Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Наследство, 21 марта 2024, вопрос №104043

Могу ли претендовать на часть уже разделённого родительского дома как инвалид детства 2-ой группы.

Десять лет назад моя мать подарила свой дом по частям моему сыну и моему родному брату. Их семьи зарегистрированы и каждый проживают в своей части этого дома. Дом по факту разделен на части с отдельными входами, но ни сын ни брат до сих пор не оформили документально свои части дома на себя. Сейчас мой сын решил продать свою не оформленную часть, не оформляя её на себя. Но мой брат против, при этом забрал все дарственные документы, мотивируя тем, что его дочь зарегистрированная со своей семьей в этом же доме имеет двух несовершеннолетних детей и якобы этот раздел был неправильный, так как он ущемляет права детей его дочери. Поэтому он согласится на продажу только тогда, когда мой сын отдаст ему одну комнату и документально это оформит.
Как заставить моего брата отдать дарственные документы?
Может ли сын продать свою часть дома, не оформив при этом документально её на себя?
Имеет ли право мой брат требовать от моего сына еще комнату, что противоречит дарственной моей матери?
Могу ли я претендовать хоть на какую-то часть дома от частей сына и брата ибо считаю, что моя мать этим дарением ущемила мои права, как прямого наследника и инвалида детства 2-ой группы? Если да, то как сейчас это сделать?
Надеюсь на помощь юристов и большое спасибо за рекомендации и ответы на мои вопросы.

Ответы юристов (6)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Миколо!

    Якщо ви не можете дійти згоди між собою мирним шляхом, такий спір можна вирішити лише в судовому порядку. В той самий час Ваш брат не має права утримувати в себе договір дарування, який йому не належить.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Николай Клиент 8 месяцев назад

      Щиро дякую! То чи маю я право на якусь частку, як прямий наступник та інвалід ?

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Звичайно Ви маєте свою обов'язкову частку.

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 8 месяцев назад

    Юрист, г. Сумы, 31 год опыта

    З вихідних даних слідує висновок, що Ви не зовсім розумієте правову природу відносин щодо будинку і у запитанні є купа критичних помилок.

    Якщо частина будинку або будинок подарований, то право власності вже перейшло до обдарованого (тобто будинок вже оформлений). Таким чином Вам доцільно взяти ті папери, які є, звернутися до спеціаліста, який перевірить реєстр нерухомості, отримати за фактом консультацію з варіантами дій.

    • Николай Клиент 8 месяцев назад

      Шановний Ігоре Анатолієвичу, щиро дякую Вам за відповідь, в якій Ви рекомендуєте взяти папери, (які є) та звернутися до спеціаліста. Але син немає договору дарування та схем землеустрою, тому що їх забрав та тримає у себе мій рідний брат з метою завадити оформленню моїм сином документів БТІ або продажу своєї частки. Разом з тим, я - як спадкоємець першого ступеню з інвалідністю 1 групи через таку поведінку брата хочу відсудити свою обовязкову частку батьківщини. Але як це зробити не знаю. Сердечно прошу Вашої поради.

    Николай Клиент 8 месяцев назад

    Щиро дякую! То чи маю я право на якусь частку, як прямий наступник та інвалід ?


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA