’я, який здійснює координацію направлення для лікування за кордон.

    Виїзд таких осіб дозволяється в супроводі одного з членів сім’ї першого ступеня споріднення.

    Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти такої особи, зокрема усиновлені.

    Корнійчук Євген Іванович
    20%

    Доброго дня, ваш син може виїхати лише разом з вами маючи на руках українські медичні документи це довідка Лкк форми 080-4 про потребу постійного догляду. Або якщо у вас інвалідність пенсійне посвідчення або посвідчення інваліда тільки 1-2 група.

    Інші підстави для перетину кордону за посиланням

    https://dpsu.gov.ua/ua/peretinannya-derzhavnogo-ko...

    Айвазян Юрий Климентьевич
    20%

    Доброго дня, Олена!

    Ваш син, якщо він - військовозобов'язаний, може виїхати з України лише у разі наявності законної підстави для виїзду.

    Такими підставами для сина згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, можуть бути:

    ПЕРША. Якщо у Вас є інвалідність І або ІІ групи.

    21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України, за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують

    родинні зв’язки,

    інвалідність,

    а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка),

    або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка),

    або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.

    Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю І чи ІІ групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;"

    ДРУГА. Якщо Ви потребуєте постійного догляду.

    21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    особи, які потребують постійного догляду, — у супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення (у значенні, наведеному у підпункті 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України) за наявності документів, що підтверджують

    родинні зв’язки, та висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді

    або у супроводі особи, яка здійснює постійний догляд за зазначеними особами, за наявності документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд

    або висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу у постійному сторонньому догляді та акта встановлення факту здійснення догляду.

    Акт встановлення факту здійснення догляду за іншою особою, яка потребує постійного догляду, складається на підставі звернення особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа, яка потребує постійного догляду, є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;"

    Як у першому так і в другому випадку для отримання права на перетин кордону сином Ваша присутність в Україні на жаль є обов'язковою.

    Втім, як варіант, Ви можете переслати сину іноземні документи, що підтверджуються Вашу інвалідність або необхідність здійснення постійного догляду, а він в свою чергу повинен легалізувати їх через МОЗ. Ця процедура, хоча і складна та довга, але гіпотетично можлива.

    Проте в обох зазначених підставах для виїзду є ще одна серйозна проблема: виїзд сина можливий лише разом з Вами. Отже для отримання права на виїзд в такому випадку сину прийдеться звернутись до Голови ДПСУ із заявою про отримання спеціального дозволу у зв'язку з обставинами, які Ви виклали в своєму питанні. Ви, в свою чергу, можете через консульство звернутись до МЗС України з проханням підтримати звернення сина.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Богун Сергій Павлович

    В доповнення до моєї попередньої відповіді.

    З огляду на те, що Ви травму отримали за межами України Ваш син може отримати індивідуальний дозвіл на перетин кордону України. Ви можете звернутись через консульство України за місцем вашого перебування до міністерства охорони здоров'я з проханням надати такий лист на виїзд.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    40%

    Вітаю Вас!

    Здравствуйте, я гражданка Украины, но нахожусь в другой стране. В этом году я получила травму позвоночника, я не транспортабельна и не могу приехать в Украину чтобы оформить ребенка, единственного сына опекуном. Подскажите, какие собрать документы чтобы он мог приехать ко мне , потому что его не выпускают из страны в связи с положением в Украине..является ли заключение врачей из другой страны действующим в Украине?

    На жаль, але Ви опинилися в дуже скрутному становищі. Справа в тому, що Україною не дуже охоче визнаються медичні документи іноземних країн, а для виїзду за кордон взагалі вимагаються тільки документи, видані українськими органами влади.

    Загалом Ваше питання можна вирішити, але на це потрібно доволі багато часу. Почати варто з оформлення інвалідності дистанційно.

    МОЗ повідомляє:

    "...Якщо ви опинилися за кордоном під час воєнного стану та потребуєте оформлення інвалідності – це можна зробити дистанційно!

    Для цього у вас мають бути на руках медичні документи та обстеження (якщо їх втрачено: https://bit.ly/3yShdmf). Їх ви маєте надіслати українською мовою до сімейного лікаря або лікуючого лікаря на території України, щоб оформити направлення МСЕК (форма 088/о).

    Лікарсько-консультативна комісія розгляне пакет документів і за наявності ознак інвалідності направить їх на медико-соціальну експертну комісію для проведення експертизи і встановлення інвалідності.

    2757.pngЯкщо у разі звернення для встановлення інвалідності особа не може прибути на огляд до МСЕК, комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності ͟з͟а͟о͟ч͟н͟о͟ на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.

    Експертиза проводиться за направленням лікарсько-консультативної комісії незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування громадян.

    2757.png2757.png Для тих осіб, які знаходяться за кордоном і яким необхідно поновити довідку про інвалідність і повторно пройти МСЕК, постановою КМУ від 30.03.2022 № 390 продовжено строк дії інвалідності на весь термін дії воєнного стану на території України і 6 місяців після його припинення/скасування..."

    Також потрібно з'ясувати наступні питання:

    1. Ви зареєстровані разом?

    2. Ви можете стати на консульський облік?

    З повагою!

    Дерій Владислав Олегович

    Здравствуйте!

    Вашему сыну необходимо письменно обратиться в Администрацию Государственной пограничной службы Украины для получения разъяснения относительно возможных шагов в Вашей сложной ситуации.

    Консультации в пределах компетенции Государственной пограничной службы Украины (в частности, о порядке пересечения государственной границы) можно получить:

    • путем личного обращения и/или обратившись письменно (запечатанное в конверт) в адрес Главного центра обработки специальной информации Государственной пограничной службы Украины (почтовый адрес: ул. Владимирская, 26, г. Киев, 01601).
    • по телефону - +38 (044) 527-63-63 (для звонков из-за границы), 1598 (для мобильных телефонов)
    • отправив обращение на электронную почту: zvernennia@dpsu.gov.ua или dovira@dpsu.gov.ua
    • Электронная форма обращения https://dpsu.gov.ua/ua/handling/

    Как правило, военнообязанным разрешено выезжать только в сопровождении лица, нуждающегося в уходе или опеке.

    Поэтому в Вашем случае сыну нужно обязательно иметь индивидуальное разъяснение о возможности выезда за границу для ухода за Вами.

    Вполне возможно, что руководство Государственной пограничной службы может принять решение об индивидуальном разрешении на пересечение границы Вашим сыном, если он предоставит медицинские документы выданные иностранным учреждением здравоохранения о Вашей травме. Однако, такие документы нужно легализовать - проставить апостиль (в зависимости от страны) и нотариально перевести на государственный язык.

    С уважением, юрист Дерий В.О.!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України